Klaipėdos rajone tvarkomi kultūros paveldo objektai

2022-10-19
Kultūros paveldas - mūsų tautos istorija ir tradicijos.
Kultūros paveldas - mūsų tautos istorija ir tradicijos.
Rajone skiriamas dėmesys kultūros paveldui išsaugoti. Sutvarkytas koplytstulpis su Rūpintojėlio skulptūra Stragnuose ir koplytėlė su Šv. Jono Nepomuko skulptūra Vilkių kaime, darbai jau beveik baigti ir Gargždų bažnyčios šventoriaus statinių komplekso koplyčioje.

Paveldas – ir istorija, ir tradicijos

„Kultūros paveldą puoselėti būtina – tai mūsų tautos istorija ir tradicijos. Džiaugiuosi, kad po mūsų rajoną keliaujančius turistus pasitiks sutvarkyti įvairūs religiniai ir kultūros statiniai. Jie mums ne tik pasakoja rajono istoriją, bet kartu ir puošia mūsų miestelius ir gyvenvietes“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Koplytstulpis ir koplytėlė atnaujinti iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Tam skirta 8 tūkst. eurų.

Koplytstulpis Stragnuose pastatytas 1989 m. birželio 14 d. tremtiniams atminti, jo autorius – A. Jasiulis.

Koplytėlė su Šv. Jono Nepomuko skulptūra – vietos meistrų darbas – Vilkių kaime prie Veiviržo upelio pastatyta 1922 metais. Tokios koplytėlės su Šv. Jono Nepomuko skulptūra istoriškai dažniausiai ir būdavo statomos prie upelių, vandens telkinių, kadangi tikėta, jog jos apsaugo nuo nelaimių vandenyje.

Darbai vyksta Vėžaičiuose ir Veiviržėnuose

Dalinis finansavimas iš Savivaldybės biudžeto kiek anksčiau skirtas ir Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijai. Čia jau tvarkomi bažnyčios statinių komplekso šventoriaus tvora ir vartai, rengiamas bažnyčios varpinės tvarkybos (remonto) darbų projektas.

Restauravimo darbai prasidėjo ir prie Veiviržėnų kapinių vartų bei Vėžaičių dvaro sodybos šiaurės „baltųjų“ vartų.

„Vasarą pradėti Gargždų bažnyčios šventoriaus statinių komplekso koplyčios remonto darbai. Atliktas mūrinių fasado sienų, dekoro elementų ir cokolio tinko remontas, portiko medinių lubų, medinių langų rėmų bei pagrindinio įėjimo medinių durų su švieslangiu ir kaltinio metalo vyriais remontas. Šiuo metu dar tvarkomi koplyčios pamatai“, – įgyvendintus darbus vardija vicemerė L. Liutikienė.

Parengtas ir Veiviržėnų memorialinių objektų komplekso lurdo tvarkybos (remonto) darbų projektas. Darbai čia turėtų prasidėti jau kitąmet.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?