TOP5 klaidos naudojant plaukų kondicionierius

2022-06-28, Pranešimas spaudai

Gražūs ir žvilgantys plaukai – kiekvienos ilgaplaukės svajonė. Vis dėlto dažnai pasitaiko, kad net ir brangiausios priemonės, rodos, neveikia. Taip gali nutikti dėl to, kad jas naudojate netinkamai. Viena tokių priemonių yra plaukų kondicionierius, kurio naudojimo klaidų daroma itin dažnai.

Per retas naudojimas

Plaukų priežiūros specialistai rekomenduoja plaukų kondicionierių naudoti kiekvieną kartą plaunant galvą. Tai yra kasdienai skirta plaukų priežiūros priemonė, kuri padeda aprūpinti plaukus reikalingomis medžiagomis ir sumažina kieto vandens bei šampūno daromą žalą. Taigi, net jei galvą plaunate kasdien, plaukų kondicionierius turėtų būti naudojamas kiekvieną plovimą. Vienintelė išmintis – plaukų kaukė. Ją patariama naudoti kartą per savaitę ir po jos kondicionieriaus jau galima ir netepti.

Tepamas ant šaknų

Daugelis moterų ir merginų vengia naudoti plaukų kondicionierius dėl greitesnio plaukų susiriebalavimo ir sukritimo. Tai daugeliu atveju lemia ne pats plaukų kondicionierius, o neteisingas jo naudojimas. Reikia prisiminti, kad ši priemonė yra skirta plaukams ir tepama tik ant galiukų (jei plaukai ilgi – nuo pusės ilgio iki galiukų), tačiau jokiu būdu nereikia kondicionieriaus tepti ant plaukų šaknų. Tokiu atveju priemonės likučių gali likti ne tik plaukuose bet ir ant galvos odos, o reaguodama į tai oda išskirs daugiau riebalų ir kondicionieriaus poveikiu nebesidžiaugsite.

Tepamas ant per šlapių plaukų

Ši klaida iš esmės neturi neigiamų pasekmių, tačiau lemia priemonės švaistymą. Geras plaukų kondicionierius, praturtintas veiksmingais augaliniais aliejais ir ekstraktais gali kainuoti išties nemažai, tačiau jei tepsite jį ant per šlapių plaukų, dalis priemonės paprasčiausiai nutekės su vandeniu! Po plaukų trinkimo šampūnu plaukus švelniai suspauskite rankomis, kad ištekėtų vanduo ir tik tada tepkite plaukų kondicionierių. Taip visas priemonės kiekis liks plaukuose ir galės atlikti savo darbą, o ir poveikis bus intensyvesnis.

Netinkamai parinktas plaukų kondicionierius

Didelėje plaukų priežiūrai skirtų priemonių gausoje tikrai lengva susipainioti. Dėl to kartais norimo poveikio plaukų kondicionierius nesuteikia dėl to, kad paprasčiausiai netinka plaukams. Viena dažniausių klaidų renkantis šią priemonę – galvojimas apie plaukų šaknis. Pavyzdžiui, jei plaukai greitai riebaluojasi, manome, kad jie yra riebūs. Vis dėlto reikia prisiminti, kad plaukų kondicionierius yra tepamas ant plaukų, per dalį jų ilgio, ir šaknų niekada pasiekia. Dėl to ir rinktis reikėtų pagal pačių plaukų tipą. Pagal galvos odos tipą verta rinktis šampūną – būtent jis ir gali turėti poveikį prie plaukų šaknų, nes būtent ten įmasažuojame šampūną trenkant galvą.

Per trumpas skalavimas

Plaukų kondicionierių reikia gerai išskalauti. Naudokite šiltą vandenį – tik jis tinkamai pašalins priemonės likučius. Yra tikinčių mitų, kad skalavimas šaltu vandeniu suteikia plaukams blizgesio, skatina kraujotaką. Jei norite, šaltu vandeniu plaukus galite išskalauti papildomai, kai jie bus visiškai švarūs, jau išplovus kondicionieriaus likučius.

Kas nutiks, jei plaukuose liks kondicionieriaus likučių? Priemonės veiksmingumas nuo ilgesnio laikymo nepagerės, tačiau likučiai gali apsunkinti ir suriebaluoti plaukus, patekę ant galvos odos jie gali užkimšti poras ar sudirginti. Be to, likęs plaukų kondicionierius susimaišys su plaukų formavimo priemonėmis, todėl susikurti norimą šukuoseną sukurti bus daug sudėtingiau.

Taigi, jei plaukai po kondicionieriaus naudojimo neatrodo taip, kaip tikėjotės, neskubėkite kaltinti priemonės. Gali būti, kad darote klaidų – pašalinkite jas iš savo plaukų priežiūros rutinos ir galėsite džiaugtis gražiai ir sveikai atrodančiais plaukais.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?