Startuoja naujas krepšinio sezonas

2022-10-05, Sergėjus Gvildys
Antradienį „Šilutės“ krepšininkai tikrinosi sveikatą, apsilankė Savivaldybėje ir pas rėmėjus.
Antradienį „Šilutės“ krepšininkai tikrinosi sveikatą, apsilankė Savivaldybėje ir pas rėmėjus.
Startuoja Nacionalinės krepšinio lygos čempionato 2022-2023 metų sezonas. Jame, kaip ir ankstesniais metais, šilutiškiai galės stebėti pamario kraštui atstovaujančios „Šilutės“ krepšinio komandos kovas. Apie komandos perspektyvas, komplektavimą ir siekius kalbėjomės su įstaigos vadovais ir treneriais, žaidėjais.

NKL startas Šilutėje

Atsinaujinusi „Šilutė“ čempionate kovoti pradės spalio 6 dieną. Namuose, Vydūno gimnazijos sporto salėje, susikausime su svečiais iš Mažeikių, „M Basket“ komanda. Svečių komanda, atlikusi rimtus komplektavimo darbus, atvyks pasistiprinusi tokiais patyrusiais žaidėjais kaip Artūtas Jomantas ir Simas Jasaitis, kuris atliks dar ir žaidžiančio trenerio vaidmenį.

Taip pat varžovų trenerių štabo gretose yra gerai žinomas Šilutės krepšinio mėgėjams bei sportininkams fizinio rengimo treneris Tomas Munius. Tomas ne vieną sezoną epizodiškai padėdavo pamario krepšininkams fiziškai sustiprėti ir yra puikus savo srities specialistas. Pasirengimo metu, draugiškose rungtynėse Mažeikiuose, „Šilutė“ pralaimėjo šeimininkams. Tad artėjanti kova bus itin įdomi, nes pamario sirgaliai yra pripratinti prie savo komandos pergalių žaidžiant šioms komandoms.

Tačiau dabar yra naujo sezono startas, abi komandos kardinaliai pakeitusios savo sudėtis, tad rungtynės bus atkaklios su sunkiai nuspėjamu nugalėtoju.

Sukomplektuota jauna komanda

Tačiau dabar grįžtame prie „Šilutės“ komandos. Pamario ekipa neišvengė esminių pokyčių. Apie tai savo mintimis pasidalino VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius. Pirmiausia vadovas pažymėjo, kad po politikų sprendimo prie sporto įstaigos prijungti sporto mokyklos krepšininkus, kardinaliai pasikeitė įstaigos krepšinio strategija. Tai akivaizdžiai matosi analizuojant įregistruotą komandos žaidėjų sudėtį.

Pirmiausia dėmesį traukia žaidėjų amžius, kurio vidurkis komandoje yra 22 metai. Tai byloja apie jauno ir perspektyvaus kolektyvo kūrimo procesą. Tai kad prie komandos formavimo vairo stojo naujasis komandos vyriausias treneris Simonas Serapinas, kuris dar dabar treniruoja ir jaunuosius krepšininkus Šilutės sporto mokykloje, akivaizdus trenerių štabo prioritetas – auginti jaunųjų Lietuvos krepšininkų kartą.

Šį sezoną net penki sporto mokyklos auklėtiniai įregistruoti pagrindinėje komandos sudėtyje. Tai ir patvirtina deklaruojamus Šilutės krepšinio įstaigos prioritetus bei strategiją. Taip pat komandoje išliko du patyrę krepšininkai: Linas Lekavičius ir Deividas Anužis. Šie krepšininkai perduos savo patirtį jaunimu aikštelėje ir už jos ribų.

Komandos biudžetas nemažėja

Dalindamasis mintims apie komandos formavimą naujajam sezonui, D. Gricevičius pasidžiaugė, kad pavyko išsaugoti praėjusių metų dydžio komandos biudžetą, nors išlaidos didėja visuotinės infliacijos fone. Bilietų kaina namų varžyboms naujame sezone nekils. Prie to prisidėjo ne tik pagrindinis komandos savininkas Šilutės rajono savivaldybė. Komandą remia ir privatus Šilutės verslas pradedant nuo maitinimo įstaigų ir baigiant baldininkais bei medicinos paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

Būtent rėmėjų dėka komandos žaidėjai yra aprengti naujais sportinių rūbų komplektais, kurie suteikia solidžios komandos įvaizdį. Tokie iš pirmo žvilgsnio smulkūs dalykai neabejotinai suteikia motyvacijos siekti aukštų rezultatų. Nauja komandos sudėtis byloja ir apie būsimas galimybes.

Pasak vyriausiojo trenerio S. Serapino komandos komplektavimui jis skiria pažymį tarp septyneto ir aštuoneto. Komandai keliami tikslai patekti į lygos atkrintamųjų varžybų ciklą. Tai žemesni tikslai nei praėjusiame sezone, tačiau neprieštarauja esminei krepšinio klubo strategijai – jaunų krepšininkų ugdymui. Komandai siekti pergalių taip pat talkins keletas jaunų užsieniečių, atvykusių iš JAV, Kanados ir Ukrainos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!