Atvira lankytojams Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios bokšto ekspozicija

2022-07-29
Autorių nuotr.
Autorių nuotr.

Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapija skelbia, kad jau galima užsisakyti ekskursiją po bažnyčią, kurios metu bus galima užlipti į vieną iš bokštų ir ten susipažinti su istorine liturgine ekspozicija. Taip pat bus galima iš arčiau apžvelgti bokšto laikrodžio mechanizmą.

Data ir laikas derinami individualiai. Žmonių skaičius neribojamas. Kaina - auka bažnyčios remontui ir bokšto ekspozicijos naujinimui. Informacija teikiama tel. 8 636 8143

Švėkšniškių šventovė - viena iš aukščiausių bažnyčių Lietuvoje (10 vieta). Jos bokštų viršūnės stiebiasi į 65 m aukštį. 

Bažnyčia pastatyta 1905 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą. Neogotikinė bažnyčia – vienas pagrindinių miestelio architektūrinių paminklų. Švėkšnos bažnyčios statybos truko 5 metus, klebono Juliaus Maciejausko rūpesčiu.

Bažnyčia sudaryta iš trijų išilginių navų, kurias kerta skersinė nava. Interjerą puošia 8 altoriai. Didysis altorius, beveik 16 m aukščio, kartu su sakykla pagamintas Austrijos Tirolyje, Purgerio fabrike. Po Didžiuoju altoriumi yra kripta.

Bažnyčios šventorių su parku jungia apie 1885 m. pastatytas arkinis pėsčiųjų tiltas – viadukas. Tai unikalus ir retas statinys Lietuvoje, kuris vaizduojamas ir miestelio herbe.

Sveksnosnaujienos.lt

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?