Atėjo eilė ir trūkumų šalinimui Savivaldybės rinkliavoje

2022-09-30, Sergėjus Gvildys
Dar pavasarį Šilutės savivaldybės kontrolierė J. Stonkuvienė pristatė audito nustatytus trūkumus Savivaldybės rinkliavų sistemoje.
Dar pavasarį Šilutės savivaldybės kontrolierė J. Stonkuvienė pristatė audito nustatytus trūkumus Savivaldybės rinkliavų sistemoje.

Praėjus vasaros poilsio metui Šilutės rajono politikai grįžta prie darbų. Po kone dviejų mėnesių pertraukos, politikai griebiasi šalinti trūkumus, nustatytus anksčiau atlikto audito metu. Pirmiausia ketinama atlikti korekcijas dėl renginių organizavimo taisyklių pakeitimo ir rinkliavos už renginių organizavimo viešo naudojimo teritorijose pakeitimo.

Siūlomi nauji nuostatai

Politikams siūloma apsvarstyti ir pakeisti Šilutės rajono savivaldybės renginių organizavimo viešojo naudojimo teritorijose ir rinkliavų nustatymo nuostatus. Jais numatoma nustatyti bendruosius renginių organizavimo viešojo naudojimo teritorijose reikalavimus, renginio organizatorių ir dalyvių teises, pareigas ir atsakomybę, leidimų organizuoti renginį išdavimo tvarką, rinkliavos už leidimo organizuoti komercinius renginius dydžius, apskaičiavimo, mokėjimo tvarką, rinkliavos rinkimo kontrolę bei kitas nuostatas.

Aktualūs siūlomi nauji rinkliavų dydžiai, kurie, anot sprendimo projekto autorių, keičiami nežymiai, tik suapvalinamos sumos. Šiuo sprendimo projektu siūloma patvirtinti vietinių rinkliavų dydžius, kurie nesikeitė arba keitėsi nežymiai: kai renginio trukmė iki trijų valandų, nustatomas rinkliavos dydis 8 Eur (buvo 7,2 Eur), kai renginio trukmė nuo trijų iki šešių valandų – 15 Eurų (buvo 15 Eur), kai renginio trukmė daugiau kaip šešios valandos, t. y. 1 para – 30 Eur (buvo 29 Eur).

Ketinama keisti renginių laiką

Taip pat nuostatų dėl renginių organizavimo viešo naudojimo teritorijose projekte siūloma pailginti renginių trukmę viena valanda. Projekte siūlomas renginių laikas nuo 8 iki 24 valandos. Tai yra grįžtama prie ankstesnės tvarkos, kuri galiojo gal prieš dešimtmetį. Mat anksčiau renginiai taip pat vykdavo iki 24 valandos. Tik kažkuriuo metu kažkodėl buvo sutrumpintas šis laikas, kuris, matyt, nepasiteisino.

Tad galime tikėtis, kad didžiųjų švenčių fejerverkus vėl stebėsime paros sandūros metu. Dėl šios priežasties bus keičiamas ir „Triukšmo prevencijos Šilutės rajono viešose vietose taisyklės“.

Patvirtinus naujus Šilutės rajono savivaldybės renginių organizavimo viešojo naudojimo teritorijose ir rinkliavų nustatymo nuostatus, atsirado būtinybė koreguoti ir Šilutės rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisykles. Čia tenka naikinti VI skyrių, kuris lig šiol reglamentavo renginių organizavimo ir leidimų išdavimo tvarką. Šie klausimai po svarstymų komitetuose bus įrašyti artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje.


Straipsnio komentarai

Melagiui2022-10-01
Gal nebemeluokit, niekada tokiu zodziu is jos nesu girdejusi. Nors ir nepatinka ji kaip zmogus, bet bent tiesa sako visiems ir nesuokia pasaku kaip kiti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ITIKĖKIT MOKSLU 2022-09-30
KOKIE GERADARIAI , MES JUM DAR PARODYSIM GEROVĖS VALSTYBĘ TIK JŪS BĖKIT BALSUOT , ,,,,,,JUK PIŠ SAKĖ JAI TURIT AUKOT IŠ KO UKRAINAI , TAI TURĖSIT IŠ KO SUSIMOKĖT IR UŽ ELEKTRĄ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?