S. Serapinas: smagu dirbti ten, kur mylimas krepšinis

2022-06-30, Sergėjus Gvildys
Simonas Serapinas tapo „Šilutės“ krepšinio komandos vyr. treneriu. S. Gvildžio nuotr.
Simonas Serapinas tapo „Šilutės“ krepšinio komandos vyr. treneriu. S. Gvildžio nuotr.
„Šilutės“ vyrų krepšinio komanda pradeda pasirengimą naujam krepšinio sezonui. Kaip įprasta, šios sporto šakos komandos pasirengimas pradedamas nuo komandos formavimo. Ši taisyklė neaplenkė ir pamario ekipos. Komandos formavimas pradėtas būtent nuo trenerių štabo formavimo.

Grįžta į „Šilutę“

Naujame krepšinio sezone „Šilutės“ krepšinio komandos žaidėjus treniruos gerai žinomas veidas. Naujuoju strategu tapo keturiasdešimtmetis Simonas Serapinas. Krepšinio ir fanų bendruomenėje tai labai gerai žinomas krepšininkas. Juolab, kad sezonas pamaryje Simonui buvo dosnus medaliais.

Praeityje tris sezonus vilkėjęs Kauno „Žalgirio“ marškinėlius Simonas tapo dukart LKL čempionu. Geriausiais karjeros metais S. Serapinas taip pat iškovojo Baltijos šalių krepšinio lygos (BBL), Lenkijos krepšinio lygos čempionų medalius. 2005 metais su Lietuvos rinktine Europos krepšinio čempionate iškovojo penktąją vietą. 2019-2020 m. sezone Simonas vilkėjo „Šilutės“ marškinėlius ir su pamario komanda iškovojo NKL bronzos medalius. Pastaruosius du sezonus jis treniravo Klaipėdos „Neptūno-Aklvaservis“, kurioje aukščiausias pasiekimas buvo patekimas į NKL ketvirtfinalį.

Dėmesys jaunimui

Tapęs naujuoju „Šilutės“ vyriausiuoju treneriu S. Serapinas pasidžiaugė karjeros viražu ir galimybe sugrįžti į Šilutę.

„Smagu dirbti krašte, kur mylimas krepšinis“, – neslėpė gero nusiteikimo S. Serapinas. Kaip ir kiekvienas komandos strategas, Simonas taip pat turi viziją, nors apie konkrečius planus ar užduotis dar vengia kalbėti. Vyriausiojo trenerio teigimu, pirmutinis darbas yra suformuoti naują komandą ir tik po to būtų galima dėlioti konkretesnius dalykus. Žinoma, pergalių siekiamybė yra didžiausias prioritetas. Taip pat galėtų būti galvojama apie čempionato ketvertuką. Aikštelėje S. Serapinas buvo atpažįstamas iš atakuojančio žaidėjo amplua. Tačiau jis mano, kad rezultatyviai atakai įtakos turi gera gynyba. Dalindamasis mintimis apie savo viziją pamario krašto krepšinio raidoje strategas didelį dėmesį skiria vietos jaunimo ugdymui.

„Norėčiau sujudinti jaunus žaidėjus, suteikti vietiniams daugiau motyvacijos žaisti krepšinį, ne tik treniruočių procese, bet ir kovojant aikštelėje“, – teigė S. Serapinas. Tokiu būdu jis pritartų procesui, kurio dėka perspektyvūs Šilutės vaikai turėtų dar daugiau galimybių atverti didžiojo krepšinio duris.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!