„Auklėjo“ motiną kumščiu, kad ši niekaip neišsirenka tinkamo vyro

2022-08-29, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Sūnus atsiprašė, padarytą žalą atlygino. Asociatyvi nuotr.
Sūnus atsiprašė, padarytą žalą atlygino. Asociatyvi nuotr.
Per išgertuves, kurios truko visą naktį, 25-erių A. P. ne tik iškeikė savo motiną, bet ir trenkė kumščiu smūgį į veidą. Mušeika teisinosi, jog jį užvaldė pyktis dėl to, kad motina vis keičianti vyrus niekaip neatsirinkdama tinkamo. „Moralistas“ užsitraukė bylą pagal LR BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

A. P. – teisėsaugos pareigūnams žinomas: teistas 5 kartus. Recidyvistas. Kaltinimą pagal LR BK 140 str. 2 d. jau yra pelnęs 2019 metais. Tuomet Plungės apylinkės teismas skyrė A. P. 4 mėnesius nelaisvės, tačiau nuteistasis gavo kalėti dvejus metus, nes nuosprendis buvo subendrintas su tų pačių metų birželio 7-osios Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų nuosprendžiu ir bausmės laikas pailgėjo. A. P. bausmę atliko, bet teistumas neišnykęs. Kalėdamas teisingų išvadų nepadarė ir šiemet, balandžio 16 dieną, būdamas neblaivus, vėl griebėsi smurto.

Gėrė per naktį, gėrė paryčiais, kol susikivirčijo

Šiemet A. P. kartu su savo motina S. P. prieš du ar tris mėnesius iki nusikaltimo atvyko į Šilutės rajoną dirbti pas vieną Kintų seniūnijos ūkininkę. Samdinius priėmė bandomajam laikotarpiui. Darbdavė neskubėjo pasitikėti nepažįstamais. Iš pradžių atvykėlius apgyvendino vagonėlyje. Po kuriuo laiko S. P. persikėlė į ūkininkės namą, kuriame gyveno darbininkas K. V. Pastarasis vėliau tapo liudytoju ir apibūdino A. P., kaip agresyvų asmenį.

Balandžio 15-osios, penktadienio, vakarą, apie 19.30 val., S. P., jos sūnus A. P. ir K. V. pastarojo kambaryje surengė išgertuves. Taureles kilnojo visą naktį. Deja, nepasisotino. Jau paryčiais, apie 6 val., taksistas atlakdino kompanijai alaus ir degtinės. Gražiuoju pagirios nesibaigė. Girtutėlis A. P. pradėjo įžeidinėti motiną – išvadino ją kekše. Jis, virdamas pykčiu, sėdinčiai fotelyje motinai trenkė kumščiu vieną kartą į veidą. Pataikė į kairįjį skruostą. Nukentėjusioji pajuto fizinį skausmą. Sumuštą skruostą ir nosį skaudėjo ilgiau nei tik tą momentą. Išeidamas mušeika dar metė į motiną sausainių dėžutę, bet nepataikė. S. P. pagalbą išsikvietė neišsyk, gal po pusvalandžio, nes sūnus buvo numetęs jos mobiliojo ryšio telefoną po lova.

A. P., supratęs, kad motina iškvietė policiją, spruko iš kambario nepamiršdamas išsinešti degtinę ir alų. Nors nukentėjusioji pirminius parodymus davė būdama neblaivi, tačiau gerai atsiminė visas įvykio aplinkybes. Žodinis konfliktas tarp jos ir sūnaus kilo dėl to, kad ji turi draugą. Sūnus išplūdo ją necenzūriniais žodžiais ir netikėtai sudavė smūgį kumščiu į veidą. Vėliau sūnus atsiprašė, padarytą žalą atlygino. Nukentėjusioji S. P. sūnui atleido, jokių pretenzijų neturėjo, civilinio ieškinio nepareiškė.

Gailėjosi smogęs motinai

Kaltinamasis A. P. prisiėmė kaltę visiškai, gailėjosi pakėlęs ranką prieš motiną. Dėl ko susikivirčijo su ja per išgertuves, neprisiminė. A. P. teigė, kad jo mama vis keičia vyrus ir niekaip neišsirenka tinkamo. Tai jį ir nervino, nesusivaldęs sudavė smūgį kumščiu motinai į veidą, metė į jos pusę nuo stalo paimtą sausainių dėžutę. Dėl savo poelgio A. P. labai apgailestavo.

Jis nuteistas baudžiamuoju įsakymu. Kaltinamojo A. P. baudžiamoji byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose rugpjūčio 3 dieną. Teisėjas Vaclovas Jurjonas pripažino teisiamąjį A. P. kaltu ir skyrė 30 parų arešto. Kadangi A. P. prisipažino kaltu, bausmė, vadovaujantis LR BK 64 str. (1), sumažinta vienu trečdaliu, tai yra arešto bausmė sutrumpinta iki 20 parų.


Straipsnio komentarai

to to "X ekspertui"2022-09-01
Vis dar nenuėjai apie gėlytes ir saulytes skaityti? Nepatinka, bet vis tiek skaitai kriminalus? Kas per sado-maso pomėgiai pas pačią? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2022-09-01
Tai Lanzbyyrgių šalies kultūriniai renginiai. Ir biudžetas pildosi ir pasaulyje pirmaujam. Gal sakyčiau pribrendo laikas organizuoti gėrimo čempionatą, kol anukas vadžioje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to " X ekspertui"2022-08-31
paprasyk reguliuotojo lazdeles. Galesi mieste rodyti, kur kam eiti ir daryti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai apačioje2022-08-31
tai ką darai kriminalų skiltyje? Eik į renginių skiltį, ten ir skaityk apie gėlytes ir saulytes. Niekas neverčia skaityti kriminalų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Norim dar, dar ir dar2022-08-30
daugiau tokiu kuriniu apie svieto paslemekus. Paskaitai ir ant dusios daros gera, gyvenant laisvoj Lietuvoj....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?