Slenka plaukai? Nekaltink savo kirpėjo

2022-09-16
Plaukų dizainerė Reda Jurgėlienė sako, kad plaukų slinkimo priežastys gali būti įvairios.
Plaukų dizainerė Reda Jurgėlienė sako, kad plaukų slinkimo priežastys gali būti įvairios.
Iš kur žinoti ar prasidėjo plaukų slinkimas, ar tik iškrito tam tikras kiekis plaukų šukuojantis, galvos plovimo metu? „Per dieną mūsų plaukų iškrenta nuo 100-150. Tai yra normalus procesas, tačiau jei randate savo plaukų ant pagalvės, grindų, rūbų, tai jau galima vadinti plaukų slinkimu“, - plaukų dizainerė Reda Jurgėlienė.

Pasak specialistės, dažnai prasidėjus plaukų slinkimui galvojama, kad tikriausiai kažką bus „pridirbusi“ kirpėja, netinkamos priemonės, dažai.

„Tai yra netiesa, plaukų slinkimą įtakoja  mūsų organizmas. Nuo netinkamo dažymo plaukai gali tik nulūžti, bet neišslinkti. Plaukų slinkimo priežastys gali būti įvairios: dažniausia stresas; tokios ligos kaip- pneumonija, skydliaukės sutrikimas, pūliuojanti angina, gripas, skrandžio ligos, netinkamai pasirinkta dieta. Vaistai, naudojami vėžio gydymui, sausoji, riebioji seborėja, psoriazė, širdies ligos, brendimo laikotarpis, sezoniškumo keitimasis, vitaminų stoka, persirgus korona“, - kalbėjo pašnekovė.

Pašalinus minėtas priežastis, plaukų augimas normalizuojasi. Plaukų dizainėrė primena, kad stiprus plaukų slinkimas po gimdymo – normalus procesas.

„Dažnai moterims tai kelia nerimą. Reikėtų žinoti, kad nėštumas ir gimdymas pakeičia plaukų augimo (anageno) ir poilsio (katageno) periodus. Sutrumpėjus poilsio periodui, plaukų iškritimas įvyksta greičiau, nei naujo plauko augimas, daugiausia plaukų gali iškristi 8-10 savaičių po gimdymo. Kelių savaičių laikotarpyje padėtis normalizuojasi, specialaus gydymo nereikia“, - teigė šilutiškė. Ji teigia, kad plaukus veikia ir  mechaniniai veiksniai - kai pastoviai ir toje pačioje vietoje rišami ar kietai pinami plaukai iššauks plaukų retėjimą smilkinių zonoje ir plaukų lūžinėjimą rišimo vietoje.

Profilaktika : šiuo slinkimo periodu, su plaukais reikia elgtis atsargiau, nes neaugantys plaukai lengviau atsiskiria nuo folikulos. Plaukai plaunami ir šukuojami švelniai, netrinant ir netempiant. „Tik pašalinus slinkimo priežastį situacija pradės normalizuotis, tačiau reikėtų stiprinti plauko svogūnėlį, naudoti papildus skirtus plaukams, naudoti ampules + šampūnas, losjonus nuo slinkimo. Ampules įvesti į plauko šaknį masažuojant odą. Taip pat galvos masažai skatina plauko augimą“, - patarimus dalijo R. Jurgėlienė.

Turint aukštą kraujospūdį ar odos pažeidimų galvos masažo atlikti negalima.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?