Pamario krašto mokyklose skambutis sukvietė daugiau mokinių nei pernai

2022-09-08

Mokslo ir žinių dieną kiekviena švietimo įstaiga stengėsi paminėti kuo išradingiau. Džiugu, kad  šiemet mūsų mokyklų slenksčius peržengė didesnis skaičius moksleivių nei pernai.

Kiekvienoje mokymosi įstaigoje visus sukvietė pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, kuris lydės iki kol pasibaigs mokslo metai ir vėl prasidės vasaros atostogos.

Netrūko kiekvienoje mokykloje norinčių pasveikinti buvusių mokinių, politikų, rajono vadovų.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje šiemet džiaugėsi – mokykloje beveik pusšimčiu daugiau mokinių nei pernai. Įstaigos vadovas Audrius Astasevičius pasidžiaugė ir tuo, kad mokiniai sutinkami su įvairiomis naujovėmis ir linkėjo sėkmingų naujų mokslo metų. Direktorius priminė, kad įstaiga išugdė daug protingų ir rajone žinomų žmonių. Netrukus trys jų ir sveikinimo kalbas tarė.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė linkėjimus tarė rusų ir lietuvių kalbomis: „Gerų mokslo metų ir taikos čia ir Ukrainoje“.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, Lietuvos regionų partijos Šilutės skyriaus pirmininkė Lijana Jagintavičienė dėkojo ją ugdžiusiems mokytojams, kurie iki šiol yra puikūs pedagogai, o vaikams patarė viską išbandyti – vaidinti, sportuoti ir užsiimti kitomis veiklomis, kad atrastų save ir, svarbiausia, ką beveiktų gyvenime, būtų laimingi žmonės.

Vietos politikas, Lietuvos socialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininkas Tomas Budrikis pasidalino prisiminimais apie veiklas, kuriose dalyvavo, ir iki šiol tai yra vieni gražiausių prisiminimų. 

Rugsėjo pirmąją į mokyklą atskubėjo 905 mokiniai. Iš jų 338 pradinukai. Pirmą klasę pradėjo lankyti 93 vaikai.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė suskaičiavo, kad rajone rugsėjo 1-ąją į mokyklas atskubėjo apie 4 560 mokinių, o pernai jų buvo 4 394.

Iš viso rajone yra 420 pirmokų, pernai jų buvo – 393.

Dvyliktose klasėse šiemet suskaičiuojama 275 moksleiviai, pernai jų buvo 273.

Pasak vedėjos, mokyklose dirba apie 480 pedagogų, o mokyklos mokslo metus pradeda pasiruošusios.

Labiausiai trūksta pagalbos specialistų - logopedų, specialiųjų pedagogų, psichologų.

Beje, mokinių skaičiai iki rugsėjo 5-osios gali ir keistis, mat duomenys vis dar renkami.


Straipsnio komentarai

XX2022-09-27
Grazuoliai vaikuciai, sėkmės jiems ir jų tėveliams Komentaras patinka Komentaras nepatinka