Išgyvena politinio renesanso laikotarpį

2022-07-08, Sergėjus Gvildys

Lietuvos regionų partija nenori palikti pamario krašto ir aktyviai ruošiasi artėjančioms savivaldos rinkimų kovoms. Partijos atsakingojo sekretoriaus Vytauto Kamblevičiaus pirmadienio vizitas Šilutėje buvo susijęs su praktiniais merdėjančio skyriaus reanimavimo veiksmais. Tikimasi, kad nauji ir aktyvūs pamariečiai bus ambicingų planų įgyvendinimo avangarde.

Keitėsi veidai

Lietuvos regionų partija yra jauna centro kairės politinė organizacija, vienijanti socialdemokratinių pažiūrų narius. Pradžią jai davė 2017 metais dalis tuomečių socialdemokratų ir Darbo partijos narių su Gediminu Kirkilu priešaky, tada pasivadinusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Šilutėje taip pat buvo įkurtas skyrius, kuriam vadovavo verslininkas Saulius Stankevičius. Per paskutinius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus Šilutės skyriui atstovavo Zigmantas Povilas Balčytis ir šventė pergalę. Jam aktyviai talkino ir komandoje dirbantis Tarybos narys Arūnas Pupšys kartu su kitu partiečiu ir Tarybos nariu Ričardu Stonkumi.

Savivaldos rinkimuose partija pasirodė vidutiniškai, iškovodama tik dvi vietas Taryboje. 2021 metais LSDDP vairą perėmė Jonas Pinskus ir pakeitė pavadinimą į Lietuvos regionų partiją. Aktyviai deklaravęs regioninę politiką, partiją paliko Seimo narys Z. Balčytis, šių metų pradžioje prisijungęs prie naujai įsteigtos demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ komandos su ekspremjeru Sauliumi Skverneliu priešakyje.

Pokyčiai palietė ir pamario krašto politikus. Z. Balčyčiui iš paskos nusekė Tarybos nariai A. Pupšys ir R. Stonkus. Tačiau esminiu pokyčiu tapo tai, kad Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio komanda iš „Laisvė ir teisingumas“ taip pat prisijungė prie „Vardan Lietuvos“, taip žymiai sustiprindama S. Skvernelio pozicijas pamaryje. Tikėtina, kad nemažai įtakos tam turėjo premjero aktyvi pozicija estakados į Rusnę statybose, taip suartinusi jį su Šilutės meru. Matomai čia slypi ne vien tai. Z. Balčytis - senas politikos vilkas ir turi gerą uoslę, su kuo jam palankiau startuoti kitai kadencijai. Bet tai kita tema ir ją palikime ateičiai.

Laukia nauji iššūkiai

Grįžkime prie pirmadieninio V. Kamblevičiaus vizito į Šilutę. Žinoma, tai buvo neatsitiktinis vizitas. Dar gerokai anksčiau Šilutėje lankėsi Regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus kartu su žmona Širvintų r. savivaldybės mere Živile Pinskuviene. Jie atliko tam tikrus darbus ir išpureno pūdymuojančią skyriaus dirvą. Tad V. Kamblevičiui beliko tik pasodinti trisdešimt naujų partijos daigų. Susirinkime buvo pasiūlyta vienintelė kandidatūra vadovauti Šilutės skyriui. Tad vienbalsiai Regionų partijos Šilutės skyriaus pirmininke tapo Tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Lijana Šilutės rajono savivaldybės taryboje darbuojasi jau antrąją kadenciją.

Mandatas jai atiteko būnant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare. Tačiau po radikalių pokyčių Šilutės „valstiečių“ skyriuje politikei neliko vietos tarp jų. L. Jagintavičienė nėra visiškai žalias naujokas politikoje. Moteris turi sukauptą patirties bagažą dirbdama europarlamentaro, Seimo nario padėjėja. Taip pat jai teko dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose ir varžytis pirmumo balsais su patyrusiais politikos senbuviais. Tuomet jai pavyko surinkti per tūkstantį pirmumo balsų, bet jų nepakako mandatui gauti. Tačiau gautos pamokos padėjo ateities savivaldos rinkimuose. Tad versdama dar vieną politinio gyvenimo puslapį, L. Jagintavičienė pasitinka naujus ir ambicingus iššūkius.


Straipsnio komentarai

Nu jo...2022-07-12
Ir vėl apie save rašo..... Šiaip tai šita moteriškaitė jau užkniso... Viskas ką parodė per pastaruosius 4 metus tai tik melavimo ir savęs pardavinėjimo įgūdžius... Gal jau tu neik politikon išvis... Paieškok dar kokį vieną kitą durnelį, iš kurio galėsi keletą euriukų išplėšti ir gyvenk sau ramiai, nepudrink rajonui smegenų...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jjkk2022-07-10
Žmonės kalba, kad Jagintavičienė gauna kompensatiją už šildyma. Jei tai tiesa, tai ką gali duoti politikas kuris net nesugeba užsidirbti pinigų busto šildymui. Pirma išmok dirti ir užsidirbti o po eik politikon. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
s2022-07-08
Tinka tokia rusiška dainelė,-“letiat pereliotnyjy pticy”… Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?