Rinkimų detektyvas Šilutėje: šimtai balsų galėjo būti suklastoti?

2015-03-13, Šarūnas Černiauskas, www.DELFI.lt
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Nors antrasis mero rinkimų turas ant nosies, Šilutės rajone vis dar nėra iki galo aišku, ar pirmasis turas įvyko neprasilenkiant su įstatymais.

Užfiksuotas didelis plombų, kuriomis žymimi išankstinio balsavimo vokai, trūkumas. Tai DELFI pranešė „Baltųjų pirštinių“ vadovas Simas Simanauskas.

„Trūksta išorinių vokų užklijuojamų specialiųjų ženklų. Jų trūkumas – apie 450“, - sakė S. Simanauskas.

Pasak jo, šiuo metu Šilutėje aiškinamasi, kur dingo šios plombos. Paklaustas, ar plombos galėjo būti panaudotos galimam fiktyvių balsų įteisinimui pirmajame rinkimų ture, pašnekovas tokios galimybės neatmetė.

„Biuletenių apskaita taip pat nepadaryta“, - sakė S. Simanauskas, pridurdamas, jog su išvadomis dar nereikia skubėti.

Kad dingo pluoštas išankstinio balsavimo vokams naudojamų plombų, DELFI patvirtino ir Šilutės rajono rinkimų komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas.

„Dar jas skaičiuoja, dar neužbaigtas skaičiavimas. (…) Trūkumas yra kažkoks tai akivaizdus, bet galai nesuvesti kol kas. Parašė, kad tiek trūksta – ir viskas“, - kalbėjo A. Gorodeckas.

Pasak jo, iki penktadienio tikimasi išsiaiškinti, kur dingo šimtai plombų. „Matomai, yra prarasta. Pasisavinta. Na, aš galvoju, kad taip gali būti. Nes be apskaitos išduota, be apskaitos priimta. Nesutikslinta. Kažkas specialiai paėmė ir „pakavojo“, kad pakenktų“, - sakė komisijos pirmininkas.

Galimybės, kad plombos panaudotos balsų klastojimui, pašnekovas neatmeta. „Kol kas niekas neaišku. Tikrins biuletenius šiandien, žiūrės – sueina ar nesueina tie galai. (…) Penktadienį bus viskas aišku“, - reziumavo A. Gorodeckas.

Šilutėje pirmajame ture užfiksuoti 2266 išankstinio balsavimo metu atiduoti balsai. Tai daugiau nei 13 proc. visų balsų. Tiesa, ypatingos anomalijos, palyginti su pernykščiais prezidento rinkimais ar 2011 m. savivaldos rinkimais, nėra – ir pernai, ir prieš ketverius metus Šilutėje iš anksto balsavo daugiau nei 2 tūkst. rinkėjų, o 2011 m. tokių balsų buvo netgi daugiau.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?