Gyvenimas taip ir eina

2022-09-19, Biruta Jakštytė
Susitikimo akimirka.
Susitikimo akimirka.
Juknaitiškė Rūta Meižienė, pristatydama savo piešinių parodą „Kai gyvenimas liejasi spalvomis“ Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, papasakojo, kad pomėgis piešti buvo kilęs dar vaikystėje. „Kai prieš dvejus metus prasidėjo pandemija ir daugiau laiko praleisdavome namuose, sugrįžau prie savo pomėgio. Kurdama pamirštu blogą nuotaiką, negeras mintis, ryškesnės tampa gyvenimo spalvos. Kuriu ir eiles, rašau ir istorijas iš savo gyvenimo“, – dalijosi mintimis parodos autorė. Vėliau perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių ir trumpų rašinių.

Kalbėdama apie savo piešinius, pasakojo, kaip atranda temų kūrybai. „Piešiu tai, ką matau aplink save: gėles, paukščius, medžius, delfinus, žuvis. Spalvas lieju guašu, bet piešiu ir pieštuku. Priklauso nuo nuotaikos. Keletą paveikslų nupiešiau karo Ukrainoje tema“, – atviravo Rūta. Apie savo eilėraščius pasakojo, kad juose atsispindi meilė tėvynei, gamtai, artimiesiems.

Tautodailininkė Rūta Čiuželienė, išsakydama savo mintis, pasidžiaugė, kad nors paveikslus priskirtų naiviajam menui (vaizdinis menas), tačiau akis traukia subtilios ir švelnios spalvos, galime atpažinti jausmą, mintį, kurią norėjo perteikti autorė. Liesdama skaudžią karo temą neįveda negatyvių spalvų.

Klausydamiesi autorės kalbėjimo, skaitomų eilėraščių, suvokėme, kad Rūtos charakterį nuo mažens formavo paprasti, nuoširdūs kaimo žmonės tėvai, mokydami užjausti kitą, padėti nelaimėje. Rūta - šišioniškė, vaikystėje su tėvais gyveno Šyškrantės kaime.

Parodą aplankė Rūtos Meižienės draugės, namiškiai, Šilutės TAU literatės. Buvo daug gėlių ir atminimo dovanėlių. Ir bendra nuotrauka. Gyvenimas taip ir eina.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?