Rikiuojasi kandidatai į pamario krašto merus

2022-09-23

Raseiniuose posėdį surengė Lietuvos regionų partijos taryba. Susirinkimo metu buvo patvirtinta 16 pirmųjų kandidatų į savivaldybių merus skirtinguose rajonuose, tarp jų - Šilutėje ir Pagėgiuose.

Žmonėms – blogai, o savivaldos klausimas neliečiamas

Partijos pirmininkas, parlamentaras Jonas Pinskus, sveikindamas kandidatus, džiaugėsi, kad Lietuvos regionų partija į savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampaniją žengia su komanda, kurioje – teisininkai, auditoriai, valstybės tarnautojai, ne vienas jau turintis darbo patirties savivaldybių tarybose, yra ir jaunų žmonių, baigusių universitetus užsienyje ir grįžusių dirbti į Lietuvą su nauju, platesniu požiūriu.   

J. Pinskaus teigimu, prasidėjęs ruduo ir iškilusios energetikos kainos žlugdo ne tik kiekvieną žmogų, verslą, tačiau į neviltį varo ir savivaldą.

„Kažkodėl kalbant apie tai, kaip blogai žmonėms, savivaldos klausimas kol kas visai neliečiamas. O juk darželiai, mokyklos, ligoninės, globos įstaigos, priklausančios savivaldybėms, sutaupyti šioje srityje gali tikrai nedaug. Energetikos ministro pateiktas ir Vyriausybės patvirtintas taupymo planas, kuriame rekomenduojama viešose įstaigose vasarą atjungti karštą vandenį, šaltuoju sezonu mažinti šildymą, negali būti skirtas jautriausioms sritims – švietimui, socialinei, sveikatos apsaugai, kultūrai. Išjungti gatvių apšvietimą tamsiuoju metų laiku taip pat nesiryš nė viena savivaldybė, kuriai rūpi gyventojų saugumas. Tik mūsų Vyriausybė kol kas apie tai, kaip išgyvens šios įstaigos ir jas išlaikanti savivalda, kažkodėl net neužsimena. Skolinimosi limitų didinimo įstatymas, jei ir bus patvirtintas, tai įsigalios tik naujaisiais metais, o sąskaitas apmokėti teks jau dabar“, – kaip vieną iš didžiausių dabarties savivaldos iššūkių pristatė parlamentaras.

Apie savivaldos problemas ir tai, į ką labiausiai reikėtų orientuotis rengiant rinkimines programas, kalbėjo vienintelė Lietuvos regionų partijai atstovaujanti savivaldybės merė – Širvintų rajono vadovė Živilė Pinskuvienė.

Šilutė turi galimybę išsirinkti mere moterį

Posėdžio metu buvo patvirtinti kandidatai į merų postus šešiolikoje regionų, tarp kurių Šilutės ir Pagėgių savivaldybės. Šilutėje Regionų partijai atstovaus vietinė Tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Politikė džiaugėsi sparčiai didėjančia komanda, kurioje per keletą mėnesių suburta per 200 partiečių.

„Esu pasiruošusi tęsti pradėtus darbus ir su komanda siekti įgyvendinti idėją, kad Šilutė taptų augančiu miestu, kad šilutiškiai neišvyktų iš gimtojo krašto, kad susigrąžintume išvykusiuosius. Puikiai žinau opiausias rajono problemas: žvyrkeliai, baisūs ir kiti keliai, nesutvarkyti daugiabučių kiemai, vargstants smulkieji verslininkai, gyventojų nesusikalbėjimas su valstybinių institucijų darbuotojais ir t.t. Meras turi visada būti tarp žmonių visada, o ne tik prieš rinkimus“, - dėstė L. Jagintavičienė.

Prie Pagėgių vairo - buvęs meras

Kitame Mažosios Lietuvos krašte, Pagėgiuose, Regionų partija kandidatu iškėlė vietiniams gyventojams puikiai pažystamą buvusį merą ir Seimo narį Kęstą Komskį. Politikas neslėpė ambicijų, pareiškęs – mes nugalėsime! 

„Dar vienos kadencijos stagnacijoje, kuri yra dabar, Pagėgiai gali ir neišgyventi. Regioną puošia darbai, kurie buvo padaryti gerokai daugiau nei prieš dešimtmetį. O po to - tarsi programa „sustojęs laikas“, jokių ambicijų, planų ar progreso. Per paskutinius metus buvo sugebėta tik griauti. Kalbu apie pradinę mokyklą, kalbu apie polikliniką, viešąsias paslaugas, kurių Pagėgiuose tuojau nebeliks, ir ką jau kalbėti apie komunalines paslaugas, kurios ne tik vienos brangiausių šalyje bet ir vienos nekokybiškiausių. Pasakysiu paprastai – mes nugalėsime ir neleisime Pagėgių sužlugdyti, grąžinsime savo kraštui ambicijas ir sėkmę“, - griežtai pareiškė K. Komskis.

Regionų partijos tarybos posėdyje kandidatai buvo iškelti Marijampolės, Jonavos, Molėtų, Utenos, Radviliškio, Lazdijų, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Pakruojo, Vilniaus rajono, Kaišiadorių, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Pasvalio regionuose. Likusieji kandidatai bus patvirtinti lapkričio mėnesį.


Straipsnio komentarai

Patyręs2022-09-25
Regionų partija- buvusios TT vaiduoklis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hyuytu2022-09-24
Sklando kalbos, kad Jagintavičienė gaudavo šildymo kompensaciją. TAUTA reikalauja paaiškinimų. Ir nebandykite trinti komentaro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hmm...2022-09-23
Kestas savo galimybes pasitikrino praeituose rinkimuose, nepateko net i antra tura. Jis naivus ar kvailas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Noriu2022-09-23
Nedirbant,gerai gyventi.Kur kreiptis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Penktokas2022-09-23
Žodį PAŽĮSTAMAS rašom su į nosine!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Shuleris2022-09-23
Na va, turės vatnikai uz ka balsuoti. URA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
įdomu2022-09-23
buvusieji yra buvusieji...prie ko čia jie... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?