Katyčiuose viešėjo žinomos žurnalistės

2022-10-21, Justas JAGINTAVIČIUS

Katyčiuose su būriu gyventojų susitiko dvi žinomos žurnalistės, kurių viena itin artima šiam kraštui.

Pirmiausia į salę įnešta Katyčių Garbės piliečių knyga. Ją atvertė Seniūnė Gražina Kungienė ir pakvietė joje pasirašyti  katytiškę Aistę Plaipaitę. Jai suteiktas minėtas vardas dėl to, kad savo darbą atlieka atsakingai, o dėl tokio savo požiūrio dukart apdovanota LRT „Auksine bite“ kaip Metų radijo ir Metų TV laidų vedėja. Už taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą išrinkta LRT „Kalbos grynuole“. Triskart tapo Nacionalinio diktanto konkurso prizininke. Ji - ir LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyvė.

Tiesa, Aistė pirmąją žurnalistinio darbo praktiką atliko „Šilokarčemos“ redakcijoje.

A. Plaipaitė neslėpė, kad jai Katyčiai labai brangūs, nes čia ji užaugo. Dėkojo ją ugdžiusiems mokytojams, kurie buvo labai nuostabūs.

„Visi suteikė viską, ką galėjo suteikti. Nuėjus į Šilutę, o po to išvykus studijuoti į Vilniaus universitetą nesusidūriau su jokiais sunkumais, jog kažką būčiau praleidusi, kad kažkokių pagrindų nebūčiau turėjusi. Pagrindai buvo kuo puikiausi. Ant jo visa veikla ir darbas pastatytas“, - teigė į Katyčius trumpam sugrįžusi moteris.

Už jos pasiekimus dėkojo seniūnė G. Kungienė ir įteikė gėlių puokštę. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė pabrėžė, kad ir pati Aistė yra labai svarbi Katyčiams, ir ji visada laukiama čia sugrįžtant.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė teigė, kad didelis turtas ir garbė ne tik Katyčiams, bet ir visam pamario kraštui tokie žmonės kaip Aistė.

Su A. Plaipaite viešėjo ir jos draugė Živilė Kropaitė-Basiulė, kuri pristatė savo knygą.

„Beveik prieš dešimt metų socialiniuose tinkluose parašiau pirmą pasakojimą apie savo močiutę Oną Butrimaitę-Laurinienę ir pažymėjau – #fainiausiapasaulymočiutė. Ji gyvena Ignalinos rajone, Kaniūkų kaime. Šalia yra parduotuvė. Todėl kartą feisbuke užrašiusi jos papostringavimus apie kaimo girtuoklius, nešančius alkoholį „bambaliuose“, sulaukiau auditorijos dėmesio. Todėl ir nutariau tuos įrašus tęsti“, – pasakojo Ž. Kropaitė-Basiulė. Jos močiutės gyvenimas – dramatiškas: anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo, o dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta.

Viešnia tikino, kad jos 93 metų močiutė labai išmintinga ir turi gerą humoro jausmą, turi savo daržą ir juo rūpinasi pati.

 „Labai norėjosi jos gyvenimu, mintimis pasidalyti su kitais, sudėti įrašus į knygą. Jau po pusmečio klausė – tai kur ta knyga? Norėjau, kad ji kuo greičiau išvystų dienos šviesą, jog močiutė spėtų ją pamatyti“, – atviravo žurnalistė ir pristatė net nuotraukas, kurios daug prisiminimų sukelia jos močiutei.

Abi viešnios sulaukė nemažai įvairių klausimų. Kas norėjo, galėjo įsigyti ir pristatytą leidinį ir gauti autografą. Niekas neskubėjo skirstytis, nes su žurnalistėmis buvo išties įdomu pabendrauti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?