Netyčia išlieto alkoholio kaina – mirtini smūgiai į galvą

2022-07-16, „Šilokarčemos“ informacija

Į besaikes išgertuves kartais ima ir atsliūkina giltinė, kai tarp užstalės sugėrovų dėl menkiausios priežasties įsiplieskia ginčas. Taip pernai, spalio 12-osios vakarą, atsitiko Kintuose, Artūro D. (37 m.) bute, kuriame alkoholiu vaišinosi vyrų kompanija.

Artūro D. bute kartu su šeimininku girtavo M. K (46 m.) ir dar pora kaimynų. Kompanija jau ir prieš tai buvo ragavusi alkoholinių gėrimų. Neblaivaus vyro judesių koordinacija, prisivaišinus degtine, aišku, nebe ta. Susiruošęs kilti namo M. K. netyčia užkliudė taurelę ir išliejo gėrimą. Pyktelėjęs Artūras D. paliepė M. K. viską išvalyti, tačiau šis nepakluso. Tuomet įvyko baisiausia: įniršęs buto šeimininkas paleido į darbą kumščius. Smūgiai kliuvo į veidą, galvą. Vėliau nustatyta, kad smogta ne mažiau nei 12 kartų. Sumuštasis buvo nuvežtas į ligoninę. Deja, medikų pastangos M. K. neišgelbėjo – kitos dienos rytą nukentėjusysis mirė. Artūras D. užsitraukė bylą dėl nužudymo (BK 129 str.). Jam grėsė laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Kaltinamojo Artūro D. baudžiamoji byla išnagrinėta šiemet. Klaipėdos apygardos teismas už kaimyno nužudymą skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę, o nukentėjusiojo artimiesiems iš kaltinamojo priteisė atlyginti turtinę ir neturtinę žalą: daugiau kaip 30 000 eurų. Nors teisme Artūras D. savo kaltę neigė, tačiau kartu girtavę vyrai, tapę liudytojais, neslėpė, kaip viskas tąkart vyko. Kiti svarūs įrodymai: teismo medicinos ekspertai ant nukentėjusiojo rado kaltinamojo Artūro D. DNR. Kad auka buvo mušama, išdavė ir kruvini Artūro D. krumpliai.

Nužudymas – baisus ir sunkus nusikaltimas. Statistika rodo, kad tokių nusikaltimų mažėja. Laikraštis „Akistata“ (Nr. 22) nurodo. kad anksčiau per mėnesį šalyje būdavo užregistruojama po 10-12 nužudymų, gi pernai ir šiemet – po 6. Jokia paslaptis, kad smurtauti linksta neblaivūs asmenys. Dažnas jų, tapęs įtariamuoju ir kaltinamuoju, prisipažįsta, kad jėgos griebėsi paveikti alkoholio, apimti perteklinių, minutinių emocijų. Vėliau belieka viltis, kad teismas patikės, jog dėl padarytos nusikalstamos veikos mušeika išties gailisi nuoširdžiai ir pasiruošęs atlyginti žalą. Bet viskam yra riba. Atimti gyvybę kitam žmogui – žiauru ir nedovanotina, sunkiai protu suvokiama.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?