Penkiametis šilutiškis tampa žinomu Europoje – olimpinę karjerą prognozuoja tarptautinių varžybų treneriai

2022-08-02
Eljotas Zaremba buvo nenugalimas tarptautinėse varžybose Prancūzijoje.
Eljotas Zaremba buvo nenugalimas tarptautinėse varžybose Prancūzijoje.

Penkiametis Eljotas Zaremba nenustoja stebinti – vaikas jau dalyvauja tarptautinėse varžybose, kur skina pergales ir stebina visko mačiusius net daugkartinius čempionus. Po varžybų Berlyne Pasaulio imtynių reitinge 6-7 metų amžiaus grupėje iš 3 565 jaunųjų sportininkų Eljotas atsirado 804 vietoje, o po varžybų Prancūzijoje – 206 vietoje.

Berlyne dvi pergales dvejose skirtingose kategorijose – su GI (su kimono) ir NOGI (be kimono) užėmė dvi pirmas vietas. Vaikui teko susirungti su keletą metų vyresniais ir sunkesniais konkurentais. Finale su kimono kovojo su vokiečiu Bruno Wollny. Kova buvo netrumpa. Po skausmingo veiksmo – rankos užlaužimu pasiekta pergalė, mat Vokietijos sportininkas tuomet pasidavė.

Toje pačioje kategorijoje Eljotas kovojo su kitu vokiečių sportininku. Ši kova buvo pati trumpiausia iki 18 metų – ji truko 12 sekundžių.

Dėl pirmos vietos kovoje be kimono teko kovoti itin rimtai. Čia finale ant tatamio susitiko taip pat su sportininku iš Vokietijos Dominik Topfer, kuris taip pat buvo vyresnis keletą metų ir sunkesnis 5 kilogramais. Kova truko beveik 4 minutes. Pergalė pasiekta taip pat po rankos užlaužimo. Tuomet priešininkas pasidavė ir kova buvo sustabdyta.

Per abi kategorijas šilutiškiui teko atlaikyti aštuonias kovas per dieną. Kadangi Eljotas laimėjo dvi pirmas vietas, papuolė į kitą etapą, kuris vyko po savaitės Paryžiuje.

Berlyne vaiko palaikymo komandoje buvo ne tik jo treneris ir tėtis Aurimas. Čia atskubėjo ir mama Jorana ir sesė Elenora.

Paryžiuje vyko imtynių kategorija su kimono. Čia pamario krašto vaikas užėmė taip pat pirmą vietą. Finalinė imtynių kova vyko su vietos septynmečiu sportininku.

Po varžybų teisėjai neslėpė simpatijų vaikui ir prognozavo, kad jis ateityje gali išties daug pasiekti. Tiesa, tiek Berlyne, tiek Paryžiuje šilutiškis buvo vienintelis Lietuvos atstovas.

E. Zaremba pirmą kartą dalyvavo tokio lygio imtynių varžybose. Prieš tai pergalių skrynią pildė Lietuvoje, kur varžybose akivaizdžiai matėsi, kad vaikas savo amžiaus grupėje nelabai beturi ką veikti, mat yra žymiai stipresnis ir labiau pasiruošęs kovoms.

Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės treneris, Lietuvos olimpinio sporto centro imtynių treneris Ruslanas Vartanovas teigė, kad tokių vaikų kaip Eliotas, per dešimt metų atsiranda vienas ir davė šilutiškiui pasiūlymą persikelti į Vilnių ir sportininko karjerą tęsti čia.

Liepos 28 d. Eljotas išvyks į Dubliną, kur vyks imtynių varžybos, ten vėl rinksis sportininkai iš visų pasaulio kampelių. Jei pavyks pasiekti bent prizines vietas, tuomet atsivers kitos galimybės – dalyvavimas Milane, Las Vegase bei pagrindinėje metų kovoje Abu Dabyje.

Pasak vaiko trenerio Aurimo, tikėtina, kad Eljotas pasirodys neprastai, tačiau teks daug išlieti prakaito, kad jis apskritai galėtų sudalyvauti varžybose.

„Vaikas gali būti itin aukšto lygio sportininkas. Tačiau be finansinės paramos jis gali likti daugkartinis Lietuvos čempionas ir neišplaukti į gilesnius vandenius, mat kelionės į minėtas vietas yra brangios ir be rėmėjų pagalbos tai bus neįmanoma įgyvendinti“, - sakė treneris.

Visus, norinčius prisidėti prie Eljoto svajonės įgyvendinimo – vieną dieną tapti pasaulio čempionu, kviečiami prisidėti. Paramą galite pervesti:

Gavėjas: VšĮ Laisvalaikis Šilutėje

Banko sąskaita: LT337300010159757395

Paskirtis: Parama Eljotui


Straipsnio komentarai

Jonas 2022-08-04
Tegul vagiu valdžia remia tokius gabius vaikus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
T. L.2022-08-04
Šaunuolis, labai didžiuojuosi šiuo mažuoju šilutiškiu! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?