Nepriklausomybės atkūrimo šventėje – „Sidabrinės nendrės“ premijos laureato pagerbimas

2015-03-17, Stasys BIELSKIS
Šių metų „Sidabrinės nendrės“ laimėtojas Saulius Sodonis.
Šių metų „Sidabrinės nendrės“ laimėtojas Saulius Sodonis.
Kovo 11-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre iškilmingai paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės. Buvo pasveikintas šių metų „Sidabrinės nendrės“ laureatas Saulius Sodonis. Dainavo ir šoko Šilutės mokyklų mokiniai, grojo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų instrumentų orkestras.

„Kiekvienas žmogus, ateidamas į šį pasaulį, savo širdyje nešiojasi tą skambų žodį „Laisvė“, - tokiais žodžiais šventės paminėjimą pradėjo renginio vedėjas Marijus Budraitis. - Ir ši šventė yra nesuvaidinta – ji yra tokia, kokia yra. Per tuos dvidešimt penkerius metus susiformavo nauja karta, ir jaunosios kartos atstovai apie tą mūsų laisvės siekimą, apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą prieš dvidešimt penkerius metus šiandien žino tik iš knygų, iš istorinių vadovėlių ir straipsnių spaudoje“.

Po to gražią kompoziciją parodė Šilutės pirmosios gimnazijos ir Pamario pagrindinės mokyklos šokėjai.

Šventinį pranešimą, apžvelgdamas per tuos 25 metus Šilutės rajone nuveiktus gerus darbus, perskaitė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

„Gerbiamieji Šilutės krašto žmonės, jubiliejinės dienos minėjimo dalyviai, „Sidabrinės nendrės“ laureate, šiandien minime Lietuvos nepriklausomybės atstatymo dieną, jos jubiliejinę sukaktį, - sakė meras. - 1990 metų kovo 11-ąją Lietuva vėl garsiai pasauliui pareiškė, kad atstato savo nepriklausomybę ir suverenumą. Jau dvidešimt penkerius metus mes gyvename laisvi, dirbame pasirinktą darbą, ugdome pilietišką jaunąją kartą, nuolat siekiame išsaugoti valstybės vienybę ir tikėjimą ja. Lietuvos nepriklausomybės atstatymo jubiliejaus proga linkiu niekada neprarasti tikėjimo savimi, šalia esančiais žmonėmis, toliau įprasminti mūsų siekį bei rezultatą – laisvą, nepriklausomą ir pasaulyje žinomą Lietuvą su pamario vėjų bei potvynių užgrūdintais Šilutės krašto žmonėmis, kuriems čia gyventi gera“.

V. Laurinaitis sakė norintis atsakingai pabrėžti, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba dėjo ir deda visas jėgas bei panaudoja savo gebėjimus iškeltiems tikslams pasiekti, kad taptume dar turtingesne Savivaldybe regione, Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje.

„Mūsų tikslas – tapti patraukliu kraštu gyventojams, kur žmogui gyventi ir dirbti gera. To siekiame ir, neabejoju, tuo tapsime! Prieš 25-erius metus buvome niekuo neišsiskiriantis Vakarų Lietuvos agrarinis rajonas. Atkūrus nepriklausomybę, Lietuva, o tuo pačiu ir mūsų Savivaldybė, pradėjo žemės ūkio reformą. Šiandien žemės ūkis yra pagrindinis darbdavys ir svarbiausia ūkio šaka žmonėms, gyvenantiems kaime. Iš viso Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje ūkininkų ūkių yra 3 497, valdų – 6 067. Mes gerbiame žemdirbius, apdovanojame geriausius jaunuosius ūkininkus, „Metų ūkio“ nugalėtojus“, - kalbėjo meras V. Laurinaitis.

Žinia, kad Lietuva turi ne tik valstybinę vėliavą, bet ir istorinę vėliavą. Meras kiekvienos Šilutės rajono seniūnijos atstovams padovanojo po istorinę vėliavą, jos šiais metais papuoš kaimų ir miestelių įvairias šventes.

Į sceną pakviestas „Sidabrinės nendrės“ komiteto pirmininkas Juozas Sauspreškis pasidžiaugė, kad kasmet atsiranda vis daugiau žmonių, kurie savo darbais ir nuopelnais gražina bei garsina Šilutės kraštą.

„Šiemet „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatu mūsų komitetas pripažino gerą žmogų, Šilutės krašto puoselėtoją, vydūnietį, žurnalistą, redaktorių Saulių Sodonį", - paskelbė J. Sauspreškis, o salėje nuaidėjo aplodismentai.

S. Sodonis, dėkodamas už nominaciją, kalbėjo: „Ši diena ypatinga ir man, ir valstybei. Dvidešimt penkeri metai yra labai ilgas laikas, per kurį užaugo nauja karta. Jie nebeprisimins, kaip mes gyvenome iki 1990 metų. Tuomet nedaug trūko, kad mes mokykloje tik lietuvių kalbą būtume mokęsi lietuviškai, o visa kita grėsė mokytis rusų kalba“.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas papasakojo apie pažintį su Vydūno gyvenimu ir kūryba, apie jo sugrįžimą 1991 metų spalio 14-19 dienomis, kada Vydūnas buvo pašarvotas Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje. Jis dėkojo visiems rašiusiems ir rašantiems straipsnius jo redaguojamame projekte „Šilainės sodas“, kuris spausdinamas „Šilokarčemoje“.

S. Sodonis dėkojo visiems, pastebėjusiems jo darbus ir pasiūliusiems šių metų „Sidabrinės nendrės“ apdovanojimui – Šilutės kraštotyros draugijai, Šilutės gražinimo draugijai bei Šilutės kultūros ir pramogų centro, rajono kultūros centrų, Šilutės muziejaus bei Martyno Jankaus muziejaus darbuotojams.

Po to buvo gausybė linkėjimų ir dovanų šių metų „Sidabrinės nendrės“ laureatui. Renginys baigėsi nuotaikingu pučiamųjų instrumentų orkestro koncertu.

 

 


Foto galerija

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Šilutės seniūnijos atstovams padovanojo Lietuvos istorinę vėliavą. Tokios vėliavos įteiktos visų vienuolikos seniūnijų atstovams.Šių metų „Sidabrinės nendrės“ laimėtojas Saulius Sodonis.Kintų vidurinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė gėlių puokšte taip pasveikino savo kolegą mokytoją S. Sodonį.„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatą pasveikino Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė. Salė buvo pilnutėlė žmonių.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?