Lietuvos moterų krepšinio rinktinė atvyko į Šilutę!

2022-08-12, Sergėjus Gvildys
Lietuvos moterų krepšinio rinktinei patiko vietos verslininkų svetingumas.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinei patiko vietos verslininkų svetingumas.
Šilutės miestas šalies krepšinio bendruomenėje puikiai žinomas kaip sportininkų ir šios sporto šakos specialistų kalvė, išugdžiusi ne vieną aukšto lygio sporto meistrą. Šią vasarą pamario kraštas pirmą kartą savo istorijoje sulaukė ypatingų svečių. Viešnagėn atvyko moterų krepšinio rinktinė, kuri pradėjo savo vasaros pasirengimo ciklą Šilutėje.

Galėtų pritraukti daugiau sportininkų

Nors šią vasarą Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nedalyvauja oficialiuose turnyruose, tačiau merginos vis tiek lieja prakaitą sporto salėje. Rinktinės trenerių štabas surengė rugpjūčio mėnesį rinktinės treniruočių stovyklą bei keletą draugiškų rungtynių.

Pirma stotelė Šilutėje pasirinkta neatsitiktinai. Pamario kraštas garsėja savo meile krepšiniui, todėl gali tapti dar didesniu traukos centru rinktinių lygmenyje. Jo įgyvendinimui, žinoma, reikia atlikti tam tikrus namų darbus. Turbūt nesuklysime, jei paminėsime kone keturis dešimtmečius šešėlyje liekančiu krepšinio aistruolį, šilutiškį verslininką Ginidijų Budrikį. Tam, kad šalies moterų rinktinė atvyktų į pamarį, buvo įdėtas ir jo atitinkamas indėlis. Verslininkas taip pat norėtų daugiau pritraukti sportininkų vasaros metu. Tai ne tik galimybė miesto gyventojams gyvai pamatyti šalies sporto grandus, bet ir savotiškas turizmas, kuris atneša papildomų lėšų verslui.

„Tam turėtų būti sudėlioti ir atitinkamų krypčių akcentai valdžios kabinetuose“, – teigė verslininkas. Na, o rinktinės krepšininkėms paliko gerus įspūdžius svečių namų „Vila Verdainė“ šeimininkų svetingumas.

Ruošiamasi kovoms Europos čempionato atrankoje

Šalies moterų rinktinės vyriausiasis strategas Rimantas Grigas yra gerai žinomas pamario krašto krepšinio mėgėjams. Jis Nacionalinėje krepšinio lygoje 2019 metais treniravo Jonavos „Sintek“ komandą, o šio sezono saulėlydyje perėmė Mažeikių „Mažeikių“ vyriausiojo stratego vairą. R. Grigas pasidalino savo mintimis apie pasirengimą Europos čempionato atrankos rungtynių ciklui, kuris prasidės šį rudenį.

„Pirmiausia susirinkome į pasirengimo stovyklą Šilutėje, kuri truks savaitę“, – pasakojo strategas. Iš Šilutės rinktinė keliaus į Prancūzijos sostinę Paryžių, kur tęs pasirengimą. Jo metu sužais dvejas draugiškas rungtynes su JAV studentėmis iš Oklahomos universiteto.

 „Merginos aukoja savo laisvalaikį vien dėl to, kad atvažiuotų į stovyklą ir pasiruoštų prieš artėjančius rudens startus. Pabandysime pasižaisti gynyboje, puolime, kad daugiau gautume supratimo, ką mes turime pasidaryti, – pirmosios stovyklos savaitės planus pasakojo vyr. treneris R. Grigas. – Į stovyklą suvažiuoja ne visos žaidėjos, bet branduolį mes turime. Dabar toks laikotarpis, kai vyksta 3×3 varžybos, kur mūsų merginoms gerai sekasi. Tai truputį mums kiša koją, bet jos daro didelę reklamą moterų krepšiniui ir mes džiaugiamės, kad jos pasiekia tokių rezultatų.“

Rungtyniaus ir Lietuvoje

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje lietuvaites krepšininkes išvysime ir Lietuvoje. Čia bus žaidžiamos draugiškos rungtynės su Izraelio rinktine. Rugpjūčio 22 dieną moterys žais Panevėžyje, o 23 dieną – Jonavoje. Rinktinės strategui Šilutėje talkina trenerio asistentė Sandra Linkevičienė. Sandra, kilusi iš Kretingos, yra buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja, gerai pažystama tiems, kurie domisi moterų krepšiniu.

Komandos fiziniu parengimu rūpinasi treneris Ugnius Savickas. Jis šiemet jau „nuskynė“ Europos sidabro medalį. Kartu su Lietuvos jaunimu iki 20 metų Europos čempionate iškovojo sidabro medalius. Rinktinės sportininkių sveikata rūpinasi komandos gydytojas kineziterapeutas Mantas Masilionis, materialiniu ir ūkiniu aprūpinimu užsiima komandos vadovas Algirdas Paulauskas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?