Traksėdiškių kelionė į Telšius

2022-09-19, Asociacijos „Traksėdžių viltis“ narys Klemensas Stulga

Paskutinės besibaigiančios vasaros ir karšto rugpjūčio dienos. Ką tik mus paliko gandrai. Artėja neramus ir nenuspėjamas ruduo. Norisi pabendrauti su draugais, pažįstamais, kaimynais, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu pakeliauti, geriau pažinti ne tik savo, bet ir gretimus regionus. 

Prieš keletą mėnesių Traksėdžių  asociacijos „Traksėdžių viltis“ pirmininkės Vidos Pozniakovienės iniciatyva surengti įdomią ir turiningą išvyką į Telšius buvo realizuota.

Šeštadienį, rugpjūčio 27-ąją, patogus autobusas su keliautojais pajudėjo link Žemaitijos sostinės.

Pažintis su miestu, esančiu ant 7 kalvų, prasidėjo prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios. Vietinis ekskursijų vadovas įdomiai papasakojo apie miestą ir kraštą, buvusias ir esamas religines konfesijas, turtingą ir graudžią kadaise čia egzistavusios didelės žydų bendruomenės istoriją. Istorinėmis miesto gatvėmis ir takais pėsti ekskursantai atėjo į garsiąją Telšių katedrą, grožėjosi auksu puoštais altoriais, paveikslais, nusileido į požemius, kuriuose palaidoti vyskupai kankiniai.

Bendruomenė į kelionę pasikvietė ir šiuo metu Traksėdžiuose nuo karo Ukrainoje baisumų čia prisiglaudusią ukrainiečių šeimą – tris moteris ir vaiką. Ukrainiečiai nuoširdžiai dėkojo, kad turėjo puikią galimybę plačiau susipažinti su Lietuva, Žemaitijos regionu, istorija, papročiais.

Atėjus pietų metui, autobusas pasuko Luokės kryptimi į Gražinos kaimo sodybą. Čia keliautojų jau laukė ne tik gausiais žemaitiškais valgiais nukrauti stalai, bet ir pati sodybos savininkė, kuri papasakojo, kaip gaminami patiekalai, kokiomis progomis jie valgomi, su kokiais prieskoniais derinami.

Vakarop autobusas pasuko link Šilutės, o prieš tai keliautojai dar spėjo atsigaivinti ir išsimaudyti telšiškių labai pamėgtame Germanto ežere.

Išvyka dalinai finansuota iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.


Straipsnio komentarai

Xxx2022-09-27
Šaunuoliai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?