Italijoje stalo teniso mėgėjus išpėrė buvę profesionalai

2022-07-29

Europos veteranų stalo teniso čempionate Rimini (Italija) kurorte mažosios raketės mėgėjai veltui liejo prakaitą bandydami įkibti į buvusius profesionalus. Jėgos nebuvo lygios. Mėgėjų slaptos viltys pasitverti medalį dužo į šipulius. Tokią dalią patyrė ir Šilutės klubo „Varmas“ elitas – Jonas Piekautas, Gražina Mikalauskienė ir Sigita Jakubauskienė, skynę pergales pogrupių varžybose, bet suklupusių finaliniame etape.

Rimini – uostamiestis, kurortas prie Adrijos jūros, turintis apie 150 tūkstančių gyventojų. Čia nuo birželio 25-os iki liepos 2-osios vyko Europos veteranų stalo teniso čempionatas. Suskrido, subuvo anglų, prancūzų, vokiečių, italų, čekų, danų, švedų, slovakų, vengrų, estų, latvių bei iš kitų šalių. Lietuvių – 35. Solidžiausia delegacija vokiečių – 800. Ne visi puoselėjo ambicingus planus, daugelis atvažiavo pažaisti ir pailsėti prie jūros, pasidairyti po Italiją.

Tačiau netrūko ir mėgėjų su didesnėmis sportinėmis užmačiomis, tylomis puoselėjamomis svajonėmis įkopti į prizininkus. Kai kam nedavė ramybės mintis: o gal, o gal aš mažiau senstelėjęs nei varžovas? Pirmajame varžybų etape žaidžiant susitikimus pogrupiuose nemažai mėgėjų prasiveržė į antrąjį etapą, bet daugelis čia ir sustrigo. Juk toliau kovojama vieno minuso sistema.

Pirmos pergalės kėlė nuotaiką ir gaivino ambicijas

Prie „STAG“ firmos stalų jėgas išbandė 11 amžiaus kategorijų stalo tenisininkai: 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85-89, virš 90 m. Pirmos kovos vyko pogrupiuose ratų sistema. Dalyviai, užėmę 1-2 vietas, pelnė teisę žaisti antrame etape. Likusieji galėjo tęsti kovas paguodos turnyre, jei norėjo. Antrajame etape žaista vieno minuso sistema. Pralaimėjai, iškritai. Gražina Mikalauskienė ir Sigita Jakubauskienė (60-64 m.) pateko į skirtingus pogrupius. Kiekvieną pogrupį sudarė 4 žaidėjos. Jų amžiaus sportininkių buvo 98. G. Mikalauskienės konkurentės: italė Filomena Della Gloria, austrė Sonita Habesohn, vokietė Sigrun Scherff. Pirmą partiją Gražina žaidė su itale ne be jaudulio. Nedidukė italė buvo greita puolikė, Gražina ne iškart ją nugesino, nes pirmiausiai reikėjo atsikratyti stresiuko. Pavyko. Laimėjo ir kitas partijas. Surinkusi 6 taškus G. Mikalauskienė pogrupyje užėmė pirmą vietą. Tai pakėlė nuotaiką ir pakurstė ambicijas siekti daugiau. Pagrindą tam klojo ir ankstesnis Europos čempionatas Budapešte (Vengrija), kai pasidalino 5-8 vietomis, o šiemet iš Šiaurės Europos šalių veteranų čempionato Liepojoje parsivežė net kelis aukščiausius apdovanojimus vienetų ir dvejetų varžybose. Bet Latvijoje nebuvo tiek žaidėjų kiek suplaukė į Italiją. Kitas konkurencijos lygis.

Rimini antrame etape G. Mikalauskienės laukė dvikova su buvusia Italijos čempione. Teisėjavo italas. Italė žaidė kombinacinį stalo tenisą, kurio mūsiškė nelabai mėgsta. Nėra lengva perprasti, suktą ar nesuktą kamuolį pasiųs varžovę, kada ji atakuos. Partijos baigmei įtakos turėjo teisėjo pastaba Gražinai dėl atliekamo padavimo bei tuo pagrindu priskaičiuoti 3 taškai varžovei. Gražina ėmė nervintis, žaisti atsargiau ir pralaimėjo.

S. Jakubauskienė pogrupio varžybose liko antra. Ji įveikė prancūzę ir italę, bet pralaimėjo Vokietijos atstovei. Antrame etape – stop: gavo į varžoves gynėją anglę. Sigita anglės žaidimo neiškodavo, iškrito.

Sulaužė raketę

Jonas Piekautas (75-79 m.) pogrupio varžybose sutriuškino gynėją prancūzą Alain Guetiere – 3:0, nugalėjo Izraelio atstovą Alexander Lekrev – 3:0 ir įveikė vokietį Laslo Turzo – 3:1. Šio amžiaus žaidėjų buvo 152. Antrame etape Jonui pergalė teko be kovos, o trečiame finaliniame etape jis „sudorojo“ slovaką J. Polyar – 3:0.

Stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas J. Piekautas čempionate vienetų varžybose nusiyrė toliausiai tarp šilutiškių. Gal būtų ir dar aukščiau užsiritęs, deja, netikėtai užkliuvęs sulaužė raketę. Su švedu N. Safai prisiėjo žaisti su svetima rakete. Kol ant jos užklijavo gumas, vėlavo į susitikimą 5 minutes. Pirmus du setus lengvai triumfavo švedas. Trečiame sete Jonas, jau kiek apsipratęs su nauju ginklu, pradėjo lyginti žaidimą, kaip pats sako „kabintis“, deja, pavėluotai. Lūžęs raketės kotas palaidojo viltis priartėti prie prizininkų pjedestalo.

Dvejetai: šilutiškius sėkmė lydėjo iki posūkio į finalinį etapą

Moterų dvejetų varžybose G. Mikalauskienė ir S. Jakubauskienė pogrupyje gražiu stiliumi įveikė dvi vokietaičių poras: Dorthe Bickhardt, Hildegard Fuhrmann ir Sabina Dittmer, Brigit Finger. Šilutiškės peršoko ir anglių Susan Pingram, Susie Venner barjerą. Kur užkliuvo?

Antrame etape pralaimėjo Vokietijos atstovėms ir dvejetų varžybas baigė. Kaip vėliau sakė Gražina, gal kiek per aukštai buvo išsikėlusios ambicijų kartelę. Mūsiškėms užteko drąsos mesti iššūkį Europos didmiesčių žaidėjoms, buvusioms šalių čempionėmis, profesionalų klubų žaidėjoms, tačiau stalo teniso mėgėjoms iš provincijos sunku atsilaikyti prieš ases, valgiusias duoną iš stalo teniso.

Tas pats liečia ir vyrus. J. Piekautas ir kaunietis Antonijus Kondrotas pogrupio varžybose nugalėjo estus, vokiečius, čeko ir anglo duetą. Po to pirmame finalo etape du setus Jonas ir Antonijus mušė vokiečius Graul Dietmar ir Fraunhein Giunt, kol šie prisitaikė ir perėmė iniciatyvą. Pergalė pakrypo vokiečių pusėn, nes A. Kondrotas nebemušė aukštai pakeltų kamuoliukų, sušvelnino savo žaidimą. Varžovai tuo pasinaudojo ir laimėjo.

Po čempionato šilutiškiai neskubėjo skristi į Kauną, kuriam laikui liko grožėtis Italijos gamta, draugiškais žmonėmis. Aplankė Boloniją, nykštukinę San Marino respubliką. Liepos pradžioje Italijoje svilino 32 laipsnių karštis. Nors į Šilutę grįžo be medalių, bet su kupeta įspūdžių ir išvadų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?