Kaip išsirinkti televizorių namams ir užsisakyti televiziją internetu?

2022-07-26, Pranešimas spaudai

Vargu ar berastume nors vieną namų ūkį Lietuvoje, kuriame nebūtų pačio populiariausio prietaiso – televizoriaus. Taip, galbūt kai kurie žmonės sąmoningai atsisako žiūrėti televiziją, tačiau patį televizorių vis tiek dažniausiai turi ir žiūri juo sau asmeniškai įdomius filmus ar laidas internetu.

Šiuo metu televizorių pasirinkimas toks didelis, jog, norint išsirinkti šį naują prietaisą namams, tenka nemažai pasukti galvą. Jūs visada galite pirkti pigiau praeitų metų modelių televizorius, bet jeigu norite pačio naujausio, šiais metais išleisto televizoriaus, teks arba investuoti daug pinigų, arba kiek luktelėti, kol kaina sumažės, arba tiesiog „gaudyti“ akcijas.

Kartu su televizoriumi, dažnas žmogus sutinka, jog bus reikalinga ir televizija. Televizija internetu užsakoma labai patogiai, galima ramiai peržiūrėti įvairius pasiūlymus ir pasirinkti sau priimtiniausią. Tačiau, jeigu norite išmaniosios televizijos, tikrai verta investuoti ir į kokybišką išmanųjį televizorių.

Televizorius – ilgalaikis pirkinys, kuriuo tikėtina galėsite džiaugtis net ir iki 10 metų. Prieš įsigydami jį, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

  • Nepirkite televizoriaus, kurio raiška mažesnė nei 4K. Nors televizija internetu užsakoma lengvai, bet reikia įvertinti ir tai, kad pats prietaisas galėtų tinkamai ją transliuoti. Taip pat pagalvokite, ar jums reikalinga Full HD funkcija. Šiuo metu yra ir 8K raiškos televizorių, bet jie labai brangūs ir ne kiekviena televizija gali būti juo transliuojama. Televizija internetu – patogi paslauga, bet prieš pasirinkdami ją, išsiklausinėkite konsultantų, ar jūsų išsirinktas televizorius sutaps su siūlomomis paslaugos funkcijomis.
  • Atidžiai įvertinkite savo finansinį biudžetą ir išsiaiškinkite, koks televizorius jums prieinamas. Kuo didesnis jo ekranas bus, kuo daugiau papildomų funkcijų turės – tuo jis kainuos brangiau. Tokiu atveju verta palaukti specialių akcijų ar kitų pasiūlymų.Taip pat visada galima įsigyti ir naudotą televizorių.
  • Rinkdamiesi televizoriaus dydį, ne visada dairykitės tik plačiaekranių prietaisų. Reikėtų gerai pagalvoti apie savo kambario, kuriame stovės televizorius, dydį. Jeigu patalpa nėra didelė, plačiaekranis galiausiai ims trikdyti ir jį bus tiesiog nepatogu žiūrėti.
  • Ankščiau buvo labai madingi LCD televizoriai, bet jie eikvoja šiek tiek daugiau elektros energijos. Jeigu jums rūpi tvarumas – rinkitės LED arba dar naujesnius OLED televizorius.
  • Įsitikinkite, kad televizorius turi bent kelis HDMI įvadus. Vienas greičiausiai bus reikalingas, norint užsisakyti televiziją, bet taip pat daugiau įvadų visada pravers, jeigu prie televizoriaus norėsite papildomai prisijungti, pavyzdžiui, kompiuterį.
  • Jeigu dievinate kompiuterinius žaidimus ir norėsite pasijungti žaidimų konsolę prie televizoriaus, įsitikinkite, kad televizorius turi pakankamą atnaujinimo dažnį, kuris matuojamas hercais (Hz). Rinkitės prietaisą, kuris turi bent 120 Hz, o geriausia, jei palaiko ir iki 240 Hz. Priešingu atveju žaidimai televizoriaus ekrane bus neryškūs.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?