Kokybės klausimų prašome nekelti ir akių nedraskyti

2022-08-29, Raima Zander
Kiškio dauboje... Autorės nuotr.
Kiškio dauboje... Autorės nuotr.
Mes gyvename nuostabiai, mūsų gerovė gerėja kasdien, kasnakt ir per pusiaują. Mūsų landšafto, miesto infrastruktūros plėtra net zvimbia, įgyvendinama solidžiomis injekcijomis per skelbiamus konkursus bei nugula trinkelėmis, dviračių takais, nupiepusiais medeliais (prieš tai atlaisvinus jiems vietą - „nudžyrinus“ išėjusius iš mados „vatnikinius“ sovietinius medžius).

Visa tai gerina mūsų gyvenimo kokybę, o mus paverčia nepataisomais optimistais. Progresas vykti privalo, prašome nemurmėti, o tik pritarti tam unisonu „ mormorando“!

Šis procesas įgavo pagreitį, miestus bei miestelius apniko lyg metastazės ir neketina sustoti. Reikia ar nereikia to dviračio tako – ne jūsų reikalas. Jei pinigai tam skirti – privalome juos pasiimti, aišku?

Kokybės klausimų prašome nekelti ir akių nedraskyti. Nupiepusius ir vėliau nudžiūvusius medelius pakeisime naujais už rinkos kainą, tad problemos sprendimas visuomet yra. O dviračių takais išvagosime visas apylinkes, net ir tas, kur niekas negyvena. Gal net melioracijos griovius „įdviratinsime“. Iniciatyvumas yra svarbu. Intereso čia jokio nėra ir nebuvo, viskas daroma entuziazmu bei kova už tautos laimę.

„Nepraleisk progos išmėginti savo jėgas draugų, šeimos ir kolegų apsuptyje ekstremalaus bėgimo trasoje!“, – raginami romūs šilutiškiai. Ekstremalumai baigiasi, po jų seka banali kasdienybė.

Savaime suprantama, kad ir po to dviračius mina ne vienas, bėgioja švytintis iš laimės (nes sportas, kaip žinoma, gamina laimės hormonus).

Šyšos pakrantėmis - taip pat.

Tai puikios vietos susilieti su gamta ir pakrauti savo nusilpusias nuo nesibaigiančių stresų organizmo baterijas. Ir bėgioja visi, plevėsuodami plaukais Kiškio dauboje ir šalia esančiame parke. O kartais netgi pamato, ko nematę.

Kiek „cekinų“ buvo investuota į parko tobuliuosius takelius, svarstome tyliai? Nes vaizdeliai, švelniai tariant, gluminantys. Turintys humoro jausmą pavers tai anekdotu, cinikai ims šmaikštauti juodojo humoro stiliumi, o optimistai, nesugadintieji dvejonių, mestels frazę: „Anksčiau ten buvo baisu, o dabar sutvarkyta, tad tuo piktintis gali tik tautos priešai“. Postmoderno mylėtojai užriks: „Tai inovatyvu ir įtrauku!“. Ir pasidarys selfiuką su „fanaru“ ant kairiosios akytės.

Pabūsiu tautos priešu, bet, atleiskite, tokie „landšaftiniai“ sprendimai priimtini tik absoliutiems nenuovokoms. „Tai dar nematei, kad yra takai, vedantys tiesiai į stulpą!” (iš serijos „Būna dar blogiau, tai visai neblogas sprendimas“).

Tokias nuotraukas su idiotiškiausiomis „kliurkomis“ teko matyti tik fotografijose iš Rusijos - kaip antai „Žigulis“ su spyna ant durų, durys antrojo aukšto lygmenyje, be balkono ir be laiptų, tiesiog nepanaikintos ir išdidžiai gyvenančios savo nepriklausomą gyvenimą... Vienu metu jų pasipylė pluoštais socialiniuose tinkluose, ir visi smaginosi, kaip pasamdyti. Ir tuomet atėjo ši diena.

Esu sakiusi, kad mes labiau nei rusai, tai persmelkę mus kiaurai, tereikia menko „trumpo sujungimo“ ir visas šis turinys išsilieja visokiomis formomis. Vogti, skųsti (tai dabar vadinama pilietiškumu) ir laukti naujo, gerojo valdovo, kuris viską padarys gerai. Už mus. O mes tik grosime balalaikomis, parėkausime, būtinai pamokysime gyventi, bet niekada neprotestuosime ir nepareikalausime ataskaitos. Už nieką.

Klausimas keltinas dėl to, kad visa šita „muzika“ buvo užsakyta ir įgyvendinta už mūsų, romiųjų mokesčių mokėtojų, pinigėlius, mūsų pačių taip vadinamam labui ir gerovei.

Žiūrėkite, po kurio laiko intensyvios „nesąmonių vadybos“ imsimės, ir patikėsime, kad tai normalu. Vienas toks neigiamas vokiečių veikėjas yra pasakęs, kad ilgą laiką kartojant reikalingas tezes, jomis galiausiai patikima, priimama, kaip nediskutuotina tiesa ir aksioma. Tuomet jau jas pateikusiajam nebereikia nieko įrodinėti. Visi patiki bet kuo ir džiaugsmingai linksi galvytėmis: „Taip, didysis Ka, o taip!“.

Tu esi pats išmintingiausias, ir aš tave nuolankiai seksiu. Kad ir pragaran.

Bet prieš tai dar pasivažinėsiu Kiškių dauboje.

Nepamiršdamas apsirėdyti riterio šarvais. Maža kas...

O dabar pasidžiaukime drauge fenomenaliais sprendimais.


Straipsnio komentarai

Nemunas Briedis2022-08-30
As uz dviraciu takus 100 proc,nes zmonems tai patinka,aktyviai naudojasi- kuo daugiau ju- tuo geriau. Beda tik kad jie labiau Siluteje gaunasi rekreacinio pobudzio,nes po miesta su dviraciu reikalu neatliksi. Ir aplamai: pabandykime vaziuoti dviraciais su vaikais i Rusne- kaip jums tas iki Griniaus tilto,o kaip per Rusnes tilta ? O jeigu i Naumiesti,kaip jums ta atkarpa iki ziedines sanryzos ant aplinkelio ? O kaip pacioje verdaineje nuo tilto iki sanryzos- bandet saligatvi su dviraciu? Takai takais,o kaip kiti darbai. Turme Sojaus kiemo brukine aikste su murzinomis balomis ir is bruko lendanciomis pikzolemis- patinka? Okaip jums patinka ta naujoji turgaus aikste atrestauruota? Tos upes vagos pakranteje sedimos vietos grazu. Bet sala baobabinis siukslynas, bandoma kisti scena tarp iskypusiumedziu- kazkoks durnynas. O pati aikste,ar jijums patinka po restauravimo? Zinot,man anksciau geriau atrode,nes dabar tiesiog plynas laukas akmenu- jokios fantazijos,jokios meiles- tep lep-gatava.Baisiai giriames pasiekimais,bet ar daug zinote miestu ir miesteliu kur zmones turetu kazkokiais kelkrasciais,sunkeliais eiti i kapines kaip Siluteje ? Ir aplamai,kas tokie atlieka tuos visus darbus? Kur jus dar matete kad naujai pratiestoje gatveje bardiuru auksciai butu skirtingi kas keli metrai, arba kai uz kelio susikirtimo saligatvis nebepataiko i tiesia gatves linija ? Silpnaregiu juostos atvedancios tiesiai i elektros skydines,stulpai vidury saligatviu. Kas tai projektuoja,kas pasiraso ant darbu priemimo aktu. As nesuvokiu,kodel Seputis Sveksnoje gatve gali pasidaryti grazia kaip lele,akmenukai,suoliukai,medeliai,tvoreles,ir viskas graziai lygiai,taip kaip turi buti,o Siluteje kazkoks atgrubnagiu rojus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gyventojas2022-08-30
per kiek akių turėjo pereiti šita nesąmonė ir negi visiems buvo gerai? Nuo projektuotojų ir vystytojų iki paprasto trinkelių klojėjo Juozo. Ir visiems px buvo jog daro tokią hujnią? Turim dabar kažkokį slalomą ir visiems viskas gerai. Savivaldybė nupirko vieno kambario lūšną už 16 tūkst laisvės penktam (kur butai max po 5k eina) ir visiems viskas gerai. Bl negaliu kaip pikta ant tokios valdžios kuri bet ką gali padaryti ir bus vis vien. DAR PIKČIAU ANT TŲ, KURIE TOKIĄ VALDŽIĄ RENKA ir jiems vis vien. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JJ2022-08-30
Projektuotojas turbūt pripisęs buvo, už tokias klaidas visa savivaldybę nx atleisti ir kaip mačius projektą nielo nedaryti už tokoas klaidas. Ar tai normalu?? Merui ir vissiems kas matė šitą nelzabraziją reiktu snikiu išdaužyti, jūs labiau gėdą darot miestui nei naudą! Per metus laiko patekot į žinias jau porą kartų ir visi dėl jūsų de iliškų projektų, medis vidutyje kelio? Elektros stulpas viduryje kelio? O dabar blet stilbai ir suoliukai viduryje kelio?? Kas jums blet negerai su jūsu išpuvusiom galvom? Nieko reikia turbūt padaryti, kad jus ir vėl per žinias viaietu a išjuoktų tada bent gal atsičiūhinsit nuo pigaus samagono kaimiečiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KAIP ARKLYS ĖJO TAIP NUVINGIAVO TAKELĮ , 2022-08-29
TOBULUS PROJEKTUOTOJUS LIETUVOJ KEPA , 100 BALŲ NAMUS KEPA KAIP BARAKUS , DVIRAČIO TAKELIUS DARO KAIP PAKLIUVO , O PINIGUS TAI PAŽYSTA VISI OHO KOKIUS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pastaba autorei.....2022-08-29
Ne mormorado, o Mormorando. Tai yra dainavimo būdas, kada balso srovė negali atsimušti į dantis. Sprendžiant ir nuotraukos straipsnyje, visi bėgiojantys ar važiuojantys dviračiu šituom taku, jau yra be dantų dėka stulpo. "Aplink mane - vien idiotai" ( Thomas Erikson.) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2022-08-29
Tiesiai šviesiai: Ar čia mero Laurinaičio ir Pozingio išmonė matosi fografijoje? Stulpai ne medžiai, jie niekad nenudžius? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Raim2022-08-29
Projekto-šedevro autorius - Nemuno deltos projektai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2022-08-29
Būtų neblogai ,kad tokių nujoviškų "šedevrų" projektų ir derintojų autorius paviešintų ,kad žinotume,ką reikia gerbti ir kam dėkoti,kad tokie nenobodūs takai atsiranda landšafte. Komentaras patinka Komentaras nepatinka