Tamsiuoju paros metu atšvaitas yra būtinas!

2022-10-19, taurage.policija.lrv.lt

Pareigūnai ragina tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui pėstiesiems prisisegti atšvaitus arba neštis šviečiantį žibintą, dviratininkams - vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais bei ant dviračių naudoti žibintus.

Atminkite, kad net ir apšviestose miesto gatvėse ir perėjose tamsiu paros metu pėstieji ne visada matomi vairuotojams.

Šiuo metų laiku - nesvarbu pėsčiasis ar vairuojantis, privalo imtis visų priemonių savo ir kitų saugumui užtikrinti.

Atšvaitus dėvėti reikėtų taisyklingai – juostinį atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos ar kojos, o pakabinamą atšvaitą kabinti ant dešinės kišenės. Turint daugiau nei vieną atšvaitą ar dėvint ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, ženkliai didėja tikimybė būti pastebėtam. Net ir dėvint atšvaitą perėjose ir sankryžose būtina įsitikinti, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas mato ir praleidžia pėsčiąjį.

Primename, kad asmenį su atšvaitu vairuotojas įjungęs artimąsias šviesas pastebės iš 140 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo.

Atsižvelgdami į tai ir siekdami, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau pėsčiųjų, bei norėdami atkreipti dėmesį į šių eismo dalyvių netinkamą elgesį kelyje, pareigūnai vykdys prevencines priemones ir stebės ar eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.

Perspėjame, jog siekiant apsaugoti eismo dalyvių gyvybes ir sveikatą, pažeidėjai bus principingai ir griežtai baudžiami.

Ypatingas dėmesys skiriamas draudžiamose vietose ir ne per pėsčiųjų perėją kelią kertantiems pėstiesiems, neblaiviems ir liemenių nedėvintiems dviratininkams, saugos diržų nesegintiems vairuotojams ir keleiviams bei kitiems pažeidėjams.

Būkite saugūs ir matomi kelyje!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?