Įmonei Pagėgiuose reikalinga reali valstybės pagalba

2022-09-16
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Pastaruoju metu smulkusis ir vidutinis verslas išgyvena itin sunkius laikus. Talžė jį karantinas, o dabar smaugia ir padidėjusios elektros kainos. Vilkyškiuose yra UAB „Agetina“, priklausanti parduotuvei. Domėjomės, kaip sekasi išgyventi, kai kiekviena dieną išgirstame prastas naujienas, susijusias su elektros kainomis.

Taigi, smarkiai išaugus elektros kainoms, Lietuvos verslas prašo valstybės nedelsiant parengti pagalbos priemones, antraip įmonės gali prarasti konkurencinį pranašumą tarptautinėse rinkose ir pradėti atleidinėti darbuotojus. Neeiliniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje stambiųjų Lietuvos bendrovių ir verslo asociacijų vadovai pasiūlė, kad valstybė nedelsiant turėtų kompensuoti dalį energijos kainos, taip pat svarstytų didinti vietinės generacijos apimtis arba pirkti elektrą iš Baltarusijos.

Tą patį mano ir bendrovės „Agetina“ vadovė Kristina Grublienė. Verslo atstovė teigė, kad karantino metu, kai visi buvo uždaryti savo namuose, parduotuvėse apyvarta buvo padidėjusi. Atšaukus ribojimus, prekyba suprastėjo.

„Dabar tai, kas vyksta, yra baisu. Turime tris parduotuves. Kad ir kaip yra, mokesčius mokėti reikia, atlyginimus – taip pat. Už elektrą – irgi. Elektros sąskaitos didelės“, - kalbėjo pašnekovė. Pasak jos, uždaryti neplanuoja nė vienos parduotuvės. Tačiau jau ieško būdų, kaip sutaupyti.

„Laukime geresnių laikų. Taupysime. Atjungsime kondicionierius, mažiau šildysimės. Bandysime išsiversti iš to, ką turime“, - kalbėjo vadovė.

K. Grublienė neslepia – būtų gerai jai sulauktų ir savivaldybės pagalbos, kad kažkas kompensuotų bent pusę elektros sąskaitos.

„Kai tik susikūrėme, buvome gavę 1 000 eurų paramos. Tai buvo labai stipri pagalba. Dabar irgi jos reikia“, - atviravo verslininkė.

Jau girdėjome - gyventojams valstybė parengė taupymo planus, net rekomenduoja dirbti iš namų, mat darbas namuose galimai kainuoja pigiau nei darbo vietoje. Tačiau šiuo atveju iš namų nepardavinėsi kaimo žmogui pieno, miltų ar kitų maisto produktų. Šis taupymo būdas netinka – jiems reikalinga reali pagalba. Kol kas aišku – pagalbos reikia, o kaip tai padaryti – plano nėra.


Straipsnio komentarai

nešališkas2022-09-19
Toks įtarimas, kad "buvęs Pagėgiškis" jaučia nuoskaudą, todėl ir pila š..... ant Pagėgių. Neverkšlenk ir nevaryk, be pykčio..... Bus dar tų darbų...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
buvęs pagėgiškis2022-09-19
Kaminskas tarp kito buvo Mičiulio patarėjas , ir tuos darbus vykdo pradėtus prie Mičiulio . Šviestuvus keitė prieš du metus , tai yra jau Kaminskas metus buvo meru , Elektrinius autobusus Mičiulio laikais turėjo tris , o dabar beveik dešimt . Pagėgiai tokio sąžiningo mero nėra turėję ir vargu ar turės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to buvęs pagėgiškis2022-09-17
prieš pliurpiant, pasidomėkit kurio mero nuopelnai elektros srityje. Tai buvusio Tauragės raj. mero Sigito Mičiulio iniciatyva: saulės elektrinės, elektra varomi autobusai ir LED apšvietimas mieste. Čia ne šito, kaip išsireiškėte" jauno ir sąžiningo gabaus " dabartinio mero nuopelnai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
buvęs pagėgiškis2022-09-16
Reikia imti pavyzdį iš Tauragės savivaldybės . Jie prieš du metus visus šviestuvus pakeitė į ledinius , sutarė , kad atsiskaitys vėliau , nes su naujais šviestuvais elektra kainuoja perpus pigiau , tad skirtumą galima skirti už šviestuvus . Visus miesto autobusus pakeitė elektriniais , tad gyventojus galima vežioti nemokamai . Ant visų mokyklų ir biudžetinių įstaigų įrengė saulės baterijas , dabar savivaldybės yra statomas saulės jėgainių parkas , tad už elektrą mokės visai pigiai .Tauragei pasisekė , kad turi jauną , sąžiningą gabu merą Kas trukdo tariamiems verslininkams susimontuoti ant stogų saulės baterijas , nes tai galima padaryti net lizingu ir nereikės verkti , kad sunku gyventi . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?