Valdžia Laisvės alėjoje negyvena

2022-10-21, Sergėjus Gvildys
Gyventojų vardu pasisakė Jadvyga Steponavičiūtė, kurios arsenale buvo nemažai priekaištų ne tik rajono vadovams, bet ir seniūnijos darbui bei kitoms įstaigoms, užsiimančioms teritorijų tvarkymu.
Gyventojų vardu pasisakė Jadvyga Steponavičiūtė, kurios arsenale buvo nemažai priekaištų ne tik rajono vadovams, bet ir seniūnijos darbui bei kitoms įstaigoms, užsiimančioms teritorijų tvarkymu.
Laisvės alėjos gyventojai atvyko į Savivaldybės mažąją posėdžių salę, kur vyko susitikimas su Savivaldybės vadovais. Šio susitikimo priežastis - tai seniausio Šilutės miesto gyvenamojo mikrorajono apgailėtina padėtis ir netvarkoma aplinka. Tad žmonės atvirai išsakė savo priekaištus politikams.

Neįprastų skelbimų tikslas pasiektas

Laisvės alėjos gyventojų susitikimas su Savivaldybės meru buvo pareklamuotas ir socialiniame tinkle. Ši reklama sulaukė nevienareikšmiškos socialinio tinklo naudotojų reakcijos. Juos galimai suklaidino nežinojimas, kas platino skelbimus. Tie skelbimai, kurie buvo parašyti ant sąsiuvinio lapų ir skirtingomis spalvomis, pasiekė galutinį sumanytojų tikslą – atkreipti dėmesį. Dėmesys buvo atkreiptas ir kritikos strėlės nuskriejo valdžios kabinetų link.

Tik, deja, šį kartą valdžia visiškai neturėjo jokio ryšiu su kvietimu dalyvauti susitikime. Tai padaryta Laisvės alėjos iniciatyvinės grupės sumanymu, kad atkreiptų gyventojų dėmesį. Tai jiems pavyko gerai. O rajono valdantiesiems prie kritikos pratintis jau nebereikia – tokia jų kasdienė būsena.

Šunų išvietę patys nugriovė

Gyventojų vardu pasisakė Jadvyga Steponavičiūtė, kurios arsenale buvo nemažai priekaištų ne tik rajono vadovams, bet ir seniūnijos darbui bei kitoms įstaigoms, užsiimančioms teritorijų tvarkymu. Kritikos sulaukė UAB „Mano Būstas Vakarai“ idėja dėl šunų ekskrementų surinkimo. Pastatyta „šuns būda nusikakojimui“ už penkis šimtus eurų neatliko numatytos funkcijos ir tapo girtuoklių tualetu. Neapsikentę gyventojai iš aplinkinių namų ją sulaužė, plojant gyventojams.

Pėsčiųjų takų infrastruktūra, esanti Laisvės alėjoje, nesutvarkyta iki galo. Vandens nutekėjimas neįrengtas, o patys takai yra padaryti giliau. Tad lyjant ir po lietaus vaikščioti jais neįmanoma. Į gyventojų prašymus užpilti duobes ir užlyginti jas, nereaguojama dėl lėšų stygiaus.

Nekilnojamo turto problemos

J. Steponavičiūtė klausė mero ir kitų Savivaldybės darbuotojų, dalyvavusių susitikime, ar yra žinoma, kad senieji kultūros namai - vienintelis viešbutis Klaipėdos krašte su puotų sale. Ji stebėjosi, kas davė leidimą juos griauti? Taip sunaikintas išskirtinis krašto objektas. O štai šalia stovi apgriuvęs griozdas, kuris lig šiol neprižiūrimas, nes pardavinėjamas už laibai didelius pinigus.

Iškeltas klausimas ir dėl Laisvės alėjos penktojo namo. Žinia, šis namas yra ne tik mikrorajono, bet gal ir viso miesto piktžaizdė, kuri ir tarakonais apėjusi. Tarakonų tema šiame name jau buvo keliama Savivaldybės politikų diskusijose iš Tarybos narės Lijanos Jagintavičienės lūpų. Tačiau valdančiųjų politikų reakcija atsispindi nupirktame socialiniame vieno kambario būste už 15 400 eur. Tad galime suprasti dvejopai: šie gyvūnai visiškai nekelia problemos valdžiai arba tiesiog naudingai parduotas turtas su įtakinga protekcija. Šis namas turi ir daugiau problemų, susijusių su girtavimu ir apsileidimu. Aplink gyvenančiųjų netenkina tokia šio namo kaimynystė. Tad netiesiogiai prašoma valdžios imtis priemonių.

Prisiminė valdžios grasinimus

Užmarštin nenuėjo ir politikų pasisakymai šio mikrorajono gyventojų atžvilgiu. Prieš kelerius metus Savivaldybė ketino pėsčiųjų alėją, einančia Laisvės alėjos viduryje, paversti važiuojamąja gatve. Tačiau gyventojai pasipriešino tokiems politikų ketinimams ir viešo svarstymo metu nepritarė projekto įgyvendinimo siūlymams.

Po tokios išreikštos gyventojų valios iš vicemero Sigito Šepučio lūpų skriejo grasinama frazė apie kerštą Laisvės mikrorajonui dėl nepritarimo. Žinoma, vėliau buvo atsiprašyta dėl tokios vadovo reakcijos, bet gyvenimo realijos rodo, kad šis mikrorajonas iš tikrųjų yra užmirštas. Ir visi negerumai čia dabar sugrįžta remiantis į šitą sakinį. Taip pat daugiau nusiskundimų gyventojai turi dėl seniūnijos darbo organizavimo tvarkant mikrorajono viešąsias erdves. Pasipiktinęs dalyvis teigė, kad atėjo išlieti pyktį, nes valdžia visiškai nežiūri šio mikrorajono.

„Išsistatę savo namus, jūs gyvenate patogiai. Rinkėjų palaikymą užsitikrinote tvarkydami miesto erdves, o į mūsų bėdas jums nusispjauti“, – piktinosi valdžios požiūriu Kęstutis Bertašius.

Nerinkiminiai pažadai prieš rinkimus

Savivaldybės vardu pasisakęs meras Vytautas Laurinaitis atkreipė dėmesį į tai, kad daugelis problemų yra seniūnijos darbo lygmenyje. Į tai atkreipė dalyvaujančių vykdomosios valdžios atstovų dėmesį ir davė atitinkamus nurodymus. Meras pažadėjo, kad rengiant kitų metų biudžetą bus atsižvelgta į seniausio Šilutės miesto daugiabučių mikrorajono kiemų problemas. Jis patikino, kad bus numatytos lėšos biudžete mikrorajono projektavimui ir sutvarkymui. Meras pabrėžė, kad nenori dalinti tuščių priešrinkiminių pažadų, manipuliuoti gyventojų problemomis dėl rinkiminių dividendų. Tačiau vienaip ar kitaip žiūrint iš šalies, jaučiasi artėjančių rinkimų dvasia ir čia.


Straipsnio komentarai

>koment2022-10-23
Ko jums lapai trukdo,nekovokit su gamta,šaligatviai nušluoti ir puiku. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
alma2022-10-22
Kai miesto tvarkymo darbus atliko Šilutės komunalininkas buvo gražu, o dabar miesto centras, kad ir Atgimimo alieja nuo liepos mėn. liko žolė nepjauta, šiukšlės nerenkamos,rudeninių lapų krūvos, gal Šilutės seniūnija atkreiptų dėmesį į aplinkos gražinimą, į tai kas turėtų dirbti savo darbą,kuris laimėjo konkursą, bet pareigų nevykdo, kas priklauso. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vida2022-10-22
Visas miestas apleistas,nuo rudeninių lapų.Nevalomos aplinkos Melioratorių al.apie krepšinio aikštes.Dar tokios Šilutės nematėme.Valdžiažmogiai susimąstykite. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?