Miesto visureigiai: mada ar praktiškas sprendimas?

2022-07-26, Pranešimas spaudai

Vairuotojai dažnai piktinasi ne tik eismo spūstimis, bet ir siaurėjančiomis gatvėmis bei stovėjimo vietų trūkumu. Nepaisant to, kad rodos, reikėtų taupyti vietą, automobiliai mieste „auga“ – gatvėmis zuja miesto visureigiai. Šio tipo automobiliai labai išpopuliarėjo ir panašu, kad tikrai neketina užleisti savo pozicijų. Kur slypi jų populiarumo paslaptis?

Kas tie miesto visureigiai?

Nors miesto visureigį matę esame kiekvienas, o jų miestuose ir užmiestyje važinėja tikrai daug, apibrėžti šio tipo automobilį gana sudėtinga. Iš išorės jis primena tikrą visureigį, kurio būtinas bruožas – didesnis pravažumas. Visgi ne visi miesto visureigiai pasižymi šiomis savybėmis, kai kuriuos modeliuose iš tikrojo džipo liko tik išvaizdos bruožai. Antra vertus, ar mieste tikrai reikalingas didesnis pravažumas?

Miesto visureigiai yra gaminami ant lengvojo automobilio bazės, tad jų pravažumo miestui tikrai pakanka. Vis dėlto dėl kėbulo formos šio tipo automobiliai suteikia didesnę judėjimo laisvę ir geresnį matomumą – tai itin vertina dažnai mieste važinėjantys vairuotojai.

Žinoma, daugelį vilioja ir miesto visureigių išvaizda: tai nėra tradicinis hečbekas, o talpesnis salonas tikrai praverčia auginant vaikus. Būtent dėl pastarosios priežasties miesto visureigius dažniausiai renkasi šeimos – kai kurie modeliai net turi papildomas vietas bagažinės skyriuje, tad automobilis yra tikrai talpus.

Miesto visureigių privalumai

Be stilingos išvaizdos ir talpaus salono, miesto visureigiai daugeliui patinka ir kitais savo privalumais. Štai šeimų anksčiau pamėgti vienatūriai jau keliauja į „antrąjį planą“ – juose daugiau vietos salonui skirta aukojant bagažinės dydį. Šios problemos miesto visureigiai neturi, nes daugelio modelių bagažinės taip pat talpios. Be to, yra galimybė naudoti ir stogo bagažinę, o tai itin praverčia ruošiantis į ilgesnes keliones automobiliu.

Dėl aukštesnio kėbulo į miesto visureigius patogiai įlipti ir išlipti, jie puikiai užtikrina tiek vairuotojo, tiek keleivių saugumą. Šie klausimai itin aktualūs šeimoms – žemame sedane reikia pavargti norint pritvirtinti kūdikio kėdutę, o štai visureigyje tai nesukelia didesnių problemų.

Miesto visureigiai tinka ir užmiesčiui

Nors vadinami miesto automobiliais, šio tipo visureigiai puikiai susitvarko ir su užmiesčio keliais. Žinoma, nekalbame apie važiavimą bekele, tačiau aukštesnis automobilis tikrai maloniai įveikia snieguotus kelius žiemą. Šiandien gyvenimą užmiestyje renkasi vis daugiau didžiųjų miestų gyventojų, todėl miesto visureigiai turi didelę paklausą. Už miesto keliai nors ir valomi, vairuotojams dažniau tenka susidurti su sniego pusnimis, o kartais skubant į darbą jas reikia įveikti net ir savo kieme.

Antra vertus, miesto visureigiai pasižymi puikiai aerodinamika ir ekonomiškumu. Tai itin aktualu gyvenantiems už miesto vairuotojams, nes jiems tenka kasdien įveikti didesnius atstumus. Taigi, miesto visureigiai tampa universaliu pasirinkimu, o būtent to ir tikimės iš asmeninio automobilio.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?