Šilutės Soroptimos klubas surengė stovyklą

2022-09-16, Klubo sekretorė Aušra Vaitkienė
Susitikimo akimirka. Autorių nuotr.
Susitikimo akimirka. Autorių nuotr.

Jau 24 metus gyvuojantis Šilutės Soroptimos klubas š. m. rugpjūčio 20 d. įgyvendino Europos Soroptimisčių Federacijos (Soroptimist International of Europe) projektą „Mažinkime stresą drauge“. Jo tikslas – ugdyti vienišų ir pažeidžiamų moterų, auginančių nepilnamečius vaikus, socialinius-emocinius įgūdžius. Vienos dienos stovyklos programa buvo sudaryta taip, kad veiklų netrūktų ir mamoms, ir vaikams.

Ankstyvą rytą Šilutės Soroptimos klubas, devynios vietos bendruomenės mamos ir devyniolika jų vaikų, susirinkome Kintų pakrantės sodyboje „Sanatorija sielai“.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Ši vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes ji yra ant marių kranto, turi didelę teritoriją. Pusryčiavome, susipažinome. Klubo prezidentė Iveta Ambrulaitienė kartu su klubo viceprezidente pristatė Soroptimos sąjungos tikslus, susikūrimo istoriją, Šilutės klubo veiklas ir šios stovyklos uždavinius.

Vėliau mamos dalyvavo pokalbyje-diskusijoje su vaikų ligų gydytoja Vaidilute Intiene ir paskaitoje su psichologe Kristina Monkiene. Kol mamos praleido popietę vienos, vaikai su klubo sesėmis išvyko į „Miško maudynių“ terapiją. Ši išvyka suteikė labai daug emocijų vaikams, nes jie uostė, ragavo, piešė, keliavo miško takais ir takeliais. Per tą laiką klubo viceprezidentė Daiva Trijonienė su kitomis sesėmis išvirė lauko ugniakure troškinio puodą.

Vaikai patyrė daug gerų emocijų ruošdami savo picas, kurias galėjo išsikepti tikroje krosnyje. Po sočių pietų stovykloje „Sanatorija sielai“ įkūrėjai Guoda bei Erikas vedė jogos užsiėmimus. Po to laukė meno terapija – fraktalų piešimas, kuris įtraukė ir mamas, ir vaikučius. Dar užteko laiko atsigaivinti Kuršių mariose. Dieną užbaigėme bendra vakariene ir muzikos terapijos užsiėmimu. Atsisveikindami žadėjome vieni kitiems, kad būtinai dar susitiksime.

Ačiū klubo sesėms už puikiai suorganizuotą stovyklą, o stovyklos dalyviams – už dalyvavimą.

Ir iki kitų pasimatymų.


Straipsnio komentarai

tokias stovklas2022-09-16
reikėtų rengti kartu su vienišais vyrais... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?