Medžių pjovimo ypatumai Šilutėje: jaunus – nupjauname, senus – paliekame?

2015-03-15, Karolina KIRTIKLYTĖ
Gyventojai piktinasi, kad Šilutėje nupjaunami jauni medžiai, o senus, „nukriošusius
Gyventojai piktinasi, kad Šilutėje nupjaunami jauni medžiai, o senus, „nukriošusius" nekreipiama dėmesio.

Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi susirūpinusi Cintjoniškių gatvės 12-ojo namo gyventoja. Moteris prašė kuo skubiau atvykti ir užfiksuoti pjaunamų medžių faktą. Apsilankius nurodytoje vietoje radome daugybę nupjautų medžių. Gyventojai sakė: „Ačiū Dievui, bent inkiliukai nenukentėjo. Juos perkels ant nenupjautų medžių. Paukščiukai turės kur gyventi”.

Nuvykę nurodytu adresu radome besidarbuojančius seniūnijos darbuotojus. Vyrai juokavo, kad gyventojams nėra ko virkauti dėl pjaunamų medžių. Jie prašė laikraštyje išspausdinti nuotrauką su įrodymu, jog inkilai saugiai perkelti ant nenupjautų medžių. „Patiems gyventojams bus šviesesnis vaizdas pro langus. Daryk gerą darbą ir vis tiek atsiras nepatenkintų” , - teigė vienas iš darbuotojų. Nuėjus į Cintjoniškių g. 12 namo laiptinę pakalbinome keletą gyventojų. Jie sutartinai klausė: „Kam reikėjo šituos jaunus medžius nupjauti? Kam jie trukdė? Va, šalia esantis namas – priešais jį jau kiek metų auga medžiai, vaizdą žmonėms užstoja, saulė nepatenka į butus ir niekam nė motais. Paėmė, nurėžė jaunus medžius, o į tuos senuosius net dėmesio nekreipia”, - svarstė gyventojai.

Dar tą pačią dieną suskubome susisiekti su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi. Norėjome išsiaiškinti, kodėl pjaunami jauni medžiai, tačiau… pokalbis buvo labai trumpas: „Sakykite, tik greitai. Taip, medžiai buvo nupjauti medžių komisijos sprendimu. Jie pravažiavo, pasižiūrėjo ir mums atsiuntė raštą, o mes vykdome jų sprendimą. Ar viskas?”, - skubino seniūnas. Net nespėjus mandagiai atsisveikinti ir padėkoti už jo mums skirtą laiką seniūnas tiesiog padėjo ragelį.

Namas priklauso bendrijai, tad turi ir namo pirmininką. Gyventojų teigimu, pirmininkas tvarkosi taip, kaip nori pats. Apie medžių pjovimą gyventojai nebuvo informuoti. „Asmeniškai aš nebūčiau davusi leidimo pjauti šiuos medžius , - piktinosi viena iš laiptinės gyventojų. Moteris tikino, kad gyventojai džiaugėsi prie namų augusiais medžiais. „Jautėmės kaip mažame parkelyje. Medžiai sugėrė dulkes bei triukšmą iš gatvės, o dabar – dykynė. Praėjusiais metais apgenėjo medžius – tragiškas vaizdas. Vakar nupjovė šiuos jaunus medelius – širdis plyšta žiūrint. Kam jie trukdė? Visi po truputėlį juos susodinome, o dabar nieko nepranešę nurėžė žemyn. Aš net nespėjau apsižiūrėti, čia mano vyras būdamas rūsyje pamatė, kad pjaunami medžiai”, - teigė moteris. Kiti namo gyventojus taip pat teigė, jog nieko nežinojo apie medžių nupjovimą. „Mums tie medžiai nelabai ir trukdė. Galėjo ir toliau augti, žaliuoti, bet jei jau komisija taip nusprendė – valio. O ką mes galime padaryti? Kaimyniniame name žmonės kovoja su valdžia dėl didžiausio seno medžio, augančio po langais. Manot kam nors rūpi? Tikrai ne”, - pasakojo gyventojai.

„Pajudinus” šį įvykį į redakciją kreipėsi dar vieno daugiabučio gyventojai, tik dabar iš V. Kudirkos gatvės 25 namo. Šalia pastarojo namo auga medis milžinas. Gigantiško dydžio tuopa, auganti prie įvažiavimo į daugiabučio kiemą, grasina vieną dieną nugriūti ant namo visu savo ūgiu ir svoriu bei neblogai „aptraiškyti“ namą. Čia gyvenusi namo pirmininkė dabar yra persikrausčiusi į Juknaičius. Moteris kartu su gyventojais ne kartą kreipėsi į seniūniją su prašymais šį seną medį kuo skubiau nupjauti. Gyventojai teigia, jog jiems tas medis labai netrukdo, tačiau pamąstę apie vėtras ar kitas gamtos išdaigas susirūpino, jog tokiu atveju medis gali virsti ant namo ir pridaryti didelės žalos. „Rašėme raštus, vieni kaimynai netgi nešė pažymas iš gydytojų, kad yra alergiški šio medžio žiedams. Kaimynai padėjo parašus, kad medis būtų nupjautas. Ir nieko. Dar šį pavasarį kreipėmės į seniūną, seniūnijos darbuotojus, tačiau jokių veiksmų niekas nesiima. Dar kad to medžio bent žiedai būtų gražūs, lapija, o dabar... Vieni pūkai, žmonėms alergija, vizualinio grožio nėra ir dar rizika, jog bet kada medis gali užvirsti arba ant namo, arba ant judrios pagrindinės gatvės. Jūs pagalvokit, kokios jo šaknys – net šaligatvį iškelia. Baisu“, - teigė laiptinėje į mūsų pokalbį įsijungę kaimynai.

Kadangi paskambinus Šilutės seniūnui išsiaiškinome, kad nieko neišsiaiškinome, mat jis kaip ir dažniausiai neturėjo laiko,  tai po kelių dienų aplankėme seniūną Raimundą Steponkų asmeniškai. Jis mus priėmė maloniai, tačiau tuo pačiu buvome ir paskubinti, nes, anot seniūno, dideli darbai laukia. Išdėstėme problemą dėl nupjautų medžių prie Cintjoniškių gatvės 12 namo ir dėl niekaip nenupjaunamo gigantiško medžio prie V. Kudirkos g. 25 namo. Ten žmonės jau ne vieną kartą rašė prašymus, nešė juos į seniūniją, kai kurie net atnešė pažymas iš gydytojų dėl tuopos žiedų keliamos alergijos – ir nieko. Jokių veiksmų. Dariaus ir Girėno g. gatvėje viena iš augančių liepų akivaizdžiai rodo savo išvirtusiomis šaknimis, jog jos dienos – suskaičiuotos. „O kas jie tokie, kad juos turėtume informuoti dėl planuojamų nupjauti medžių? - netikėtai paklausė seniūnas. – Mes gauname iš medžių komisijos raštus su konkrečiais nurodymais – vienareikšmiškai nupjauti arba vienareikšmiškai nepjauti. Viskas. Gavome raštą, siunčiame darbuotojus pašalinti nebetinkamų medžių. Aš, žinoma, pasižiūrėsiu popierius, kas ir kada rašė prašymus, bet dažniausiai pagal gyventojų prašymus mes nepuolame nupjauti medžių. Buvo atvejis: atėjo bobutė ir paprašė kapinėse nupjauti kažkokią pušelę. Paklausus, kodėl to reikia, atsakė, jog jai ant kapo krenta spygliai ir ji turinti juos dažnai šluoti. Tai ar tokiu atveju reikia skubėti nurėžti galbūt dar sveiką, galintį augti ir žaliuoti medį?“. Dėl laiko stokos pokalbis su seniūnu truko neilgai, tačiau pastarasis savo užrašuose pasižymėjo nurodytus adresus. Kitą savaitę seniūnas į miestą vyks, anot paties, paskutinį kartą pagal kelis likusius prašymus apžvelgti situacijos dėl medžių. Tad kitą savaitę ir mes dar kartą kreipsimės dėl šių medžių, kad sužinotume, ar yra būtinybė juos nupjauti, ar jie vis dar turės teisę žaliuoti.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

gyvis2015-03-16
D.irG. gatve siemet rekonstruos,tai beveik viska ispjaus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?