Rusniškis Domantas Kairys: galimybė sustoti davė daug

2022-08-15

Rusnėje gimęs, užaugęs ir iki šiol gyvenantis Domantas Kairys stengiasi sveikai gyventi, nuolat judėti ir kitus skatinti tai daryti. Jaunas vyras įsitikinęs, kad galima gyvenime daug ką pakeisti, jei tik pakeiti savo mintis.

Nuo vaikystės sportavo

Vyras visada sportavo: nuo pirmos klasės lankė futbolą, paauglystėje pradėjo žaisti stalo tenisą, nuolat sportavo stadione, bėgo krosą. Net savo garaže įsirengė sporto salę. Todėl nebūna nė vienos dienos be sporto.

„Visada sportavau. Kiek save prisimenu, visada judėjau. Net Vydūno gimnaziją baigęs, mamos paskatintas, nusprendžiau ateitį sieti su sportu. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijavai kinezeterapiją. Man atrodė, kad taip galėsiu padėti žmonėms“, - teigė pašnekovas. Pasak jo, jau po pirmųjų studijų metų pajuto, kad yra savo rogėse, gavo nemokamą mokslą ir stipendiją, o kolegiją baigė aukštais balais ir įgijo norimą specialybę.

Dar studijuodamas savo žinias gilino dirbdamas: kineziterapeuto pareigas atliko Klaipėdos futbolo komandoje „Atlantas“. Jėgas išbandė ir sporto klube „Apelsinas“.

Visur jam sekėsi puikiai. Ir pats lankė sporto klubą. Todėl kūno linijos taip pat gražėjo – ryškėjo ir vis tvirtėjo raumenys, sparčiai didėjo darbinė patirtis.

„Labai norėjau padėti kitiems siekti savo tikslų. Todėl įgijau ir asmeninio trenerio licenciją. Studijuodamas antrame kurse susipažinau ir su masažų atlikimo technikomis. Ši sritis man labai patiko. Todėl po studijų grįžau į Klaipėdos valstybinę kolegiją ir baigiau bazinius masažo kursus. Po studijų susirikęs diplomus ir tam tikros patirties bagažą grįžau namo, į Rusnę“, - tęsė D. Kairys.

Siekti tikslo padeda knygos

Daugelis pažįstančių Domantą žino, kad tai jaunas, motyvuotas, sveiką gyvenseną propaguojantis, savo kūną grūdinantis žmogus. Jis net šalčiausią žiemą keletą kartų per savaitę maudosi upėje.

Pasak rusniškio, dar studijų laikais jis pradėjo maudytis šaltame vandenyje bendrabučio duše. Maudėsi jis ir jūroje, nors lauke buvo minusinė temperatūra.

„Grūdinimasis gerina kraujotaką, pakelia nuotaiką ir energijos lygį organizme, gerina odos būklę. Todėl jei nori tai daryti, geriausia pradėti nuo kontrastinio dušo. Visada svarbiausia viską atlikti protingai. Vykdant mažas savo veiksmų plano užduotėles, jos vieną dieną nuveda prie konkretaus didelio tikslo. Svarbiausia laikytis disciplinos ir dienotvarkės. Viską pasiekiau tik dėl to, kad buvau disciplinuotas. Net studijų metais keldavausi anksti ryte prieš šešias ir sudėliodavau dienos planus, ką tą dieną veiksiu. Miegoti eidavau 22 valandą. Visada buvo svarbi sveika mityba“, - pabrėžė treneris.

Lietuvą užklupęs karantinas daug ką pakeitė Domanto gyvenime. Tai buvo laikas, kuomet daug mąstė, perdėliojo savo mintis, priėmė tam tikrus sprendimus.

„Tai galimybė sustoti davė daug. Dabar galvoje sukasi daugybė minčių. Vėl jaučiuosi pilnas energijos. Vėl noriu visiems padėti siekti jų tikslų. Todėl sudėliosiu visus darbus taip, kad galėčiau užsiimti švietėjiška veikla. Supratau, kad tą turiu daryti, nes sulaukiu įvairiausių laiškų su klausimais apie sveikatą, o ir norisi pasidalinti sukaupta darbo patirtimi“, - atskleidė planus D. Kairys.

Vyras pažadėjo savo patarimais pasidalinti ir su „Šilokarčemos“ skaitytojais. Tad juos galėsite rasti jau kitame „Saugok sveikatą“ numeryje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?