Patarimai, kaip užauginti sveikatai palankesnį derlių

2022-09-02, Pranešimas spaudai

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta auginti patiems daržoves, vaisius, uogas ar prieskonines žoleles: darbas darže bei sode, yra puikus būdas palaikyti fizinį aktyvumą, o tai – naudinga širdžiai, sąnariams, normaliam kūno sudėjimo palaikymui, gerina nuotaiką, leidžia gyventi harmonijoje su gamta. Tačiau ir tai dar ne viskas – įvairių sričių specialistai vis garsiau kalba ir apie tai, kad užaugintas derlius teikia emocinį pasitenkinimą bei didina pasitikėjimą savimi. Taigi, imtis daržininkystės bei sodininkystės tikrai verta, ir jau netrukus sužinosite patarimų, kaip užsiauginti sveikatai palankesnį derlių.

Augalus sėkite jiems tinkamiausiu metu

Atminkite, kad kiekvienas augalas turi jam tinkamiausią sėjos laiką, o tai – svarbi sąlyga, siekiant sulaukti skanaus, gausaus bei sveikatai ypač palankaus derliaus.

Domėkitės, kiek vandens reikalauja skirtingų rūšių augalai

Ne paslaptis, kad viena iš priežasčių, nuo kurios priklausys, ar sulauksite kokybiško, sveikatai ypač naudingo, skanaus, traškaus bei gaivaus derliaus, yra vandens kiekis, kurį augdamas gavo augalas. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad skirtingiems augalams reikalingas skirtingas kiekis vandens. Štai, pavyzdžiui, agurkams reikia daugiau vandens nei kaliaropėms, o pomidorams – daugiau nei ropėms. Tad, jei norite, kad derlius sveikatai būtų ypač palankus, pasidomėkite, kaip dažnai reikėtų laistyti tam tikrus augalus.

Skelbkite kovą kenkėjams

Ne paslaptis, kad jūsų darže ar sode augančios gėrybės labai vilioja ir įvairius kenkėjus. Tad imkitės sprendimų, kad išvengtumėte jų daromos žalos, priešingu atveju, sulauksite ne tokio gausaus bei maistine prasme mažiau vertingo derliaus.

Atsakingai rinkitės trąšas

Kaip žinia, vienas iš dalykų, kurio reikia norint užtikrinti gausų ir skanų derlių, yra trąšos. Tačiau nepamirškite, kad šiandien jų pasirinkimas yra ypač didelis ir tikrai ne visos vertos atsidurti jūsų pirkinių krepšelyje. Jei norite užauginti sveikatai palankesnį derlių, rinkitės trąšas be chloro ir nitratų. Didelį jų pasirinkimą rasite čia.

Tad, užauginti sveikatai palankesnį derlių tikrai nesunku – tiesiog sėkite augalus jiems tinkamiausiu metu, užtikrinkite riekiamą drėgmės lygį, kovokite su kenkėjais ir rinkitės trąšas bei chloro ir nitratų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?