Kaip pasirinkti ventiliatorių voniai?

2022-09-22, Pranešimas spaudai

Vonios kambario ore visada yra per daug vandens garų. Tai dažniausia aprasojusių langų ir veidrodžių priežastis. Be to, ore esantis didelis vandens garų kiekis kartais sukelia nemalonaus kvapo susidarymą, šlapių rankšluosčių džiūvimo problemų ar pelėsio atsiradimą ant sienų.

Į ką atsižvelgti renkantis ventiliatorių svetainėje el-vent.com

  • Ventiliatoriaus efektyvumas

Komfortas patalpoje priklauso nuo ventiliatoriaus efektyvumo, t.y. kaip greitai ventiliatorius ištraukia garą ar blogą kvapą iš vonios kambario. Rekomenduojama, kad ventiliatoriaus efektyvumas būtų bent tris kartus didesnis nei vonios kambario kubatūra.

  • Vėdinimo kanalo skersmuo

Renkantis ventiliatorių, atkreipkite dėmesį į ventiliacijos kanalo, prie kurio jis turi būti prijungtas, skersmenį. Paprastai konkretaus ventiliatoriaus pavadinime yra skaitinis žymėjimas, kuris informuoja, kokio skersmens skylės yra skirtos ventiliatoriui.

  • Ventiliatoriaus montavimo vieta

Dažniausiai vonios ventiliatoriai montuojami ant vienos iš vonios sienų. Montavimas ant lubų taip pat yra įmanomas, tačiau renkantis būkite tikri, kad ventiliatorius turėtų rutulinius guolius.

  • Apimtis

Renkantis ventiliatorių vonios kambariui, verta atsižvelgti ir į jo veikimo apimtis, nes parduodami ventiliatoriai turi skirtingus triukšmo lygius.

  • Dizainas

Daugeliui ventiliatoriaus išvaizda yra tokia pat svarbi, kaip ir jo parametrai. Geriausias sprendimas – ventiliatorius vizualiai derantis prie vonios kambario.

Papildomos ventiliatorių funkcijos

Rinkoje siūlomi tiek standartinės versijos vonios ventiliatoriai, tiek ventiliatoriai su papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip laiko uždelsimas ar drėgmės jutiklis. Žemiau pabandysime supažindinti su papildomų funkcijų veikimu:

  • standartinė versija – ventiliatorius standartinėje versijoje neturi jokių papildomų funkcijų. Praktiškai tokio tipo ventiliatoriai dažnai jungiami prie apšvietimo jungiklio, ventiliatorius įjungiamas/išjungiamas kartu su šviesa. Jį taip pat galima įjungti atskiru jungikliu sienoje.

 

  • laikmatis – ventiliatorius su šia funkcija veikia kurį laiką ir po jo išjungimo, dažniausiai šį laiką galima reguliuoti.

 

  • drėgmės detektorius - ventiliatorius su šia funkcija gali būti automatiškai įjungtas, kai drėgmės lygis patalpoje viršija tam tikrą reikšmę.

 

  • judesio detektorius – ventiliatorius su šia funkcija gali įsijungti automatiškai, kai jame sumontuotas jutiklis pajunta judėjimą patalpoje.

Papildoma įranga

Atbulinis vožtuvas – neleidžiantis šaltam oro srautui patekti iš vėdinimo kanalo į vonios kambarį, kai ventiliatorius neveikia.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!