Kuo turi pasižymėti fasadinės ir tvorų tvėrimui skirtos lentos?

2022-10-24, Pranešimas spaudai

Pagrindinis reikalavimas yra toks, kad fasadinės lentos būtų atsparios nepalankioms oro sąlygoms, gražiai atrodytų ir pastatams padėtų akivaizdžiai išsiskirti iš nuobodaus aplinkos fono. Ta pati taisyklė galioja ir tvorų tvėrimui skirtoms lentoms. Tas sąlygas gali visiškai atitikti tik degintos medienos lentos ir dailylentės.

Kur dar galima naudoti degintos medienos produkciją?

Ši produkcija puikiai tinka ne tik pastatų išorės, balkonų, lauko laiptų turėklų, terasų, bet ir interjero apdailai. Didelis pliusas yra ir tai, kad jas galima montuoti tiek vertikaliai, tiek įstrižai, tiek horizontaliai. Ypač tokia mediena yra tinkama lauko terasai, kuriai per metus tenka atlaikyti daugybę nemalonių gamtos išbandymų, jos tyko ir kaitra, ir lietus, ir speigas, ir sniegas, nes degintose medienos lentos yra stebėtinai tvirtos ir ilgaamžės.

Kokių medžių degintos lentos labiausiai tinka lauko terasai?

Ypač lauko terasos apdailai tinka deginta maumedžio mediena dėl įsimintinos spalvinės gamos, įspūdingo rievių rašto. Tačiau šio medžio lentos kainuoja gana brangiai, todėl, jei trūksta finansinių išteklių, terasoje vietoj jų kuo puikiausiai tiks ir degintos pušies lentos, kurių išorinei pusei irgi netrūksta išraiškingumo. Ne tik lauko terasai tinka degintos lentos, jos puikiai pasitarnauja ir tvoroms.

Kodėl tvoroms tverti labiausiai tinka degintos medienos lentos?

Kadangi japoniškų medienos apdorojimo technologijų dėka degintos lentos pasidaro atsparios ne tik drėgmei, bet ir saulės skleidžiamiems ultravioletiniams spinduliams, joms negresia išblukimas, todėl tokių lentų tvora pasidaro vos ne amžina, nes jos nereikia atnaujinti net šimtą metų, todėl tikrai neužteks vienos žmonių kartos, kad ji galėtų pergyventi tokią tvorą. O tokį stebėtiną ilgaamžiškumą degintos medienos lentoms suteikia jų deginimo procedūra, kurios metu medyje esančios poros tiek susitraukia, kad pro jas negali prasiskverbti nei vanduo, nei drėgmė, nei pelėsis. Tvora tverta iš tokių lentų taip pat bus atspari ir mechaniniam poveikiui, nei skilinės, nei pleišės.

Ką galima pasakyti apie estetinę degintos medienos lentų tvoros paskirtį?

Aišku, būtų visai naudinga ją kas penketas metų iš naujo pertepti gamtai draugiška alyva, tada ji visada atrodytų kaip nauja ir nepriekaištingai atliktų tiek apsauginę, tiek estetinę savo paskirtį. Neabejotina, kad degintos medienos lentų tvora tikrai bus išskirtinė ir netgi suformuos bendrą solidų visos sodybos ir jos aplinkos įvaizdį. Tokia tvora idealiai tinka tiek miesto, tiek kaimo aplinkoje. Jei norite daugiau sužinoti apie degintos medienos lentas, skirtas tvorai, išsamią informaciją rasite interneto svetainėje: https://sugibanwood.com/deginta-mediena-tvorai/.

Kaip pasirinkti pačią jums tinkamiausią degintos medienos spalvą?

Tiek sodybą juosiančios tvoros, tiek pastatų fasado ir stogo dangos spalvos turėtų harmoningai derintis tarpusavyje, kad nesukeltų spalvinio disonanso. Todėl pasirinkti pačią tinkamiausią degintos medienos spalvą tikrai nėra lengva, kad nepadarytum klaidos, reikia gerai apgalvoti, kuriais tikslais ir kuriose vietose naudosite deginto medžio lentas.

Pastatų fasadui, stogo dangai galima rinktis tamsesnes spalvas, pradedant sodriai juoda ir baigiant šokoladinio rudumo spalva. O patalpų viduje gražiau atrodo švelnesni atspalviai, pradedant šviesiai ruda ir baigiant pilkšvai gelsva spalva, nes viduje norisi daugiau šviesos, o lauke – ryškesnių kontrastų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?