A. M. Šaulys – tikslūs „šūviai“ stalo teniso rakete...

2022-08-31
Gynėjas Algis Mykolas Šaulys nemažai taškų pelnė ir užklupdamas varžovus tiksliais, pavieniais kamuoliuko šūviais į stalo kampus.  Edmundo Naujoko nuotrauka
Gynėjas Algis Mykolas Šaulys nemažai taškų pelnė ir užklupdamas varžovus tiksliais, pavieniais kamuoliuko šūviais į stalo kampus. Edmundo Naujoko nuotrauka
Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijos sporto salėje (Taikos per. 70) rugpjūčio 20-21 dienomis vyko jau tradiciniu tapęs turnyras „OPEN“, kuriame senjorų varžybose su permaininga sėkme žaidė ir 5 Šilutės rajono atstovai. Tarp pamariškių tiksliausiai rakete „šienavo“ varžovus Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai), užėmęs ketvirtą vietą.

Turnyre varžėsi trijų amžiaus grupių dalyviai. Pagrindinėje jaunimo grupėje panorėję galėjo startuoti ir veteranai. Tokių buvo. Kai kurie senjorai kovojo dviem frontais, tai yra šeštadienį nepabūgo mesti iššūkio jaunimui, o sekmadienį jau siekė pergalių bendraamžių turnyruose. Pamariškiai nelindo kautis su jaunesniais. Vyrų veteranų grupių buvo dvi: 50-60 metų ir 61-erių bei vyresni. Žaista prie 12 stalų. Kovota dviejų minusų sistema išaiškinant visas vietas. Pasižaidimų netrūko.

Tarp pirmos grupės dalyvių žaidė ir ūkininkas Vincas Agintas (Pašyšiai). Lietuvos komandų pirmenybėse jis gina Juknaičių rinktinės (III lyga) garbę. Vincas – komandos lyderis, savo žaidimo stiliumi pribloškęs ne vieną aukštesnio reitingo varžovą. Fiziškai tvirtas V. Agintas labiau mėgsta pulti nei gintis. Jis daug kam nepatogus priešininkas su mirtinu užbaigiamuoju smūgiu dešine raketės pusę. Tam smūgiui dirvą paruošia agresyviai stumdydamas kamuoliuką kaire raketes puse, kurią dengia ilgi „dantukai“. Tie „dantukai“ ir priverčia varžovą aukščiau atmušti kamuoliuką, tampantį Vinco grobiu. V. Agintas rizikuoti nebijo, tačiau jo žaidimo rezultatai kartais banguojantys: netikėtos ir pergalės, netikėti ir pralaimėjimai. Klaipėdoje tenkinosi 18 vieta.

Kombinatoriai su raketėmis

Tarp vyresnio amžiaus dalyvių (21) mūsų rajonui atstovavo šilutiškis Zigmas Šikšnius, Edmundas Naujokas, Vytautas Šaulys (Juknaičiai) ir Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai). Visų raketes dengia gumos skirto kombinaciniam žaidimui – klaidinti varžovą, kad kamuoliukas įlėktų į tinkliuką arba už stalo. Žaidimo stilius panašus, bet kiekvieno jų improvizacijos, judesiai su rakete ir smūgiai skirtingi, skirtingai iššifruojami.

Tarp jų aukščiausią reitingą turintis A. M. Šaulys (217) turnyrinėje lentelėje užkopė aukščiausiai: užėmė ketvirtą vietą. Jis laimėjo 4 partijas rezultatu 3:0 ir du kartus pralaimėjo tam pačiam varžovui iš Mažeikių Rimantui Lubiui (195). A. M. Šaulys į antrą etapą pakilo be kovos dėl aukštesnio reitingo. Čia įveikė A. Štrimą (Smalininkai) ir užsirovė ant R. Lubio. Pralaimėjo – 0:3. Į viršų pakilo užtikrintai nugalėjęs tris varžovus, tarp jų ir klaipėdietį Algirdą Reliūgą.

A. M. Šaulys antrą kartą susikovė dėl trečios vietos su R. Lubiu, kuris pusfinalyje rezultatu 2:3 pralaimėjo būsimajam čempionui Romui Gečui (132), beje, Lietuvos komandų II lygos pirmenybėse ginančiam Šilutės klubo „Varmas“ garbę. Antroji A. M. Šaulio ir R. Lubio partija buvo įtempta. Penktame sete A. M. Šaulys pirmavo 9:6, bet varžovas sugebėjo išsiraityti ir laimėti - 3:2. A. Šaulys liko ketvirtas. O R. Gečas finale nugalėjo Vytautą Sagaitį (395), Klaipėdos r. atstovą. Įdomu tai, kad R. Gečas visuomet sunkiai žaidžia prieš A. M. Šaulį ir pastarajam pralaimi. Turnyro burtai surėdė, kad jiems neteko susiremti.

Z. Šikšnius (388) antrame rate pralaimėjęs R. Gečui po to pelnė dvi pergales, bet, neatsilaikęs prieš salantiškį K. Stankų (460), galutinėje įskaitoje užėmė 8-ą vietą. Zigmas savo pasirodymu patenkintas – aplenkė ne vieną jaunesnį konkurentą. E. Naujokas (837) pirmajame rate džiaugėsi sunkia pergale prieš aukštesnio reitingo Mažeikių atstovą K. Ramanauską (523) – 3:2. V. Šaulys (892) pralaimėjo K. Ramanauskui – 2:3. E. Naujokas užėmė 19–ą vietą, V. Šaulys liko 21-as. Pamariškiams turnyras Klaipėdoje vis tik dovanojo daugiau džiaugsmo nei kartėlio, parodė, ką reikia žaidime gerinti, kažkiek pridėjo pasitikėjimo, jog net su aukštesnio reitingo stalo tenisininkais įmanoma kovoti, jei tam nusiteiki.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?