Šilutiškiai futbolininkai užsienio klubuose

2022-09-30, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Būtų stebuklas, jei į FK „Šilutė“ gretas įsilietų trenerio Svajūno Česnulio buvę auklėtiniai puolėjas, 27-erių Julius Kasparavičius ir vidurio saugas, 24-erių Linas Mėgelaitis, įtikę užsienio klubams ir kviesti į Lietuvos nacionalinę rinktinę. Kai jie sugrįžta trumpų atostogų, būtinai ateina į stadioną pasižiūrėti, pasirgti už šilutiškių komandą, susitikti su treneriu, draugais.

Greitas, kaip vėjas

Julius ir Linas sportinį kelią pradėjo Šilutėje. Abu sutverti futbolui. Aukštesnio nei vidutinio ūgio Julius greitas, techniškas žaidėjas kartais vienu prasiveržimu sugebantis nulemti rungtynių baigtį savo komandos naudai. Jis visada svajojo žaisti prieš stiprias komandas ir netruko tapti pamariškių komandos puolimo grandies koziriu. Gavęs kamuolį varžovų aikštės pusėje galėjo apeiti kelis dengėjus ir įmušti įvartį. To išmoko nevengdamas triūso per treniruotes.

Žinoma, buvo pastebėtas futbolo specialistų ir 2014 metais jau gynė uostamiesčio FK „Atlantas“ ekipos garbę. Taip prasidėjo profesionalo karjera, pablaškiusi Julių po Lietuvos bei užsienio klubus. Klaipėdoje neužsibuvo, po metų persikėlė į Palangą ir kurorto komandai per 11 rungtynių pelnė 3 įvarčius. Daug geriau sekėsi pliekti įvarčius 2017 metais sugrįžus į Šilutę: per 17 rungtynių įkalė 12 įvarčių. 2018-aisiais J. Kasparavičių pasigrobė Marijampolės „Sūduva“. Už suvalkiečių ekipą sužaidė 16 rungtynių, pelnė 3 įvarčius. Vieną įvartį įšovė į Vilniaus „Žalgirio“ vartus.

Dar po metų Julius apsivilko JK „Narva Trans“ (Estija) klubo marškinėlius. Estijos futbolo pirmenybės gerai organizuotos, į medalius taikėsi bent šešios komandos. Sužaidė 29 rungtynes, įmušė 5 įvarčius. Buvo kviestas ir į Lietuvos rinktinę. 2020-aisiais Julius atsidūrė Gargždų „Bangoje“. Įdomu tai, kad per rungtynes su Marijampolės „Sūduva“ J. Kasparavičius pasiuntė kamuolį į suvalkiečių komandos vartus.

Pernai Julius jau talkino Kėdainių komandai „Nevėžis“. Žaidė 33 rungtynes, pelnė 4 įvarčius. Šiemet, vasario mėnesį persikėlė į Varną (Bulgarija), į komandą „Černo More“. Vasario 20 dieną debiuto rungtynės prieš PFK Ludogorec, varžovams pirmaujant 2:0, išleistas vejon 83-ią žaidimo minutę Julius sušvelnino rezultatą – 2:1. Bet tos 7 minutės aikštėje buvo paskutinės Varnoje – J. Kasparavičius paliko klubą. Futbolininko karjera – vos ne loterija: gali sutrukdyti trauma, komandos mikroklimatas, trenerio požiūris į žaidimą, žaidėjus.

Žaidimo architektas

Lino Mėgelaičio pozcija aikštėje – vidurio saugas. Sumanus, gerai valdantis kamuolį ir tiksliai jį perduodantis partneriams žaidėjas. Apsukrus suklaidinti dengėją, moka kurti progas įvarčiams bei pats įmušti. Atlieka daug naudingo darbo komandai, nes turi žaidimo kūrėjo gyslelę. Tai gal įgimta dovana – tėveliai neabejingi sportui, ypač lauko tenisui.

Treneris Svajūnas Česnulis anksti suprato, kad grupę papildė gabus futbolui berniukas. Linas nenuvylė: 2013-aisiais, būdama penkiolikos metų, jau turėjo vietą Lietuvos septyniolikmečių rinktinėje. Kitos pakopos aukštyn: U-18 rinktinės narys, U-19 rinktinės narys, U-21 rinktinės narys, 2020-aisiais – Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narys, šiemet, kovo 25 dieną įmušęs įvartį į San Marino rinktinės vartus.

Nuo 2016-ųjų rungtyniauja Italijoje, C lygos pirmenybėse. Palyginti sėkmingai išbandė jėgas keliuose klubuose. Dabar – Viterbo miesto US „Viterbese 1908“ ekipos saugas. Lietuvos rinktinėje L. Mėgelaičiui patinka Arvydo Novikovo techniškas žaidimas. Nors šiemet rinktinė gerokai nuvylė savo gerbėjus, tačiau tikima, jog komanda, trenerių štabas padarys reikiamas išvadas ir ekipa pradės lipti iš nuokalnės, pasipildys, atsigaus, susiras savo žaidimo stilių, atitinkantį lietuvišką, šiaurietišką charakterį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?