Žemaičių Naumiestyje netrūksta darbų ir pokyčių

2022-07-25, Ieva PREDKUTĖ
Žemaičių Naumiestis nuolat gražėja. S. Gvildžio nuotr.
Žemaičių Naumiestis nuolat gražėja. S. Gvildžio nuotr.
Kas kartą pravažiuodami per Žemaičių Naumiestį turbūt pastebite, koks tvarkingas ir gražus jis yra. Tam, kad miestelis klestėtų ir džiugintų kiekvieno kraštiečio širdį, kasmet atliekami darbai visoje seniūnijos teritorijoje. Prie šių pokyčių prisideda seniūnijos darbuotojai, bendruomenės nariai ir patys miestelio gyventojai.

Darbų netrūksta

Šeštuosius metus Žemaičių Naumiesčio seniūnu dirbantis Virginijus Stasiulis pasakojo, kad per tą laiką būta nemažai pasikeitimų. Pasidomėjus, kas konkrečiai pasikeitė miestelyje, V. Stasiulis teigė: „Kiekvienais metais stengiamės išasfaltuoti po vieną gatvę ar keliuką. Taip pat greideriuojame kelius, taisome asfalto duobes ir pagal galimybes tvarkome šaligatvius.“

Be viso to seniūnas kalbėjo ir apie Žaliojo kalno parko pasikeitimus: „Buvo sutvarkytas Žaliojo kalno ir prieigų apšvietimas. Praėjusių metų vasarą nutiesėme naują šaligatvį Žaliojo Kalno gatvėje, kuris sujungė Žemaičių Naumiesčio bažnyčios papėdę su Vanagių piliakalniu.“

Seniūnijos vadovas atviravo, kad ypač vasaros sezono metu skiriamas didelis dėmesys viešosioms erdvėms. Jis teigė, kad tuo metu labiausiai yra prižiūrimi gėlynai, gyvenviečių aplinka, be to, yra šienaujama žolė ir sodinamos vienmetės bei daugiametės gėlės.

V. Stasiulis džiaugiasi Žemaičių Naumiesčio parko sėkme. Šis Žaliojo kalno parkelis pritraukia ne tik jaunimo ar suaugusiųjų dėmesį, tačiau jame savo laisvalaikį gali praleisti ir mažiausieji miestelio gyventojai. „Po rekonstrukcijos Žaliasis Kalnas tapo miestelio ir aplinkinių gyventojų traukos centru. Jame įrengti treniruokliai, didelė vaikų žaidimo aikštelė ir pėsčiųjų takas. Čia turiningai savo laiką gali praleisti kiekvienas“, - sakė V. Stasiulis.

Per tuos šiuos šešerius metus Žemaičių Naumiestis tapo aplinkinių ir vietos gyventojų traukos objektu, tačiau šioje seniūnijoje vis dar tebėra didelis socialiai pažeidžiamų šeimų skaičius. Pasiteiravus seniūno apie pagalbą tokiems žmonėms, jis užtikrino, kad šie asmenys yra gerose rankose: „Visos šeimos gauna pagalbą maisto produktais iš intervencinių atsargų, joms yra skiriama kieto kuro kompensacija šildymui. Patys seniūnijos darbuotojai vyksta į Maisto banką produktų, kurie vėliau išdalinami šeimoms.“

Laukia rugsėjo

Ne paslaptis, kad rugsėjo mėnuo naumiestiškiams yra labai svarbus ir laukiamas. Šis mėnuo primena jiems apie artėjančią Mykolinių (Dagotuvių) šventę, kuri trunka dvi dienas. Seniūnas su nekantrumu laukia šios šventės ir tikina, kad ji bus nepakartojama bei pilna įspūdžių.

„Per Mykolines vyksta parodos, kraštiečių susiėjimai, sporto renginiai, koncertai ir jaunimo diskotekos. Šiais metais Mykolinių šventė vyks rugsėjo mėnesio pabaigoje. Tai bus daug darbo ir pastangų reikalaujantis renginys“, - pasakojo V. Stasiulis.

Seniūnas teigė, jog įgyvendinti visus šiuos projektus vienam būtų didžiulis darbas. Todėl už nuolatinę pagalbą norisi padėkoti UAB ,,Šilutės polderiai“, ūkininkams, verslininkams, Žemaičių Naumiesčio bendruomenei, Šilutės rajono savivaldybės administracijai ir seniūnijos darbuotojams bei darbininkams, nes be jų Žemaičių Naumiestis nebūtų toks patrauklus ir išskirtinis miestelis.


Straipsnio komentarai

Vida2022-07-29
Kur gi ne. O prie karininkų namo baisu. Nei nupjauta, nei tvarkoma Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Matas2022-07-26
Labai gražus ir tvarkingas miestelis. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Smalsu2022-07-26
Kas yra bendruomenė ir kas miestelio gyventojai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Visi į Naumiestį 2022-07-25
Stebuklų fiesta - nušlavė šaligatvius ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?