Kalės tvenkinys jau priklauso švėkšniškiams

2022-08-08, „Šilokarčemos“ informacija
Nupirktą vandens telkinį ir teritoriją aplink jį numatoma pritaikyti vietos gyventojų aktyviam poilsiui ir rekreacijai. Sveksnosnaujienos.lt nuotr.
Nupirktą vandens telkinį ir teritoriją aplink jį numatoma pritaikyti vietos gyventojų aktyviam poilsiui ir rekreacijai. Sveksnosnaujienos.lt nuotr.
Šilutės rajono savivaldybės taryba pritarė pirkimui Švėkšnos miestelyje esančio 0,6400 ha ploto žemės sklypo.

Teigiama, kad tikslinga pirkti sklypą už didesnę nei individualių turto vertintojų nustatytą rinkos vertę, kadangi sklypas su jame esančiu Kalės tvenkiniu yra pačiame Švėkšnos miestelio centre, o pats tvenkinys yra prižėlęs augalų, gadina tvarkomo miestelio įvaizdį. Būtina jį išvalyti ir sutvarkyti.

Nupirktą vandens telkinį ir teritoriją aplink jį numatoma pritaikyti vietos gyventojų aktyviam poilsiui ir rekreacijai, įrengiant pasivaikščiojimo takus su suoliukais ir apšvietimu.

Tvenkinyje bus galima organizuoti plaukiojimą vandens dviračiais, irklentėmis ir kt., o sutvarkius vandens telkinį ir teritoriją apie jį, bus galima čia organizuoti ir kultūrinius bei sportinius renginius.

Taigi, nutarta pirkti Švėkšnos miestelyje esantį 0,6400 ha ploto žemės sklypą už 9 000 eurų.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastre Kalės tvenkinio pavadinimo nebėra, jis įvardinamas kaip Švėkšnos tvenkinys, nors istoriniai šaltiniai liudija apie čia nuo seno tyvuliavusį Kalės tvenkinį.


Straipsnio komentarai

Tvenkinys2022-08-09
kaip tvenkinys, bet pavadinimas po velnių. Nepirkčiau ir už centą... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?