Žemaičių Naumiesčio biblioteka švenčia 85-erių metų sukaktį

2022-08-05

Šiais metais Fridricho Bajoraičio bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialui sukanka 85-eri metai. Ši biblioteka yra viena iš seniausių Šilutės rajone, ji buvo įkurta prieš Antrąjį pasaulinį karą – 1937 metais. Šioje bibliotekoje dirba puikiai savo darbą išmanančios bibliotekininkės Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė. Šie knygų namai yra atviri visiems, norintiems skaityti knygas, lavinti mintis ar fantaziją.

Žemaičių Naumiesčio vyresnioji bibliotekininkė N. Rimkienė, savo gyvenimą su knygomis siejo jau nuo pat vaikystės. Moteris tikina, kad knygos visada buvo ir tebėra jos gyvenimo dalis. „Mūsų šeimoje visi skaitė knygas. Nuo mažens labai norėjau išmokti skaityti,    kad nereikėtų niekieno prašyti. Skaitymo periodų buvo įvairių: nuo intensyvaus skaitymo, iki visiško neskaitymo, bet prie knygos visada sugrįždavau“, - teigia ji.

Bibliotekoje dirbanti jau daugiau nei 30 metų, N. Rimkienė, pasakoja, kad bibliotekoje yra svarbu sukurti artimą ir jaukią atmosferą, kad visi, joje apsilankę, jaustųsi, lyg namuose. „Darbas šioje bibliotekoje įpareigoja išlaikyti tam tikrą lygį, kurti naujas paslaugas, daryti aplinką mielą ir patrauklią. Mes abi su kolege D. Bružiene to ir siekiame. Mums labai svarbu, kad visi bibliotekoje apsilankę asmenys jaustųsi laukiami, žinotų, kad visada sulauks pagalbos ar patarimo. Bibliotekoje dirbdama ilgus metus supratau, kad bibliotekininkas turi turėti kūrybiškumo, šiek tiek vaizduotės, svajonių. Būtent šios savybės padeda ieškoti naujų darbo formų, pasirengti pokyčiams“, - teigia N. Rimkienė.

Paklausus Nijolės, kas ją labiausiai džiugina šiame darbe, ji atsako, kad galimybė bendrauti su įvairiais žmonėmis - didžiausia laimė. „Labiausiai patinka bendravimas su žmonėmis, pažintis su kūrybiškomis asmenybėmis ir galimybė juos pakviesti į susitikimus su bibliotekos lankytojais. Smagu žinoti, kad gali padėti žmogui išsirinkti knygą, pamokyti dirbti su išmaniosiomis technologijomis. Džiugina, kad žmonės pasitiki ir ateina su įvairiomis savo problemomis“, - džiaugiasi N. Rimkienė.

Ši Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka savo lankytojus pritraukia įvairiais renginiais, veiklomis ar parodomis. Šią vasarą bibliotekos skaitytojai yra kviečiami dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga 2022“. Visi norintys įveikti šį iššūkį kviečiami perskaityti po vieną knygą, kiekvienai skirtingai užduočiai. Vyr. bibliotekininkė N. Rimkienė pasakoja ir apie įvykusias profesionalių dailininkų ar tautodailininkų parodas. „Neseniai didelio susidomėjimo sulaukė naumiestiškės Ritos Barakauskienės iš senų, nereikalingų daiktų sukurtų meno instaliacijų paroda“, - sako bibliotekininkė. Taip pat, lankytojams yra organizuojamos viktorinos, protmūšiai, edukacinės veiklos. Be visa to, ir mažieji bibliotekos lankytojai atranda sau skirtų įdomių užsiėmimų. Moteris pasakoja, kad su vaikais garsiai skaitomos knygos, piešiama, žaidžiama, netgi vaidinama knygų personažais.

N. Rimkienė teigia, kad šiemet Lietuvos kultūros taryba dalinai finansavo  bibliotekos parengtą projektą „Tiltai tarp meno ir saviraiškos“. Bibliotekos lankytojai galės dalyvauti skirtinguose susitikimuose, veiklose. „Žemaičių Naumiesčio bendruomenės nariai bus kviečiami į kūrybos ir pašnekesių vakarą „Moterys ir jų herojai: vakar, šiandien, rytoj“, kuriuose dalyvaus populiarių romanų autorės Gina Viliūnė ir Irena Buivydaitė. Taip pat vyks susitikimas su iš Kauno kilusia bohemiškąja rašytoja, menininke Raimonda Canderiene. Ji pristatys savo knygą „Bohema neis į dangų“. Klaipėdietė dailininkė Ona Dromantienė pristatys savo pastelės darbų parodą ir ves kūrybines dirbtuves „Pastelė – kas tai?“ Vaikus ir jaunimą pakviesime į edukacines dirbtuves su  rašytoja Igne Zarambaite. Žemaičių Naumiestyje koncertuos vienintelė pasaulyje muzikos grupė „Knygų vaikai“, kurioje muzikuoja populiarūs vaikų rašytojai: Tomas Dirgėla, Benas Bėrantas, Virgis Šidlauskas ir Justinas Žilinskas.“

Bibliotekos lankytojų laukia daug įdomių susitikimų ir veiklų. Šie renginiai kiekvienam skaitytojui paliks smagius ir neišdildomus prisiminimus bei įspūdžius.


Straipsnio komentarai

Antiprogresas2022-08-05
garsūs laikmečio "šedevrai" , ypač brandaus socializmo, ačių Dievui, jau praeitis. Kai vakarus blokavo, o socializmą bruko, ugdėte "cukrinius avinėlius". Naivu teigti, kad sudulkėjusios lentynos kažką domina. Greičiau tai priedanga etatams išlaikyti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka