Pigiai svaigintis trijulei nepasisekė – atsidūrė teisme

2022-08-04, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisiamųjų suolą sėdo trys rajono gyventojai. Vienas iš jų – J. S. – teistas jau du kartus. Jis pelnė švelniausią bausmę. O vienintelė moteris iš šios trijulės buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės. Vienija juos panašūs nusikaltimai - už naminės degtinės ir narkotinių medžiagų įsigijimą bei gabenimą.

Teismas, atlikęs sutrumpintą įrodymų tyrimą, nustatė, kad L. M., turėdamas tikslą realizuoti, neteisėtai gabeno stiprių alkoholinių gėrimų, o būtent: 2021 m. spalio 2 d., apie 16 val., iš nenustatyto asmens įgijo ir automobiliu „Volvo V70“, turėdamas tikslą realizuoti, gabeno daugiau nei 50 litrų, tai yra 130 litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų - naminės degtinės, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija – 56,4-58 proc., kol spalio 2 d., 16 val. 40 min., gatvėje buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

J. S. neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė narkotines medžiagas, neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Jis 2021 m. rugsėjo mėnesio viduryje Pagrynių k. nenustatytu būdu neteisėtai įgijo 200,61 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), kurią automobiliu „BMW“ atsigabeno ir, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, neteisėtai laikė savo namuose, adresu buto balkone. Be to,  rugsėjo 29 d. Klaipėdos mieste iš nenustatyto asmens neteisėtai už 120 eurų įgijo daugiau kaip 0,451 g narkotinės medžiagos – kokaino, kurią vežė tuo pačiu automobiliu. Nenustatytą kiekį narkotinės medžiagos suvartojo, o likusią dalį, tai yra 0,451 g įsigytos minėtos narkotinės medžiagos, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, neteisėtai laikė savo buto virtuvėje iki spalio 2 d., 18 val. 38 min., kai kratos metu, šias narkotines medžiagas rado ir paėmė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

R. M., turėdama tikslą realizuoti, neteisėtai laikė daugiau kaip penkiasdešimt litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų. Ji nuo 2021 m. spalio mėnesio pradžios iš nenustatyto asmens įgijo ir savo sodybos garaže iki spalio 25 d., apie 16 val.36 min., turėdama tikslą realizuoti, neteisėtai laikė 216,5 litro naminės degtinės, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija – 54,1-56,2 proc., kol naminius stiprius alkoholinius gėrimus rado policijos pareigūnai.

Kaltinamasis L. M. teisiamojo posėdžio metu visiškai prisipažino kaltu ir paaiškino, kad iš nepažįstamo asmens nusipirko naminės degtinės už 500 Eur, kurią pasidėjo miške. Spalio 2 d. važinėdamas automobiliu „Volvo V70“ iš miško paėmė naminę degtinę, talpas su ja susidėjęs į automobilio bagažinę vežė pasidėti į kitą vietą. Miestelyje jį apie 16 val. 40 min. sulaikė policijos pareigūnai, kurie apžiūrėję automobilį surado naminę degtinę. Jos galėjo būti apie 130 litrų. Planavo dalį naminės degtinės parduoti, dalį pavaišinti draugus už kokius nors atliktus darbus.

Kaltinamasis J. S. teisiamojo posėdžio metu visiškai prisipažino kaltu ir paaiškino, kad spalio 2 dieną policijos pareigūnai jo namuose atlikdami kratą rado kokaino maišelyje bei kanapes. Žinojo, kad tai narkotinės medžiagos. Kokainą įsigijo, kiek prisimena,  rugsėjo 29 d. Klaipėdoje už 120 Eur. Kanapes įsigijo 2021 m. rugsėjo viduryje. Šias narkotines medžiagas parsigabeno automobiliu „BMW“ į savo namus ir laikė. Dalį kokaino suvartojo, o kanapes planavo išmesti. Policijos pareigūnai kratos metu rastas narkotines medžiagas paėmė.

Kaltinamoji R. M. teisiamojo posėdžio metu visiškai prisipažino kalta ir paaiškino, kad 2021 m. spalio mėnesį, tiksliai dienos neprisimena, galėjo būti 14-15 dienomis, susitiko iš matymo pažįstamą vyriškį, kuris pasiūlė jai už 250 Eur pirkti naminės degtinės. Šį gėrimą vyriškis parsivežė į namus. Naminė degtinė buvo supilstyta į 20 plastikinių talpų, ją susidėjo garažo antrame aukšte. Šios degtinės galėjo būti apie 216,5 litro. Planavo ją parduoti ir taip kažkiek uždirbti. Policijos pareigūnai kratos metu rado naminę degtinę ir ją paėmė.

Teisėja Dalia Zimantienė nusprendė L. M. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 2 dalyje ir paskirti jam 3 500 eurų dydžio baudą. Ji turi būti sumokėta per šešis  mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nesumokėjus baudos per nurodytą laiką, ji bus išieškota priverstinai. Iš L. M. valstybės naudai išieškota konfiskuotino turto (automobilio „Volvo V70“)) vertę atitinkanti pinigų suma, tai yra 1 420 eurų.

Nuspręsta J. S. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirti šešis mėnesius laisvės atėmimo. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams, įpareigojant jį aštuonis mėnesius dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

R. M. atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal  Baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 2 dalį, ji perduota laiduotojos E. N. atsakomybei pagal laidavimą be užstato vienerių metų laidavimo laikotarpiui ir baudžiamoji byla R. M. atžvilgiu nutraukta.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?