Kaip atrodo prabangūs ir išskirtiniai namų projektai ir jų šildymas?

2022-09-19

Kiekvienas iš mūsų norime turėti gražius ir prabangius namus, tačiau kaip sutaupyti, kas padės sumažinti šildymo kainas? Namo projektavimas gali būti naudojamas energijos suvartojimui prognozuoti, perskaičiuojant energiją, kad būtų galima reguliuoti energijos suvartojimo lygį kiekviename etape. Namo grindų planas – tai pastato atvaizdas, pagal kurį galima apskaičiuoti įvairius ekonominius ir aplinkosaugos aspektus. Šie skaičiavimai gali būti naudojami siekiant pagerinti projektavimo procesą ir išsiaiškinti, kurios savybės padės pasiekti geresnę ekonomiką ar tvaresnius pastatus. Tokie brėžiniai gali būti suprojektuoti prieš statant pastatą arba bet kada statybos metu. Abiem atvejais būsto projektas suteikia atskaitos tašką energijos suvartojimui skaičiuoti ir analizuoti.

Kaip atrodo išskirtinių namų projektai?

Išskirtiniai namai ir jų projektai ne tik padės sutaupyti elektros sąskaita, bet ir atrodys daug moderniau ir išskirtiniau. Namo projektas apima visų svarbių pastato elementų identifikavimą ir jų analizę, siekiant atskleisti energijos šaltinį pastate. Namų energijos suvartojimas priklauso nuo šildymo ir vėsinimo apkrovų, mechaninių apkrovų, apšvietimo, karšto vandens tiekimo, prietaisų ir kištukų apkrovų. Pabaigus namo projektą, juo galima numatyti viso pastato gyvavimo ciklo energijos suvartojimo skaičiavimą arba palyginti skirtingus scenarijus su skirtingomis projektavimo ypatybėmis. Pirmas žingsnis kuriant namo projektą – nustatyti visus svarbiausius elementus, turinčius įtakos namo energijos suvartojimui.  Daugumos namų šildymo ir vėsinimo apkrovos yra didelės, o šildymo ir vėsinimo poreikiai sudaro daugiau nei 60 % vidutinės namų ūkio sąskaitos už energiją. Namų projektuose turėtų būti nurodyti architektūriniai elementai, kurie padidina šiluminį komfortą, tuo pačiu pripažįstant esamas pastato šilumines charakteristikas. Jei projektuojamas naujas namas, jame turėtų būti nurodyta, kaip maksimaliai padidinti potencialą sumažinant nereikalingą šildymą ir vėsinimą. Išskirtinius projektus rasite čia.

Namų planai taip pat gali būti naudojami kaip diagnostikos žemėlapiai, skirti analizuoti pastatą

Namų planai taip pat gali būti naudojami kaip diagnostikos žemėlapiai, skirti analizuoti pastatą, siekiant nustatyti, kurie komponentai sunaudoja per daug ar per mažai energijos. Išanalizavus esamų pastatų šilumines ir akustines charakteristikas, galima nustatyti sritis, kurias reikia atnaujinti ateityje. Namo dizainas taip pat turi atspindėti esamą karšto vandens sistemą. Naudinga nurodyti naudojamo vandens šildytuvo tipą, baką, pagal poreikį sistemą ir katilą. Karšto vandens srautą galima apskaičiuoti padauginus vandens suvartojimą čiaupuose, dušuose ir voniose. Be esamų pastato elementų kartografavimo, namo projekte taip pat turėtų būti nurodytos visos sritys, kuriose ateityje būtų galima pagerinti energijos vartojimo efektyvumą. Naujuose namų projektuose turi būti nurodyta, kokie sienų blokai bus naudojami ir kur bus pastatyti nauji langai. Namo projekte, be sienų ir langų komponentų, taip pat turėtų būti nurodyta, kur bus įrengta izoliacija ir kokia izoliacija bus naudojama.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?