Lietuvių raitelių sėkmė Tarptautiniame trakėnų federaliniame turnyre

2022-08-11

2022 m. liepos  mėn. 21–24d. Westfalų veislės aklių cente Miunsteryje-Handorfe vyko visų trijų klasikinių žirginio sporto šakų (konkūrų, dailiojo jojimo, trikovės) Tarptautinis trakėnų federalinis turnyras (Trakehner Bundesturnier). Keturias dienas varžėsi raiteliai ir žirgai iš 12 šalių. Lietuvai atstovavo komanda: UAB „Lietuvos žirgyno“ raiteliai Raimonda Samušytė, Kostas Gaigalas ir Gediminas Paškevičius bei  6 trakėnų veislės žirgai, gimę ir išauginti minėtame žirgyne.

Žirgai rungtyniavo konkūro (šokimo per kliūtis) disciplinoje penkiamečių žirgų grupėje ir vienas žirgas Haptenas – suaugusių žirgų grupėje. Raiteliai varžėsi 7 rungtyse ir iškovojo tris pirmąsias vietas, vieną antrą vietą, vieną trečią vietą ir keturias ketvirtas vietas. Penkiamečių žirgų grupėje, susumavus visų dienų varžybų rezultatus, nugalėtoja buvo pripažinta R. Samušytė su žirgu Hamberis. Labai smagu, kad Lietuvos raitelis K. Gaigalas užėmė pirmą vietą konkūro rungtyje, įsteigtą eržilų Horalo ir Davido atminimui pagerbti. Priminsime, kad Trakėnų veislės žirgas Horalas, gimęs Nemuno žirgyne, sėkmingai startavęs Lietuvoje, parduotas į JAV, vienas iš garsiausių pasaulyje Trakėnų veislės kokūrinės krypties žirgų pasaulyje.

Po savaitės, liepos 29–30 d. įvyko Vokietijos trakėnų žirgų asociacijos, vadovaujamos trakėnų veisimo direktorių Lars Germann bei Neel-Heinrich Schoof, trakėnų veislės žirgų istorijos tyrinėtojo Erhard Schulte, žirgų ekspertų, vertintojų, veisėjų atsakomasis vizitas pas Lietuvos trakėnų veislės žirgų augintojus. Aplankyti UAB „Lietuvos žirgynas“ Vilniaus skyriaus, filialo „Nemuno žirgynas“ ir Beno Bajorino veisliniai žirgų ūkiai. Didelį susidomėjimą sukėlė ne tik trakėnų žirgų veislinis branduolys, bet ir užliejamų Nemuno pievų platybės, kur ganosi žirgai. Vokietijos trakėnų veislės žirgų asociacija su UAB „Lietuvos žirgynas“ nutarė glaudžiai bendradarbiauti ne tik veisline žirgų auginimo, bet ir sportine kryptimi, pakvietė dalyvauti rengiamuose Vokietijoje žirgų aukcionuose, Tarptautiniuose eržilų vertinimuose bei konsultuoti, įsteigiant 70 dienų eržilų darbingumo testo bazę UAB „Lietuvos žirgynas“, kuriame galės dalyvauti visoje  Europoje veisiamų jojamųjų žirgų veislių asociacijų eržilai.

Vokietijos delegacija taip pat aplankė netoli Rambyno kalno (Pagėgių savivaldybė) esantį kaimelį Šereiklaukį. Šiame krašte 1730 m. buvo didžiausias krašto žirgynas, iš kurio čia auginti žirgai ir buvo trakėnų veislės žirgų pradininkai. 

Trakėnų veislės žirgų veislė išvesta Mažojoje Lietuvoje, skaičiuojanti šįmet 290 metus nuo jos įkūrimo datos ir menanti tokius Lietuvos šviesuolius, kaip Donelaitį ir Liudviką Rėzą. Trakėnų žirgai per visą savo gyvavimo laikotarpį turėjo daug pakilimų ir nuosmukių. Dominuojanti Europoje iki Antrojo pasaulinio karo, patyrusi karo metu daug nuostolių ne tik savo skaičiumi, bet ir veisliniu sąstatu. 2022 m. trakėnų veislės žirgai įrašyti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašus. Šalies garbės reikalas turėti savo išvestą žirgų veislę, šiais laikais tapęs krašto vizitine kortele.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2022-08-12
Šaunuoliai,sėkmės Jums ir Žirgams . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?