Šilutiškiai ant sunkiaatlečių pakylos – Tomo Li Čin Chai pergalė ir Loreno Matevičiaus revanšas

2022-07-15
Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų čempionato Telšiuose čempionas Tomas Li Čin Chai (dešinėje) ir sidabro medalio laimėtojas Lorenas Matevičius.
Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų čempionate liepos 2-3 dienomis Telšiuose pamariškiai galiūnai du kartus lipo ant prizininkų pakylos: 29-erių Tomas Li Čin Chai pelnė čempiono titulą (svorio kategorija iki 96 kg), o 17-metis Lorenas Matevičius (iki 73 kg) įtemptoje kovoje su anykštėnu Edvinu Baklanovu „išlupo“ sidabro medalį. Lorenas dviem veiksmais iškėlė 213 kg, varžovas – 212 kg. Moterų varžybose ketvirtą vietą užėmė 21-erių studentė Viktorija Kojelytė (iki 55 kg).

Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos treneriai Liudas Čičirka ir Laimis Li Čin Chai patenkinti sezono pabaiga. Iš šalies suaugusiųjų čempionato Telšiuose šilutiškiai sugrįžo pakilios nuotaikos. Lietuvos rinktinės narys Tomas Li Čin Chai savo startu įrodė, kad konkurentams dar teks nemažai paplušėti, kad jį prisivytų. Tomas aplenkė penkis varžovus. Beje, kiekvienoje svorio kategorijoje turėjo galynėtis šeši pajėgiausieji atletai pagal pasiektus rezultatus, tačiau ne visi sportininkai pasinaudojo šia teise. T. Li Čin Chai rovimo veiksmu įveikė 145 kg, stūmimo veiksmu – 175 kg. Dvikovės suma – 320 kg. Tomas bandė iškelti ir 183 kg, bet nepavyko. Antrą vietą užėmė buvęs šilutiškis Lukas Kordušas, atsovaujantis Klaipėdą. Jo dvikovės suma – 307 kg (135+172). Bronzos medalį pelnė Eismantas Keršys (Alytus), dviem veiksmais surinkęs 281 kg (125+156).

Tarp atletų, sveriančių iki 73 kg, lyderiu buvo klaipėdietis Vincentas Skirka, pramintas „Lietuvos kišeniniu Herakliu“. Nedidukas, fiziškai tvirtai suręstas Vincentas lengvai rovė, stūmė štangą aukštyn. Visi jo veiksmai techniškai nušlifuoti, tikslūs, įspūdingi. Varžovams kol kas sunku jį įveikti. V. Skirkos dvikovės rezultatas – 256 kg (116+140). Jis šios svorio kategorijos sosto karalius. Edvinui Baklanovui (Anykščiai), Aironui Brazauskui (Panevėžys) ir Lorenui Matevičiui (Šilutė) teko kibti vienas kitam „į atlapus“ siekiant sidabro medalio. Panevėžietis tos kovos neatlaikė, o Edvinas ir Lorenas stengėsi iš paskutiniųjų, kas kurį aplenks.

Jau važiuodami į Telšius jie žinojo, kad ant vieno tako abu neišsiteks, kažkuris bus pastumtas. Anksčiau Klaipėdoje vykusiose šalies jaunimo iki 20 metų čempionate čempionu tapo E. Baklanovas, iškėlęs dviem veiksmais 223 kg, o likęs antras L. Matevičius (jo rezultatas 222 kg) svajojo apie revanšą Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Telšiuose reikalas apsisuko Loreno naudai, nors po rovimo veiksmo E. Baklanovas pirmavo 8 kg. Edvinas išrovė 100 kg, Lorenas – 92 kg. Viską lėmė stūmimo veiksmas. E. Baklanovas pirmu bandymu iškėlė 112 kg, bet du kartus neiškėlė užsisakytų 117 kg.

Anot čempionato komentatorių, Edvinas perskubėjo stumti svorį, todėl šis nepakluso. L. Matevičius pirmu bandymu įveikė 110 kg, antru bandymu užtikrintai išstūmė 121 kg. Jo dvikovės suma – 213 kg, E. Baklanovo rezultatas – 212 kg. Revanšas pavyko, sidabro medalis buvo įteiktas L. Matevičiui, o E. Baklanovui liko bronza. Lorenas Telšiuose parodė jėgą ir valią, taip pat buvo giriamas už švariai atliekamą stūmimo veiksmą „žirklėmis“, kai suderintai veikia kojos, kūnas ir rankos.

Moterų varžybose šilutiškė Viktorija Kojelytė (iki 55 kg) užėmė ketvirtą vietą. Ji dviem veiksmais įveikė 96 kg (43+53).