Alkoholį gėrė vyriškis, o nuvirto keturias „kojas“ turintis traktorius

2022-07-23, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Gegužės 6-ąją, apie 20 val. Vilkyškių miestelyje, Geležinkelio gatvėje, neblaivus (1,75 prom.) vyriškis, gim. 1991 m., vairuodamas traktorių ,,John Deere 6420“, jo nesuvaldė, nulėkė į pakelės griovį ir apvirto. Vyriškis atsidūrė gydymo įstaigoje, traktorius lauks serviso meistrų pagalbos... Teismo nuosprendis paskelbtas birželio 8 dieną ir jau yra įsiteisėjęs.

T. N., gimęs Šakių rajone, nevedęs, anksčiau neteistas, dirbantis B. J. ūkyje darbininku, buvo kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį.

T. N. kaltu prisipažino ir paaiškino, kad gegužės 6 dienos vakare, prieš 20 val., vairuodamas ūkininkui priklausantį traktorių ,,John Deere 6420“ važiavo į parduotuvę nusipirkti alkoholinių gėrimų. Tai padaręs dalį jų suvartojo iš karto, prie parduotuvės. Grįždamas namo nesuvaldė traktoriaus apsivertė ir šis apsivertė pakelės griovyje. Kadangi buvo prispausta jo koja, pats išlipti negalėjo, į pagalbą telefonu pasikvietė B. Pastarasis tuoj atskubėjo, padėjo jam išlipti, netrukus atvyko ir greitoji medicinos pagalba, gaisrinė. Pripažino, kad vairavo traktorių būdamas neblaivus ir dėl to gailėjosi. Taip nutiko pirmą kartą, traktoriaus savininkas nežinojo, kad jis vairavo traktorių būdamas neblaivus.

T. N. kaltė, be jo visiško kaltės pripažinimo, įrodyta teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais. Štai liudytojas B. J. paaiškino, kad yra ūkininkas, vykdo individualią žemės ūkio veiklą. Pas jį oficialiai nuo 2022 metų sausio 17-osios dirba T. N. Jaunas vyras ūkyje atlieka įvairius darbus, taip pat vairuoja ir žemės ūkio techniką. Gegužės 6-ąją, apie 19.00 val., jis baigė ūkio darbus ir nuėjo ilsėtis. Ūkininkas prisiminė, kad tuomet T. N. liko fermoje. Ar jis buvo blaivus, ar vartojęs alkoholio, to nepastebėjo. Prieš 20 val. jis jau gulėjo lovoje, kai į mobiliojo ryšio telefoną paskambino T. N. ir pranešė, kad vairuodamas traktorių, netoli jam priklausančios fermos, įvažiavo į griovį ir apsivertė. Traktoriuje buvo prispausta vaikino koja. Nuskubėjo į įvykio vietą ir apie 300 metrų nuo jo fermos, kelio griovyje, rado ant šono apvirtusį jam priklausantį traktorių „John Deere 6420“. T. N. dešinė koja buvo prispausta traktoriaus kabinos rėmo. Kadangi tarp kabinos rėmo ir žemės buvo tarpas, pavyko koją ištraukti. T. N. skundėsi dešinės kojos skausmu.

Bendruoju pagalbos numeriu 112 iškviesta greitoji pagalba, kitos tarnybos. Ūkininkas, bendraudamas su T. N., juto iš jo burnos sklindantį alkoholio kvapą, traktoriaus kabinoje mėtėsi pilnas sidro butelis. Jam T. N. paaiškino, kad savavališkai pasiėmė traktorių, nes iki 20 val. norėjo spėti nuvykti į parduotuvę nusipirkti alkoholio. Jam priklausantis traktorius draustas tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Jį pirko 2017 metais, sumokėjo apie 35 000 eurų. Šiandien jis traktorių vertina apytiksliai apie 30 000 eurų. Dėl apgadintos transporto priemonės darbininkui T. N. jokių pretenzijų nereiškė.

Iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato tyrėjo R. A. tarnybinio pranešimo matyti, kad įvykio dieną, 20.48 val., Tauragės AVPK gautas telefoninis pranešimas apie tai, kad nuo kelio į griovį nuvažiavo traktorius, apie 40 metų amžiaus vairuotojas sužeistas, galimas kojos lūžis. Dėl įtariamo kojos lūžio T. N. išvežtas į Tauragės ligoninę.

Iš neblaivumo nustatymo akto įrašų matyti, kad T. N. alkoholio kiekio matuokliu 20.55 val. pirmu pūtimu nustatytas 1,98 prom. neblaivumas. 21.14 val. antru pūtimu nustatytas 1,75 prom. neblaivumas.

Iš EMPREKIS pažymos matyti, kad traktoriaus „John Deere 6420“ vidutinė kaina Lietuvoje su PVM yra 30 000 eurų.

Įvertinus T. N. padarytos nusikalstamos veikos pobūdį, pavojingumą, atsakomybę lengvinančią aplinkybę, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvimą, jį charakterizojančius duomenis, skirtina su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė - bauda, kurios dydis nustatytinas artimas minimaliai baudai

Tauragės apylinkės teismas nusprendė T. N. pripažinti kaltu ir paskirti jam 1 600 eurų baudą.

Skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones vienerius metus.

Nuspręsta konfiskuoti iš T. N. 3 000 eurų – 10 procentų traktoriaus „John Deere 6420“ vertės atitinkančią pinigų sumą.

Traktoriaus ir savaeigės mašinos vairuotojo (traktorininko) pažymėjimas, išduotas T. N. vardu, paliktas prie baudžiamosios bylos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?