Dešimtoji „Šilutės“ pergalė ir du skirtingi pamariškių kėliniai

2022-07-22

Lietuvos futbolo II lygos pirmenybių 13-ojo turo rungtynėse FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) liepos 6 dieną namuose šventė pergalę prieš „Jonavą B“ (treneris Gediminas Zdanevičius) - 3:0 (0:0). Pirmasis kėlinys buvo itin atkaklus, pamariškiai darniau žaidė po pertraukos, kai po keitimo vejon išbėgo atakų konstruktorius, puolėjas Gvidas Juška.

„Jonava B“ – dublerių komanda. Iki susitikimo su FK „Šilutė“ jonaviškiai turnyrinėje lentelėje žengė aštunti (16 taškų). Mūsų komanda buvo antra (29 tšk.). Vietų skirtumas negarantuoja automatiškai sėkmės aukščiau stovinčiai ekipai. Pergalę reikia nusikalti. Anot trenerio S. Česnulio, A lygos klubų dublerių komandos žaidžia banguojančiai. Vieną dieną gali „pakišti koją“ bet kuriai ekipai, kitą dieną pati suklupti prieš bet kurį varžovą. Tuo priežastis paprasta: kiek tą dieną pagrindinės sudėties žaidėjų talkina pamainos komandai. „Jonavos B“ ekipoje rungtyniavo japonas Kawachi Yoichi (Nr.19) ir ES pilietis Tapia Jorge (Nr. 15).

Komandos rungtynes pradėjo be didesnės žvalgybos. Pirmosiomis minutėmis iniciatyva priklausė šilutiškiams. „Jonava B“ buvo priversta atsitraukti ir gintis. Svečiai, nors nelengvai, pamariškių atakas atmušė ir pradėjo rengti savas. Netrūko kietų dvikovų dėl kamuolio ant žolės ir ore. Mūsiškis Karolis Inta (Nr. 2) susitrenkė galvomis su varžovu ir pargriuvo. Prireikė pagalbos. Vis tik pakilęs tęsė žaidimą. Kėliniui besibaigiant pamariškiai surengė kelias pavojingas atakas, apsiausdami varžovų baudos aikštelę, deja, taiklaus smūgio pritrūko. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Antrojo kėlinio 50-ą minutę „Šilutės“ treneris S. Česnulis mūšin meta savo tūzą, puolėją G. Jušką (Nr.17), kurį laikė atsargoje dėl anksčiau patirtos traumos o Deividas Puodžiūnas (Nr. 15) keičia Aivarą Bagdoną (Nr. 24). Pirmasis šilutiškių išpuolis tą pačią minutę baigėsi gražiu puolėjo Algimanto Bačanskio (Nr. 21) smūgiu pašokus ir įvarčiu – 1:0. Svečių treneris G. Zdanevičius saviškiams šaukia kovoti negailestingai, nevengiant grubaus kontakto – tik taip galima suprasti jo mestus žodžius „reikia su mėsomis“. Bet 52-ą žaidimo minutę G. Juška galingu smūgiu dvigubina rezultatą – 2:0. „Jonava B“ sudreba. Gi pamariškiai ima žaisti ramiau, darniau, ilgiau kontroliuodami kamuolį. Svečiai spurda, tačiau šilutiškiai jau užtikrinčiau slenka į pergalę. 63-ią žaidimo minutę Tadas Vitkauskas (Nr. 10) keičia naudingai triūsusį Žilviną Česnulį (Nr. 16). Gynėjas Tomas Čeliauskas (Nr. 14) ilgais kamuolio perdavimais maitina puolėjus. Pamariškiai toliau neduoda ramybės varžovams.

68-ą rungtynių minutę mūsiškių snaiperis A. Bačanskis netikėtu smūgiu užklumpa vartininką Martyną Matuzą (Nr. 16) – 3:0. Vartininkas spėja sureaguoti, bet kamuolys, atšokęs nuo jo rankų, kliudo vartų virpstą ir atsiduria tinkle. Tai pabaiga. FK „Šilutė“ pelno dešimtą pergalę.

Rungtynėms vadovavo teisėjas Robertas Šmitas (Šilutė), talkino asistentai Ernestas Žymantas (Plungės r.) ir Eimantas Rudavičius (Klaipėda).

Kiti 13-ojo turo rezultatai: „Viltis“ – FK „Transinvest“ – 0:3, „DFK „Dainava B“ – „Žalgiris B“ – 1:3, FK „Sveikata“ – FK „Sūduva B“ – 0:1, FK „Saned“ – FC „Džiugas B“ – 5:2, „Hegelmann B“ – FK „Tauras“ – 2:3, „Žalgiris C“ – FSK „Radviliškis“ – 4:2, Klaipėdos FM – FM „Ateitis“ – 3:0, FK „Utenis“ – „Fortūna“ – 1:1.

Po 13-ojo turo II lygos pirmenybėse daroma pertrauka iki rugpjūčio 6-osios. iki pirmojo rato pabaigos komandoms liko sužaisti po ketverias rungtynes. 14-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais Kaune su „Žalgiriu B“.