Įspūdinga šiokiadienio šventė Levandų sode

2022-08-02, Biruta Jakštytė
Praleistas laikas drauge sušildė kiekvieno širdį. Autorės nuotr.
Praleistas laikas drauge sušildė kiekvieno širdį. Autorės nuotr.

Liepos 22 dienos pavakary Levandų sode, Linos ir Mindaugo Vingių svetingoje sodyboje Venckų kaime, vyko graži fortepijoninės muzikos ir poezijos šventė. Sklindant gaiviam levandų kvapui sode muzikavo du talentingi jaunieji pianistai – Meda Siliūtė ir Ąžuolas Lukošius (mokytoja Liudmila Tunaitienė), dainavo Justė Šedytė, puokšteles iš levandinų rišo Lina Šedienė iš Žalpių kaimo, savo sodyboje auginanti 400 bijūnų, 50 hortenzijų, 50 soruolių, per 500 tulpių, apie 200 levandų, ir tai dar ne viskas.

Levandų sode

Linos ir Mindaugo Vingių sodyboje auga keturi tūkstančiai levandų sodinukų ir du šimtai levandinų. Sodas jau sulaukė trečiosios vasaros ir tampa vis labiau populiarus. Žmonės važiuoja iš visos Lietuvos, dalyvauja dekupažo, kvapų gamybos, levandų skynimo ir puokščių rišimo edukacijose. Sode garinami hidrolatai, išgaunami eteriniai aliejai, veikia parduotuvėlė. L. Vingienė nuolat dalyvauja mokymuose.

Svajonės pildosi

Į Linos ir Mindaugo jau keletą metų puoselėjamą Levandų sodą rinkosi svečiai: atvažiavo šeimos draugų, kolegų, būrys rajono tautodailininkų su sekcijos pirmininke Rūta Čiuželiene, atvyko Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis su žmona, seniūno pavaduotoja Vaidilutė Dūdienė, jaunųjų pianistų tėveliai. Sodybos prieigose išsirikiavo visa eilė automobilių, šeimininkas Mindaugas atnešė ir paruošė koncertui muzikos instrumentą. Trisdešimties laipsnių karštis pakoregavo šeimininkų planus dėl žiūrovų vietų – jos buvo įrengtos po didžiule kriauše, teikiančia jaukų pavėsį. Atlikėjus nuo saulės saugojo skėčiai. Violetine suknele pasidabinusi šeimininkė Lina džiaugėsi matydama gausų būrį svečių ir jaunuosius atlikėjus: „Aš labai laiminga jus visus matydama. Seniai svajojau, kad mūsų sode skambėtų fortepijoninė muzika, dainos ir eilės“. Šventę daina pradėjo J. Šedytė. Skambėjo pianistų atliekami J. S. Bacho, V. A. Mocarto, F. Listo, F. Šopeno, Sen Sanso, M. K. Čiurlionio ir B. Dvariono kūriniai, Birutė Morkevičienė skaitė savos kūrybos eilėraščių, svečių akis džiugino Rūtos Čiuželienės padovanotas karpinys su gandrų šeimyna.

Medos Siliūtės talentas

Medos Siliūtės pavardė jau gerai pažįstama šilutiškiams, besidomintiems muzikiniu gyvenimu. Talentinga jaunoji pianistė yra daugkartinių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Su Pijumi Piragovu (mokytoja Liuda Kašėtienė) Meda šiemet grojo Kintų muzikos festivalyje, kur sulaukė didžiulio pasisekimo. Meda jau yra dalyvavusi trisdešimt šešiuose konkursuose ir visuose tapo laureate. Jaunoji pianistė savo gebėjimus nuolat tobulina garsių muzikos profesorių meistriškumo kursuose. Yra grojusi su Šiaulių kameriniu orkestru, Kauno miesto valstybiniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo  orkestru. Per 2020 m., 2021 m. ir 2022 m. Meda dalyvavo 13-oje tarptautinių ir respublikinių konkursų. Laureate tapo dešimt kartų bei tris kartus tapo GRAND PRIX laimėtoja. Levandų sode, po aukštu dangumi šviečiant skaisčiai saulei Medos atliekami kūriniai sulaukė daug plojimų. Kiekviename kūrinyje išryškėjo Medos muzikinis talentas – besiklausydami girdėjome tai upelio čiurlenimą, tai garsų krioklio vandens kritimą, tai paukščių čiulbesį, tai lyrinę melodiją. Pirštai virtuoziškai bėgiojo klavišais. Negalėjai nuo rankų atitraukti žvilgsnio.

„Meda buvo labai mažytė, dar mokėsi nulinėje klasėje, kai atėjo į Šilutės meno mokyklą. Mes turėdavome jai atidaryti duris, nes nepasiekdavo rankenos. O šiemet jau baigė Meno mokyklą ir įstojo į Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. Talentinga mergaitė pati nusprendė savo gyvenimą susieti su muzika. Šiandien Meda atliks visą savo konkursinę programą, vadinamą rečitaliu. Mergaitė yra laimėjusi daug įvairių konkursų. Šiandien mes pavedžiosime jus po įvairias epochas – baroką, klasicizmą, romantizmą. Pasiklausysite šiuolaikinės muzikos ir M. K. Čiurlionio bei Balio Dvariono kūrinių“, – kalbėjo L. Tunaitienė.

Įspūdingas Ąžuolo Lukošiaus grojimas

Ne vien muzika, bet ir savo gražiu vaikišku žvilgsniu, artistiškumu žiūrovus papirko devynmetis Ąžuolas. Jis 2022 metais dalyvavo trylikoje konkursų, kuriuose laureatu tapo aštuonis kartus, du kartus GRAND PRIX laimėtoju. Jis, kaip ir Meda, antrus metus iš eilės buvo kviečiamas dalyvauti Šilutės rajono savivaldybės organizuojamoje gabiausių mokinių pagerbimo šventėje. Žemai nusilenkęs klausytojams, Ąžuolas iš karto panirdavo į savo atliekamą muziką. Susikaupęs nata po natos žiūrovus vedė savo atliekamos muzikos keliais, čia versdamas susikaupti, čia nusišypsoti, čia nuklysti į prisiminimus. Kiekvienas kūrinys pasakojo istoriją, kviesdamas įsiklausyti, patikėti, svajoti.

Smagu pabūti kartu

Tautodailininkė Teresė Liorančienė perskaitė padavimą apie Venckų piliakalnį. „Juk gyvename piliakalnio pašonėje. Kaip smagu būtų, kad piliakalnio aplinka blizgėtų ir prie jo vyktų šventės“, – perskaičiusi padavimą kalbėjo poetė ir karpytoja. Seniūnas V. Stasiulis pasidžiaugė gražiu Linos ir Mindaugo puoselėjamu sodu, muzikos švente, jaunųjų talentų grojimu. Juokais apgailestavo, kad nenuėjo palaikyti skėčio. Gal po kiek metų būtų galėjęs didžiuodamasis pasakyti, kad buvo šalia, kai jie grojo. Pasidžiaugė, kad vaikai ryžtingai siekia savo tikslo. Dėkojo šeimininkams už puikiai suorganizuotą popietę.

Muzika vilnijo levandomis kvepiančiais laukais, šeimininkai dėkojo muzikantams, visiems susirinkusiems ir pakvietė ragauti levandų gaivos, pagardintos mėtomis ir citrinomis, paragauti levandų spalvos torto, šakočio. Bendrai nuotraukai sustojo didelis įspūdingos  šventės svečių būrys.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?