Naujoji gaisrinė jau Stoniškiuose

2022-08-05
Vokiečių gamintojo „Mercedes“ gaisrinės automobilis atvyko iš Vokietijos.
Vokiečių gamintojo „Mercedes“ gaisrinės automobilis atvyko iš Vokietijos.

Sovietinis Stoniškių gaisrinės GAZ automobilis pagaliau galės pailsėti! Vakar vietos bendruomenei buvo pristatyta nauja transporto priemonė, kuri nuo šiol ugniagesiams padės gelbėti gyventojų turtą ir gyvybes.

Dar pavasarį „Šilokarčema“ gavo gyventojų skundų dėl tragiškos situacijos Stoniškių gaisrinėje. Atvykus į ugniagesių komandą, nuogąstavimus patvirtino ir ugniagesiai. Iš tikrųjų, trečią dešimtmetį baigiantis GAZ nebeatleikė jokios kritikos: skylių virtinė nuo rūdžių, technika, galinti užgesti net nespėjus išvažiuoti iš kiemo, bei drebantys ugniagesiai, kurie žaidžia keistoje loterijoje gaisro metu – veiks sovietinė vandens paėmimo įranga ar ne...

„Šilokarčemai“ išspausdinus pirmąją publikaciją apie situaciją Stoniškiuose, aplankyti ugniagesių suskubo ir vietos politikai. Pirmasis atvyko opozicionierius, buvęs meras Kęstas Komskis, kuris pažadėjo asmeniškai kreiptis į merą bei Tarybą, kad būtų skirtas finansavimas atsinaujinimui. Ilgai netrukus į Stoniškius K. Komskis grįžo ir su meru Vaidu Bendaravičiumi, kuris davė pažadą - pinigų bus surasta.

Pinigai skirti tik „per plauką“

Nepaisant gerų norų, finansavimo klausimas Taryboje užstrigo. Naujai susiformavusi politinė dauguma (geriau žinoma kaip R. Špečkausko ir E. Kuturio dauguma) pinigų skirti neplanavo. Boikotuodami šį klausimą, Tarybos nariai iš naujosios daugumos net nedalyvavo komiteto posėdžiuose. Tačiau gegužės 13 d. įvyko malonus netikėtumas - Tarybos posėdžio metu klausimui buvo pritarta! Už tai balsavo 8 Tarybos nariai (Aivaras Pocius, Kęstas Komskis, Sigitas Stonys, Algis Grublys, Lina Augustinavičiūtė, Gražina Jankauskienė, Ligita Kazlauskienė ir Vaidas Bendaravičius), taip pat balsavimui užsiregistravo ir Vladimiras Gorodeckis, kuris savo valios neišreiškė. Kiti Tarybos nariai iš naujosios daugumos balsavime tiesiog nedalyvavo, tokiu būdu bandydami sprendimo nepriimti.

Automobilis jau ugniagesių kieme

Naujoji ugniagesių transporto priemonė jau nebekvepia sovietmečiu.  Tai techniškai tvarkingas ir europinius standartus atitinkantis automobilis. Svarbiausias elementas – patikimumas, jog technika pavojaus atveju nepaves, o gelbėtojai į įvykio vietą atvyks laiku be jokių papildomų trikdžių.

Vokiečių gamintojo „Mercedes“ gaisrinės automobilis atvyko iš Vokietijos, kainavo 30 000 Eur. Priemonė žymiai naujesnė už pirmtaką GAZ bei turi patikimus įrenginius ir tona didesne vandens talpa. Anot ugniagesių, toks automobilis galės tinkamai tarnauti ne mažiau kaip 10 metų.

Senasis automobilis taip pat niekur nedings. Nelaimės ar gedimo atveju bus paruoštas ir galintis vykti į gaisrą kaip ir iki šiol.


Straipsnio komentarai

vie2022-08-08
bent jau vaziuojancia tures Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jomajo2022-08-07
Griūk negyvas, visi Stoniškiai susirinko prie mašinos,kaip prie kokio kosminio laivo. :)))))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mhmm2022-08-07
Naujoji :)))))( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lieka svarbiausia -2022-08-06
kad tik gaisru butu, kitaip atims. Taip nutinka, kai funkcionieriams uzkliuna statistika. Kad nebegriztute prie surudijusios geldos, senaja gazelka butina utilizuoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lieka svarbiausia -2022-08-06
kad tik gaisru butu, kitaip atims. Taip nutinka, kai funkcionieriams uzkliuna statistika. Kad nebegriztute prie surudijusios geldos, senaja gazelka butina utilizuoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2022-08-05
Smiginio meistrams tai nepatiks. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?