Šilutėje vyko Lietuvos krepšinio federacijos organizuotas vaikų turnyras

2022-10-22, Sergėjus Gvildys

Lietuvos krepšinio federacija (LKF), būdama oficialia Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) partnere Lietuvoje, pakvietė moksleivius, jų trenerius bei tėvelius dar labiau įsitraukti į NBA pasaulį dalyvaujant įvairiuose projektuose bei iniciatyvose. Vienas iš tokių projektų, kaip „Jr. NBA League“, neaplenkė ir Šilutės. Spalio 8-ąją Šilutės Vydūno sporto salėje varžėsi pietvakarių diviziono penkios vaikų komandos.

Mažųjų sportininkų turnyras

„Jr. NBA League“ – tai krepšinio turnyras, kuris skirtas U11 amžiaus moksleiviams. Šiame turnyre dalyvauti gali visų Lietuvos krepšinio mokyklų komandos. Tai yra puiki galimybė pasitikrinti savo jėgas prieš pirmąjį oficialų Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatą „U12 Pirmasis iššūkis“.

Turnyre iš viso dalyvauja 30 berniukų arba mišrių komandų, kurioms priskiriami Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandų pavadinimai. Nuo 2023 m. planuojama, kad analogiškame turnyre tik Nacionalinės moterų krepšinio asociacijos (WNBA) komandų pagrindu galės dalyvauti ir mergaitės. Tad šeštadienį šešiuose Lietuvos miestuose startavo naujasis „Jr. NBA League“ sezonas. 30 rungtynių, kuriose dalyvavo 2011 m. gimę vaikai, nepagailėjo emocijų bei įdomių rezultatų.

Kovėsi dėl rezultato

Lygoje užsiregistravusios komandos suskirstytos į šešis divizionus: Atlantos, Centro, Pietryčių, Šiaurės vakarų, Ramiojo vandenyno ir Pietvakarių. Divizionai ir komandos pavadinti taip, kaip jie vadinami NBA lygoje. Šilutės sporto mokyklos vaikų komanda, treniruojama trenerio Dainiaus Ašmonto, rungtyniauja Pietvakarių divizione ir vadinasi „Spurs“.

Pirmajame etape pamario krašto jaunieji krepšininkai patyrė vieną pralaimėjimą ir iškovojo pirmąją pergalę. Pirmojo etapo kovose šilutiškiai 16:39 nusileido Nacionalinės krepšinio mokyklos „Pelikans“ krepšininkams iš Kauno. Antrose dienos rungtynėse „Spurs“ susitiko su Kaišiadorių švietimo ir sporto centro jaunaisiais krepšininkais „Pelikans“. Susikaupę ir padrąsinti trenerio Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai nepaliko jokių vilčių varžovams ir juos sutriuškino 44:4.

Geriausiai divizione pasirodė Klaipėdos krepšinio mokyklos komanda „Rockets“, iškovojusi dvi pergales. Antroji „Jr. NBA League“ pirmojo etapo rungtynių diena vyko spalio 15-ąją Tauragėje. Čia mažieji pamario krašto krepšininkai taip pat patyrė vieną pralaimėjimą ir iškovojo pergalę prieš aikštelės šeimininkus – Tauragės krepšinio mokyklos „Grizzles“ komandą. Paskui bus žaidžiamas antrasis etapas, taip pat susidedantis iš dviejų dienų. Trečiajame „Jr. NBA League“ etape numatytos finalinės kovos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?