Vilniečių viltis laimėti užgesino pamariškių atakos

2022-09-21

FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) rugsėjo 10 dieną Vilniuje sėkmingai pradėjo II lygos 2-ojo rato 1-ojo turo varžybas: atakuojančiu stiliumi nugalėjo vietos ekipą „Viltis“ (treneris Mindaugas Bielinskas) – 1:2.

LFF II lygos 18 komandų 2-ąjį ratą pradėjo pasidalijusios pagal pajėgumą į dvi grupes: pirmojo dešimtuko klubai ir 8 silpnesnės komandos. Šilutės komanda po 1-ojo rato turnyrinėje lentelėje rikiavosi trečia. FK „Šilutė“ per 17 rungtynių buvo surinkusi 37 taškus. Pirmą vietą užėmė Širvintų FK „Transinvest“ – 49 tšk., antras – Kauno „Žalgiris B“ su 37 tšk. Kitos dešimtuko komandos, užėmusios 4-10 vietas: Vilniaus „Žalgiris C“, Joniškio FK „Saned“, Marijampolės FK „Sūduva B“, Vilniaus „Viltis“, Klaipėdos FM, Kauno FM „Fortūna“ ir Tauragės FK „Tauras“. Su šiomis komandomis antrajame pirmenybių etape galynėsis FK „Šilutė“.

Vilniaus „Viltis“ prieš sezoną išsikėlė sau aukštą uždavinį: laimėti II lygos pirmenybės. Suburtų žaidėjų sudėtis leido to tikėtis. Vilniečių viltys neišsipildė. Po 1-ojo rato surinko tik 23 taškus (6 pergalės, 5 lygiosios, 6 pralaimėjimai, įmušta įvarčių – 50, praleista – 36). „Viltis“ nuo vienvaldžio lyderio FK „Transinvest“ atsilieka 26 taškais. Širvintiškių vilniečiai nebepavys, nors ir dar labiau sustiprino savo sudėtį. „Akmenėliu ant kelio“ jiems tapo ir FK „Šilutė“, kuri 1-ojo rato rungtynėse namuose birželio 18 d. įveikė sostinės komandą rezultatu 3:1. Du įvarčius tuomet įmušė Algimantas Bačanskis (Nr.21), vieną – Deividas Lukošius (Nr. 9).

„Viltis“ antrose rungtynėse Vilniuje, LFF stadione, dirbtinės dangos aikštėje rugsėjo 10 dieną revanšo nepasiekė. Tiesa, pirmą kėlinį jie laimėjo – 1:0, nors gerai organizuotas atakas dažniau rengė šilutiškiai. Svečiai prie aikštės šeimininkų vartų sukūrė ne vieną progą įvarčiams, deja, apmaudžiai jų neišnaudojo Deividas Lukošius, Justas Raziūnas. O vilniečiai iššoko priekin 41-ą žaidimo minutę. Jų gretose pasižymėjo Erikas Makauskas. Pamariškių praleistas įvartis nepalaužė, apsipratę su aikštės danga toliau ritino atakų bangas. Ilgai traškėjusi sostinės futbolininkų gynyba pralaužta 74-ą žaidimo minutę. Įvartį įpliekė D. Lukošius – 1:1. „Viltis“ taikaus rezultato neišsaugojo: 88-ą rungtynių minutę po kampinio pergalingą įvartį galva pelnė Donatas Surblys (Nr. 22) – 1:2.

Pamariškiai iš Vilniaus išsivežė 3 taškus. Svečiai pakartotinai sudavė smūgį vilniečių komandos ambicijoms, kurias teks nukelti kitam sezonui. Trenerio S. Česnulio nuomone, jo komandos pergalė užtarnauta, tačiau rungtynių rezultatas neatspindi jų tikros eigos ir pamariškių pranašumo aikštėje. Žinoma, susikūrus geras pozicijas smūgiui prie varžovų vartų reikia jas paversti įvarčiais. Gaila, ne visada pavyksta. Rungtynių teisėjas Edgaras Edas Dirmeikis (Vilnius) neskyrė 11 metrų baudinio, vilniečiui sužaidus ranka. Po rungtynių apie šį momentą treneris S. Česnulis kalbėjosi su teisėjų inspektoriumi S. Slyva. Mūsų komandos treneris nebuvo patenkintas teisėjo ir jo asistentų darbu. FK „Šilutė“ Vilniuje iškovojo 12-ą pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilo iš trečios vietos į antrą.

Pamariškių kraitis po 18 rungtynių – 40 tšk. Lyderiauja FK „Transinvest“ ekipa įveikusi FM „Fortūna“ – 3:0. Širvintų komanda jau turi 52 tšk. 2-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais svečiuose rugsėjo 24 dieną su FK „Sūduva B“.