„Šilutės baldai“ renka vertybių ambasadorius

2022-09-05

Daugiau nei 130 metų veikianti didžiausia baldų gamybos įmonė pamario krašte „Šilutės baldai“ gali pasigirti ne tik savo ilgaamžiškumu ir išskirtine produkcija, bet ir ne vienerius metus puoselėjamomis tradicijomis bei atsakingais ir kūrybingais darbuotojais. Tarp jau tradiciniais tapusių renginių – įmonės vertybių ambasadorių rinkimai bei į įmonės avilius sunešto medaus degustacijos.

Puoselėjamos įmonės tradicijos

„Šilutės baldų“ Personalo vadovė Jūratė Jokubaitienė pasakojo, jog įmonės darbuotojai ne tik dirba, bet ir linksminasi: „Norime praskleisti paslapties skraistę ir parodyti miestiečiams, kuo gyvena mūsų įmonė šiandien. Nepaisant iššūkių, su kuriais susiduria verslai visame pasaulyje, mes stengiamės pamatyti galimybes ir išlaikyti pozityvią nuotaiką“.

Vertybių ambasadoriaus rinkimai – tradicija, puoselėjama visoje SBA įmonių grupėje. Kiekvieną pusmetį įmonės darbuotojai dalyvauja vertybių ambasadoriaus rinkimuose. Visi turi teisę balsuoti už tris savo kolegas, kurie labiausiai atspindi įmonės puoselėjamas vertybes: aistrą laimėti, atradimų lyderystę, šeimininkiškumo jausmo dvasią. Personalo vadovė J. Jokubaitienė džiaugėsi šį rugpjūtį išrinktais vertybių ambasadoriais: „Pasveikinome 15 ambasadorių – išties šaunių kolegų. Jiems įteikti padėkos raštai ir simbolinės dovanos. Šiais metais tai – nešiojami įkrovikliai“.

Ne visiems žinoma, kad įmonė prisideda prie bičių populiacijos išsaugojimo ir ant fabriko stogų stovi bičių aviliai. „Jau tradicija tapo į mūsų avilius sunešto medaus degustacijos. Šiais metais ne tik apdovanojome vertybių ambasadorius, bet ir visi darbuotojai vaišinosi medumi, agurkais ir šviežiu varškės sūriu“, – pasakojo J. Jokubaitienė.

Kantrybė – raktas į sėkmę

Viena iš nugalėtojų - Sonata Eglynė, įmonėje išdirbo septyniolika metų. Sonata jau ketvirtą kartą yra apdovanojama už puikius darbo rezultatus bei sulaukia kolegų įvertinimo: „Esu labai dėkinga savo kolektyvui už šį įvertinimą. Visada smagu būti įvertintai už savo darbą. Kodėl dauguma balsavo už mane? Net nežinau. Tiesiog stengiuosi gerai atlikti man pavestą darbą, padėti bendradarbiams, jeigu prašo pagalbos, būti mandagia ir malonia. Vyras net juokauja, jog aš namuose nesišypsau tiek, kiek darbe“.

Sonata gamykloje pradėjo dirbti sulaukusi vos aštuoniolikos, ją į įmonę „atviliojo“ jos vyras, kuris įsidarbino kiek anksčiau. Pašnekovė neslepia, jog pradžia kaip ir visur buvo nelengva – sunkus fizinis darbas ir namuose esantis mažas vaikas išmokė kantrybės bei užsispyrimo. „Nesuprantu, kai ką tik atėję dirbti žmonės po mėnesio viską meta ir išeina. Iš pradžių visada būna sunku, bet reikia nepasiduoti, stengtis, pasisemti kantrybės. Mane labai palaikė mano kolegos ir vadovai, už ką jiems esu labai dėkinga.“

S. Eglynė pasidžiaugė, jog dabar dirbti daug lengviau. Įmonė kasmet modernizuojasi, dėka įmonės organizuojamų kursų galima pasikelti kvalifikacijos laipsnį ir didėja atlyginimas. Darbuotojai kartu pamini šventes, rengiamos kolektyvo išvykos į gamtą, kalėdiniai renginiai, įvairūs konkursai.

„Jau antra vasara, kai ir mano sūnus dirba įmonėje. Ir laukia kitos vasaros, kada vėl galės prisijungti prie mūsų kolektyvo. Didžiuojuosi juo“, – šypsosi Sonata ir džiaugiasi, kad jos pavyzdys yra ne vienintelis, kai įmonėje dirba visa šeima.  Paklausta, ko norėtų palinkėti sau ir savo šeimai, Sonata nedvejodama atsakė, jog linkėtų savo šeimai kuo ilgiau dirbti „Šilutės balduose“.

Dirbti reikia lyg dirbtum sau pačiam

Pradėjęs eiliniu cecho darbuotoju ir per penkerius metus pakilęs karjeros laiptais iki vyriausiojo operatoriaus, Remigijus Jurkus kukliai šypsosi sulaukęs kolegų sveikinimų: „Visada smagu būti įvertintu, bet darbas man pirmoje vietoje. Teko daug darbų išbandyti, teko ir ūkininkauti, ir apsaugininku dirbau, bet nuo vaikystės visada traukė mediena, todėl nedvejodamas sutikau, kai čia dirbusi dukra pasiūlė įsidarbinti“.

Remigijus negali prisiminti jokių sunkumų pradėjus dirbti. Sako, jog vos atėjus į kolektyvą pasijuto lyg pažinotų visus šimtą metų ir drovisi įvardinti, kodėl kolegos jį išrinko nugalėtoju: „Čia jau reikėtų jų klausti. Atrodo, tiesiog dirbi savo darbą ir stengiesi padėti kitiems, jeigu matai, kad reikia pagalbos. Visada atlieku pavestą darbą lyg daryčiau sau. Norisi ir naujokams padėti, juk jiems pradžioje būna sunkiausia, kol įpranta“.

Paklaustas, ar per penkerius metus buvo nelaimingų atsitikimų darbe, pašnekovas nedvejodamas atsakė neigiamai: „Dirbti labai saugu, net patys vadovai prašo kreiptis į juos ir sakyti, jeigu mes, darbininkai, pastebime kokius sunkumus. Be to, vyksta saugaus darbo mokymai“.

Paklaustas, ką galėtų patarti žmonėms, planuojantiems įsidarbinti „Šilutės balduose“, Remigijus, kaip ir Sonata, siūlo pasisemti kantrybės ir nebijoti sunkumų pradžioje: „Čia tikrai galima dirbti ir užsidirbti. Vos įsidarbinus tau vadovai papasakoja, kaip su laiku kils tavo atlyginimas, nušviečia visas perspektyvas. Apčiuopiamus rezultatus pajunti jau po pusmečio. Tiems, kas ieško darbo, tikrai rekomenduoju prisijungti prie mūsų“.

Situacija baldų gamybos pramonėje

Direktorius Eimuntas Jankauskas minėjo, kad dėl kylančių elektros kainų bei logistikos iššūkių šį rudenį gamybos plėtra nėra planuojama: „Situacija tiek Lietuvoje, tiek Europoje išlieka sudėtinga. Nepaisant to, šiuo metu diegiame naujus įrenginius, automatizuojame gamybos procesus“.

Rudenį įmonė neplanuoja priimti naujų gamybos darbuotojų, tačiau kviečia kandidatuoti patyrusius specialistus ir operatorius. Dėl laisvų darbo vietų galima teirautis el. paštu info@silutesbaldai.lt arba tel. 8 626 66 527.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!