Kada reikalinga hemorojaus operacija?

2022-09-29, Pranešimas spaudai

Hemorojus – problema, kankinanti daugelį. Skausmas, diskomfortas, nemalonūs pojūčiai – tai simptomai, kurie nuolatos lydi šią problemą. Tačiau nereikia pernelyg baimintis, nes šiuolaikinis gydymas gali efektyviai padėti, o hemorojaus operacija nėra tokia skausminga, kaip daugelis linkę įsivaizduoti.

Kaip gydomas hemorojus?

Hemorojui gydyti naudojami keli metodai, o gydytojo rekomendacijos priklauso nuo problemos laipsnio. Verta žinoti, kad iš karto hemorojaus operacija dažniausiai nėra skiriama, pirmiausiai išbandomi mažiau invaziniai gydymo būdai.

Vienas jų – vadinamoji ligatūra, kai ant hemorojinio mazgo dedamas specialus medicininis žiedas. Šis tamprus guminis žiedas nutraukia kraujotaką ir dėl to hemorojus nunyksta per keletą dienų. Tai efektyvus gydymo metodas, kuris nesukelia pacientų didelio diskomforto. Deja, ligatūra ne visada gali būti naudojama dėl hemorojaus tipo ir laipsnio.

Galimas simptominis gydymas. Tam naudojami vietinio veikimo nereceptiniai preparatai: tepalas, kremas, žvakutės, jų galima įsigyti vaistinėje. Deja, tai laikino veikimo priemonės, kurios padeda sumažinti skausmą ir diskomfortą, tačiau iš esmės problema nėra sprendžiama.

Kiek rečiau hemorojus yra gydomais medikamentiškai. Specialus medikamentas procedūros metu yra leidžiamas aplink hemorojinius mazgus ir sustabdo kraujotaką. Tai mažiau invazinis metodas nei hemorojaus operacija, kuris gali būti naudojamas dėl tam tikros paciento būklės.

Vienas populiariausių gydymo būdų yra vadinamoji koaguliacija – hemorojaus panaikinimas. Ši hemorojaus operacija dažniausiai atliekama lazeriu, todėl užtikrinamas greitas paciento atsistatymas, išvengiama nemalonių pojūčių, sumažinama kraujavimo rizika. Koaguliacijai taip pat gali būti naudojama elektra arba infraraudonieji spinduliai.

Hemorojaus prevencija

Net ir atlikus hemorojaus operaciją, svarbu imtis prevencinių priemonių ir keisti savo gyvenimo būdą. Operacija neužtikrina, kad problema ateityje nepasikartos. Laimė, daugelį hemorojų lemiančių veiksnių galima kontroliuoti.

Svarbiausia pradėti nuo fizinio aktyvumo ir tinkamos mitybos, praturtinti savo dietą daug ląstelienos turinčiais produktais (uogomis, vaisiais, daržovėmis, nesmulkintais grūdais). Reguliari mankšta ir sportas yra naudingi ne tik virškinimo sistemai, bet ir visam kūnui. Propaguojant sveiką gyvenimo būdą išmatos yra tinkamos konsistencijos, todėl organizmas jas lengviau pašalina.

Jei norite išvengti hemorojaus operacijos ateityje, turėtumėte vengti ir ilgo sėdėjimo. Jei jau dirbate sėdimą darbą, darykite pertraukas, per jas pasivaikščiokite, atlikite tempimo pratimus. Tai padės atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampą tiesiojoje žarnoje. Taip pat atsikratykite įpročio per ilgai sėdėti ant klozeto – tai tikrai nebūtina ir gali tapti hemorojinių mazgų susidarymo priežastimi. Kitas blogas įprotis, kurio teks atsikratyti, tai ėjimo į tualetą atidėliojimas. Jei pajutote norą tuštintis, keliaukite tuojau pat. Kuo ilgiau lauksite, tuo sunkesnis bus išmatų pasišalinimas, be to, tai sukels didesnį spaudimą virškinimo sistemoje.

Rūpinkitės savo kūnu ir padėkite jam išlikti sveikam. Hemorojaus operacija yra efektyvus metodas panaikinti jau susidariusius mazgus, tačiau prisiminkite, kad nesiimant pokyčių eliminuoti hemorojaus veiksnius, jis gali atsinaujinti vėl ir vėl.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?