Pasipiktino etatų mažinimu – baldų įmonę kaltina atleidžiant tik lietuvius: „Su užsieniečiais elgiamasi kaip su kačiukais“

2022-09-23, Gražina Žilinskaitė, lrytas.lt

Į portalą lrytas.lt kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas – anot jo, „Šilutės balduose“ prasidėjo etatų mažinimas ir atleidinėjami lietuviai, kai tuo metu įmonėje dirbantys baltarusiai ir ukrainiečiai yra neliečiami.

„Šilutėje SBA grupės įmonėje prasidėjo etatų mažinimai. Atleidinėjami žmonės, kuriems iki pensijos yra likę 1–2 metai. Kai kurie čia yra išdirbę virš 40 metų. Taip pat čia dirba daug baltarusių ir ukrainiečių, bet jie – neliečiamieji, nors kai kurie dirba prasčiau nei lietuviai.

Neturime normalios profsąjungos, mūsų niekas negina, nors darbuotojų Šilutės gamykloje yra 800. Profsąjungos vadovė jau 20 metų yra ta pati moteris, kuri yra lojali darbdaviui. Ji visas kolektyvines sutartis pasirašinėja be kitų žmonių“, – skundėsi su portalu lrytas.lt susisiekęs skaitytojas.

„Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas portalui lrytas.lt aiškino, kad skaitytojas dėsto nepagrįstus gandus. Jo teigimu, šiemet nėra atsisveikinta nė su vienu žmogumi, kuris įmonėje būtų dirbęs 40 metų ir tuo pat metu jam iki pensijos būtų likę metai ar du.

„Taigi, tokie sąmoningai ar dėl nežinojimo skleidžiami gandai iš piršto laužti. Darbuotojų kaita vyksta nuolat, priklausomai nuo veiklos apimčių. O šiuo metu veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei.

Tad šiomis aplinkybėmis esame priversti peržiūrėti darbuotojų skaičių. Su visais išeinančiais atsisveikiname suteikdami visas priklausančias garantijas. Asmenų, su kuriais pastaruoju metu darbo santykiai nutrūko, amžiaus vidurkis siekia 42 metus, o darbo stažas įmonėje – iki 5 metų“, – tikino vadovas.

Jo teigimu, pagal įmonės galimybes ir atsižvelgiant į darbuotojo kompetencijas vertinama, ar įmanoma pasiūlyti kitas darbo vietas, informuojama apie priklausančias socialines garantijas, ieškoma alternatyvų.

„Anoniminiame laiške vėlgi pateikiama tikrovės neatitinkanti informacija apie užsieniečių darbuotojų skaičių ir požiūrį į juos. Beveik 700 darbuotojų turinčioje įmonėje užsieniečiai sudaro tik nedidelę dalį (apie 1 proc.) darbuotojų, jie įdarbinti griežtai laikantis šalies įstatymų. Visus žmones pirmiausiai vertiname pagal kompetencijas, veiklos rezultatus, o ne tautybę.

Su įmonėje veikiančia profsąjunga pasirašome kolektyvinę sutartį, su kuria prieš tai supažindinami darbuotojai ir kurią periodiškai atnaujiname numatydami jiems palankesnes sąlygas. Profsąjunga veikia savarankiškai“, – patikino E.Jankauskas.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

Nežinomas2022-09-23
Baikite meluoti atleistas ne vienas zmogus likus metam iki pensijos ir išdirbes daugiau nei 40 metų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KAI DARBDAVIAI PATYS VALDŽIAI ANTRĄ GALĄ LAIŽO ČIA NIEKAS NEPADĖS 2022-09-23
SAVUS BE DARBO GERIAU LAIKYS O SVETIMIEMS ANTRĄ GALA LAIŽYS , BEI SU DUONA IR DRUSKA PRIIMS KAD IR NE TAIP PADARYS , O PO TO RAŠO KOKIE LIETUVIAI TINGINIAI NET UŽ MINIMUMĄ NEDIRBA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?